Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Rekonstrukce bytu na klíč - ve zděném nájemním domě

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Bourání včetně zajištění
- dveřní otvory ve zděných příčkách pro umístění pouzder posuvných dvěří - mísnosti 2,3,5,6,
- plášť nefunkčních ventilačních šachet (zpevnění stropu v místě býv. šachet) - místnosti 3,6
- podlaha v předsíni 7 a kuchyni 3 (podle stavu buď odstranění nebo srovnání samonivelační stěrkou)
- odstanění staré kuchyňské linky (3) a staré vestavěné skříně (7)

Revize
- elektroinstalace, plynu a vody a v případě nutnosti jejich oprava, ev. výměna

Nové konstrukce
- osazení pouzder pro posuvné dveře
- výměna všech dveří kromě vchodových + úprava zárubní
- podlaha v kuchyni a předsíni s kročejovou a tepelnou izolací, povrch nejspíš marmoleum
- doplnění obkladu a madel v koupelně, výměna tělesa ÚT za topný žebřík
- doplnění dlažby v prádelně 6
- osazení a zapojení nové kuchyňské linky (3), pračky (6) a závěsného WC (4)
- výroba a instalace 2 nových vestavěných skříní (v míst. 1, 7)
- ocelové výztuhy v příčce pro bezpečné zavěšení knihovny (2)
- vymalování všech prostor v bytě
- závěrečný úklid

Termín:
zahájení prací 4.5.2016
nejpozdější ukončení 26.6.2016

Požaduji:
- dodržení termínu začátku i ukončení prací
- výběr subdodavatelů po dohodě se mnou
- koordinace subdodavatelů podle technologií
- převzetí záruky za celou rekonstrukci (1 odpovědná osoba pro řešení příp. reklamací)
- stavební dozor dodavatele
- každodenní úklid případného znečištění veřejných ploch v domě

Dozor investora i autorský dozor si zajistím sama

=== Nabídka
Dobrý den,
máme zájem provádět Vaši rekonstrukci a veškeré práce provádíme.
Rádi by jsme jsme se s Vámi setkali na místě realizace, kde by jsme vše probrali a přesně zaměřili. Prosím o kontakt abychom se s Vámi mohli blíže domluvit.

S pozdravem
Martin Dryák
REKONSTRUKT

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
S nedostatky
Celkové hodnocení

Firmu jsem vybrala, protože měla v té době hodně dobrých referencí. Vybírala jsem ji v únoru 2016, práce měly proběhnout v květnu a červnu. Pan Dryák byl velmi vstřícný a ochotný všechno zařídit. První prohlídka bytu 31. 3., zadání posuvných dveří 18. 4., předání staveniště 4.5.
Podrobnou projektovou dokumentaci jsem mu předávala postupně, ale vždy včas, aby bylo možno splnit termín. Zpočátku vše šlapalo rychle a bezproblémově, na stavbě pracoval pan Vasyl, na pomocné práce si přivedl několik ukrajinských dělníků, které přesně řídil. Proti původnímu záměru jsme se dohodli na zbourání koupelnových zdí a postavení nových kvůli kvalitě obkladu v koupelně. Dohodli jsme se, že nebudeme měnit radiátory a p. Dryák slíbil, že zařídí přisunutí stávajícího radiátoru k nové stěně, zkrácení přívodu a nechá pod něj vyrobit nové podpěry. Zde vznikl 1. problém - podpěry nikde, ve stěně díra a čas letěl. Další problém - vzhledem k malému bytu jsem požadovala pouzdro na posuvné dveře Zákryt, kdy dvoje dveře zajíždějí proti sobě. P. Dryák mě ujistil, že když to sestaví ze dvou jednoduchých pouzder, tloušťku stěny zachová. Nezachoval, stěna je o 6 cm tlustší, tím pádem nevycházejí ostatní prostorové vztahy a obložky dveří bylo nutno řezat a spasovávat do sebe nestandardně.
Když jsem koncem května rozporovala některé ceny, pan Dryák se urazil , i když jsme se pak sešli na stavbě a dohodli kompromis, spolupráce začala váznout. Pan Vasyl začal říkat, že pojede domů v půlce června, šturmoval, p. Dryák ho nekontroloval. Nakonec dokončil obklady (velmi pěkně) a odjel 25. 6. a pak jsem při podrobné kontrole zjistila, že neudělal několik el. zásuvek a nebyl y rozvody slaboproudu. Reklamovala jsem to, a nedělo se nic. Když jsme zjistili, že se podložení radiátoru nedočkáme, koupili jsme elektrický.
2 a půl týdne se na stavbě nic nehnulo, přičemž termín dokončení podle smlouvy byl 26.6. Pak tam přišli nějací jiní řemeslníci, kteří odřízli radiátor v koupelně, dodělali rozvody elektřiny (sekat se jim nechtělo, tak kabely táhli v koutech, pode dveřmi. Kde bylo nutno sekat, tam zednické zapravení udělali hrbaté...
13.7. konečně přišli podlaháři od fy Avanti, (podlaha byla p. Dryákovi zadána od 18.5.)Vyluxovali podklad a objevily se na něm vlny. Nová stěrka schne do 18.7., pak teprve začínají s pokládkou marmolea. Nedokončí, protože se čeká na obložky dveří, není dlažba a sokl v koupelně, kde je stále ještě díra do zdi po radiátoru. P. Dryák přestává stavbu koordinovat, odmítá platit další částky. Musím převzít organizaci sama, platím dodavatelům přímo, přemlouvám je, aby vše dokončili.
5.8. trvám na předání bytu se seznamem asi 25 vad a nedodělků. O víkendu 6. a 7. 8. tam šturmuje Vasyl a dodělává stavební práce a zásuvky. Zároveň truhlář montuje kuchyňskou linku, protože dřív nebyla podlaha. 8. 8. ráno přijíždějí podlaháři dodělat podlahové lišty. 9. 8. se konečně stěhujeme.
13. a 14. 8. Vasyl předělává reklamace, hlavně nefungující posuvné dveře.
Po několika urgencích pan Dryák zařídil, že 3. 10. byla opravena vadná vanová baterie. Bidetovou spršku dodat zapomněl, po několika urgencích u p. Dryáka i u e shopu přišla 10.10. Namontována není dodnes.
Závěrečné vyúčtování jsem reklamovala 19. 8., započetla jsem penále podle smlouvy. Žádala jsem opravenou daňovou fakturu, záruční listy zařizovacích předmětů, protokoly o revizích. Protokoly nakonec přišly, místo záručáků faktura, ale ne na všechno, opravené vyúčtování a daňovou fakturu nemám dodnes (16. 10. 2016)
Závěr:
80% prací bylo provedeno kvalitně, zbytek reklamován a opraven
Zpoždění termínu předání bytu o 6 týdnů - 2 zmařené termíny stěhování
Firma Rekonstrukt závisí na práci jediného řemeslníka - pana Vasyla - je to šikovný řemeslník, zednické a obkladačské práce umí skvěle, je ochotný. Elektro umí, ale je třeba kontrolovat soulad s projektem průběžně. Spasování obložek a funkce posuvných dveří už taková sláva není.
Administrativa není dokončena ještě 16 týdnů po termínu předání.

Dohodnutá cena
Skutečná cena

514 000 Kč

Související témata:
hlasy
+1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 16.10.2016 uživatelem liskova.dasa

Stavajici_stav_s_kotami
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace