Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Přestavbu a rozšíření chalupy na RD

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Poptáváme realizaci přestavby a rozšíření rekreačního objektu na RD o zast. ploše 70 m2 s obytným podkrovím a podzemním podlažím (sklep o výměře cca 15 m2). Současný stav - viz foto v příloze.
Vzhledem k těsné blízkosti sousedního objektu (dříve bývaly objekty propojené průchodem) nelze chalupu zbourat a na jejím místě postavit nový RD (podle požárních předpisů by nový RD musel stát na druhé straně pozemku, což nechceme), ale dle stavebního úřadu musíme
stavbu pojmout jako rekonstrukci a rozšíření stávajícího objektu i když de facto půjde o kompletně novou stavbu. S tím bude souviset též komplikovanější postup stavebních prací (zřejmě postupné ubourávání a současná přestavba objektu).
Vzhledem k charakteru okolí bychom chtěli zachovat původní ráz a styl budovy a konečný RD by měl být buď částečně roubený, nebo celý zděný tak, aby alespoň navenek jako polo-roubenka vypadal. Náčrt naší představy je v příloze (jedná se jen o představu, pokud navrhnete vhodnější řešení, bude to vítáno).

Dispozice (m2 cca):
Přízemí - obývací místnost (35 m2), WC (2 m2), předsíň (5 m2), pokoj (9 m2), schody
Podkroví - Ložnice (14 m2), Pokoj1 (10 m2), Pokoj2 (10 m2), Koupelna (6 m2), WC (2 m2), schody
Suterén (pod přístavbou) - cca 15 m2 sloužící jako technická místnost, schody

Vodovodní i kanalizační přípojka je do objektu zavedena, plyn je v komunikaci cca 5m od objektu.
Hledáme profesionální stavební firmu, která má s podobnou přestavbou zkušenosti a též nám bude schopna nabídnout nějaká konkrétní řešení odpovídající situaci a rozpočtu (viz dole)
a udělat k tomu následně i potřebný projekt.
Jeden z požadavků je též to, aby RD byl energeticky nenáročný, tudíž bychom očekávali od firmy návrhy na případné řešení + cena
(tzn. uvažovat možnost rekuperace, kolektory, tepelná čerpadla, přitápění v krbu atd.). Chtěli bychom dosáhnout nejlepšího poměru efektivita vs cena při zachování jednoduchosti obsluhy (zatím jsme uvažovali např. nad kombinací plyn+dřevo na vytápění, ale určitě existuje lepší...). Velikost pozemku, současného objektu a nového RD viz příloha. V příloze též vyjádření magistrátu k rozšíření.

Rozpočet na realizaci 3 mil Kč.

Termín započetí stavby září/říjen 2012

=== Nabídka
Dobrý den, naše firma se specializuje na nízkonákladové pasivní domy,
kvalitní dřevostavby a rekonstrukce, ktere zachovávají charakter místa.

Můžete mi prosím zaslat projektovou dokumentaci, abychom pro vás mohli připravit nacenění?

Umíme navrhnout dům se speciálním řešením základové desky, které uspoří náklady a o to kvalitnější se může udělat např. fasáda. Eventuelně můžeme vyuzit stávající zaklady.

Objekt umíme i navrhnout nebo upravit stávající návrh na realizaci v pasivním nebo nízkoenergetickém standardu.


Kde má být prosím objekt zrealizován? V Plzni máme pobočku.

Ukázky naší práce můžeme zaslat emailem. V případě vašeho zájmu Vás můžeme vzít na exkurzi na rozestavěnou dřevostavbu v Nezdicích u Přeštic. To je velmi užitečné, protože tam jsou vidět použité technologie.

Umíme používat i přírodní a ekologické materiály. V Plzni a okolí nyní resime tři podobné zakázky.

Dodavatel (řemeslník)
Manumade s.r.o. (Roztoky u Prahy )
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Vynikající
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

Poptávali jsme přestavbu a rozšířeni chaty, nakonec jsme ale vzhledem ke špatné statice budovy postavili nový RD. Pro nás bylo klíčové postavit kvalitní, krásný, nízkoenergetický dům, který zapadne do okolí a citlivě naváže na historickou linii původní stavby, což se nám s Manumade podařilo.
Jednatel společnosti Jan Vyškovský opravdu dokáže úžasným způsobem skloubit unikátní architektonické řešení s reálnou stavbou splňující nejnáročnější funkční požadavky. Dokáže postavit domy s neopakovatelnou atmosférou, o kterých člověk jinak jenom čte v zahraničních článcích. Za sebe vřele doporučuji.

Cena
neuvedena
hlasy
+1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 05.12.2014 uživatelem kecin007

chalupa
chalupa2
chalupa3_-_foto_se_sousedni_chalupou
pozemek
RD_-_navrh
rozmery_RD
image2
image1
image3
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace