Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Renovace skříní

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Renovace předsíňové skříně se zachovalým korpusem, který by neměl projít renovací. V jedné skříni výroba polic (120x55 cm) 5ks a jejich zasazení do skříně.
Výměna dveří za posuvné (dle přiloženého plánku, lamino, efekt dub) - 4x deska (rozdělená opticky na dvě části dle přílohy + 1 kombinace zrcadlo-deska.
Dodělání poliček nad dveřmi s 2 výklopnými dvířky.

=== Nabídka
Dobrý den,
skříně Vám zrenovujeme a vyrobíme zbývající části dle vašeho návrhu. Pro přesnou kalkulaci je ale nutná osobní schůzka a přesné zaměření. Pokud to nebude vadit,tak vám zavolám. Již jsem u Vás zaměřoval a dělal kalkulaci na jiný nábytek. V případě výroby v jedné zakázce,je rychlejší dodání a cena výrazně nižší.

S pozdravem Martin Šoškola

Dodavatel (řemeslník)
Interiertechnik (Martin Šoškola) (Praha - Hloubětín)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Realizace bohužel neproběhla a museli jsme vybrat jinou firmu.
Pan Šoškola si od nás vybral nestandardně velkou zálohu, na kterou jsme bohužel přistoupili. Termín realizace se několikrát posunul až za únosnou míru (vše mělo být hotové do konce února 2012, smlouvu jsme nakonec rozvázali začátkem dubna. Přitom jsme mu museli několikrát volat sami, sám od sebe nezavolal.
Vrcholem byl den, kdy mělo dojít k údajné realizaci zakázky. Na jednu z dalších urgencí z naší strany se p. Šoškola ozval, že odpoledne přijede udělat alespoň část zakázky (skříně, zadali jsme mu i druhou zakázku na zvýšená patra). O dvě hodiny později volal, že realizaci zrušil.
Poté jsme se s ním definitivně rozešli, protože jsme nebyli přesvědčeni o jeho serióznosti. Podařilo se nám podepsat písemnou smlouvu o odstoupení od zakázky a vyplacení zálohy do určitého data. Poté se však p. Šoškola začal odvolávat na jakousi nepsanou dohodu o tom, že nám zaplatí, jakmile bude mít prodaný nakoupený materiál. Do stanoveného termínu poslal 500 Kč z celkově dlužných 43000 Kč. Nemusím zdůrazňovat, že veškerý styk se vede pouze z naší strany, sám od sebe p. Šoškola celou věc neřeší.

Předáváme náš případ Policii ČR a podáváme návrh na zařazení p. Šoškoly na černou listinu serveru Nejremeslnici.cz, ačkoliv si nejsme jisti, zda to ještě pro něj má smysl.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+4
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 03.05.2012 uživatelem slavomir.horak

Komentář dodavatele
Realizace této zakázky měla proběhnout se zpožděním o kterém byl zákazník p. Horák včas informován a souhlasil s tím! Záloha na materiál a výrobu byla v přiměřené výši a zákazník s ní souhlasil, jakož i s celkovou cenou zakázky, kterou si vybral jako nejvýhodnější! Vzhledem k rozsahu zakázky (montáže) byl termín dohodnut na dva dny. V první den montáže, kdy měla být instalovaná vest skříň p. Horák změnil postup a chtěl vše v jeden den což nebylo časově možné. Bylo mu to vysvětleno, s čímž opět souhlasil, asi o hodinu později zdělil že odstupuje od smlouvy a realizaci zak. ruší. Takto to ještě 2x změnil. Nakonec tedy došlo ke zrušení celé zakázky po vzájemné dohodě. Přičemž zákazník již odmítl převzít si zaplacený materiál.Byl upozorněn na skutečnost že,v tomto případě mu bude záloha vrácena v plné výši, jakmile bude tento materiál ( nest. formátů a dekorů) použit do jiné zakázky s čímž také souhlasil. Do této doby je zákazníkovy zasílána po částech.
Jako živnostníci si nemůžeme dovolit jen tak skladovat a platit materiály, které zákazník zruší v den realizace. Pokud z pohledu p. Horáka došlo z mojí strany k nevhodnému jednání, tak jeho přístup mi připadá silně nekorektní. Naši komunikaci lze doložit, vč. fotodok. připravené zakázky. Tudíž nemohu souhlasit s tvrzením že styk se vede pouze a jen ze strany pana Horáka!!
Diskuze
Dobrý den,
jenom krátce reaguji na výše napsané, přičemž jsem si vědom, že se často jedná o tvrzení proti tvrzení.

1. Se zpožděním zakázky jsme sice souhlasili, nicméně v den, kdy p. Šoškola dal slib realizace první části (s realizací té druhé jsme se nakonec byli ochotni smířit i později) a měl přijet ráno, po naší urgenci potvrdil, že přijede odpoledne, což jsme byli ještě ochotni akceptovat. Když nás však náhodou nemohl hodinu sehnat (vypnutý mobil z důvodu účasti na semináři), realizaci nepochopitelně zrušil. Z tohoto důvodu jsme zakázku zrušili, neboť se nám zdálo, že p. Šoškola nemá připravené nic a jenom slibuje realizaci zakázky.

2. Vzájemně jsme se dohodli, že zakázku zrušíme a p. Šoškola dostal více jak 14 dní na vrácení celé zálohy (zpětně se domníváme, že vybrat si cca 75% za zálohu nepovažujeme za standardní, obvykle se bere do 50-60%. Avšak budiž, domluvili jsme se takto). Písemná dohoda o zrušení zakázky však byla dodržena pouze tak, že bylo prozatím zaplaceno cca 1,16% dlužné částky (patrně jako akt dobré vůle). O prodeji materiálu jsme se sice bavili, avšak vzal jsem tento problém na vědomí jako problém dodavatele, nikoliv můj. Proto jsem také klauzuli o čekání na prodej materiálu odmítl dát do dodatku smlouvy, kterou jsme stvrdili svými podpisy. Toto je písemný důkaz, žádný další o ústní dohodě neexistuje (po nabytých zkušenostech bych ústní dohodu ani neakceptoval) a jsem velmi zvědav, jak uvedenou skutečnost p. Šoškola dokáže v době vyšetřování a u případného soudu.

3. Pokud jde o kontaktování jeden druhého, poslední přijatý hovor od p. Šoškoly mám z konce března, tedy v době, kdy měla být realizována zakázka. Od té doby jsem mu volal pouze sám nebo někdo z rodiny a následující kontakt od podpisu dodatku ke smlouvě byl učiněn až nyní přes portál Nejremeslnici.cz.

Mimochodem, obě zakázky, které jsme poptali u p. Šoškoly, jsou bez problémů realizovány za podstatně nižší cenu (téměř o polovinu), s podstatně ižšími či standardními zálohami a s bezproblémovou komunikací (mj. se o případném zpoždění zakázky dozvídáme sami a nemusíme kohokoliv nahánět. Nicméně, uznávám, že se jedná o problém našeho výběru.

Předávám prostor k vyjádření opět panu Šoškolovi, dále se již zde nebudu vyjadřovat a budu vymáhat plnění uzavřených smluv jinými způsoby.

Slavomír Horák
Pan Šoškola v současnosti bydlí na adrese Bořivojova 783/83, 13000 Praha 3, ve čtvrtém patře, pokud to někomu pomůže (ke dni 16.5.2013).
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace