Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Rekonstrukce bytového jádra typu T v panelákovém bytě 1+1 na jihu Prahy

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Hlavním cílem díla je rekonstrukce/náhrada stávajícího bytového jádra (typ T (3 panelové zdi) = koupelna +WC).
Budou vyzděny odpovídající příčky tak, aby zůstaly zachovány dvě oddělené místnosti (koupelna a WC). V koupelně bude vana se sprchovou zástěnou, umyvadlo se skříňkou, pračka, vyhřívané zrcadlo, infrazářič, větrák, drobné zařizovací předměty a police nad pračkou. Na WC bude závěsné WC, bidetová sprška, větrák a drobné další zařizovací předměty.

Pokud to bude nezbytné, zodpovídá dodavatel za technické zpracování plánu rekonstrukce, které vychází z uživatelského zadání objednatele a které je součástí díla.

Při rekonstrukci je nezbytné splnit následující podmínky:
1) Zůstane zachován stávající půdorys koupelny a WC
2) Zůstane zachován rozebíratelný přístup z WC ke stoupačkám (el, kanalizace, voda, vzduchotechnika)
3) Společné stoupačky zůstanou zachovány beze změny, budou tedy nahrazeny pouze stávající interní rozvody.
4) Interní rozvody (zejména el.) budou provedeny v souladu s platnými předpisy a budou vypracovány a objednateli předány příslušné revizní zprávy.
5) Práce budou probíhat v době mimo domovní klid, velmi hlučné práce pak pouze v pracovních dnech v době od 9:00 do 15:00. V urgentních případech na žádost samosprávy nebo ostatních nájemníků v domě bude upraven harmonogram prací.
6) Bude udržována čistota společných prostor, zejména pak výtahu.

Předmět tohoto díla tedy zejména obsahuje tyto činnosti:
1) Bourací práce: Původní bytové jádro včetně výbavy bude odstraněno a odvezeno na skládku.
2) Budou vyzděny odpovídající příčky a vsazeny zárubně pro nové dveře - dle dohody (obložkové? Včetně dodávky dveří?).
3) Realizace dalších stavebních úprav v prostoru koupelny – instalace přizdívek, projektovaných polic, montáž „falešného“ sníženého SDK podhledu apod. Materiál – dle rozhodnutí dodavatele, předpokládá se YTONG + SDK pro koupelny. Bude zajištěno nezbytné omítání/oprava panelových zdí sloužící k přípravě lepení obkladů – předpokládá se obklad až k „falešnému“ stropu. Budou instalovány odpovídající izolace pod obklady/dlažby. Bude upravena podlaha tak, aby mohla být položena dlažba.
4) Instalace nových rozvodů vody a kanalizace. Rozvody teplé i studené vody budou provedeny v plastu odpovídajícího průměru i kvality a budou i s tepelnou/zvukovou izolací zasekány do zdí/podlah. Bude provedeno zednické začištění těchto rozvodů až do úrovně přípravy k malování / obkládání..
5) Bude provedena odpovídající elektroinstalace s proudovou ochranou (vypínače, zásuvky, kabeláž). Bude také kompletně vyměněn stávající bytový rozvaděč a bude montován proudový chránič. V koupelně se předpokládá zejména připojení těchto komponent: zásuvek u umyvadla pro připojení několika malých elektrospotřebičů, samostatné připojení pračky a infrazářiče nade dveřmi, připojení větráků ventilace, osvětlení/vyhřívání zrcadla, osvětlení bodovými světly ve stropě… Na WC se předpokládá vypínač bodového osvětlení a větráku ventilace.
Falešným stropem budou protaženy „husí krky“ skrz jádro od rozvaděče v chodbě do obýváku (průrazy ve dvou bočních panelových zdech) tak aby do nich mohla být později instalována rekonstruovaná elektroinstalace bytu a protaženy datové kabely (internet, IPTV,…)
6) Budou připraveny všechny potřebné sifony a kryty kanalizace (WC, vypouštění pračky, vana, umyvadlo…)
7) Budou provedeny obklady materiálem dle rozhodnutí objednatele – „kamenické“ hrany v provedení 45° bez lišt.
8) Bude položena dlažba dle rozhodnutí objednatele.
9) Budou montovány všechny zařizovací předměty a další komponenty.
10) Ostatní činnosti: Budou provedeny potřebné dokončovací a kompletační práce a zkoušky těsností a správné funkce všech komponent (revizní zprávy). Bude provedena likvidace veškerého odpadu, obalů a nepotřebného demontovaného zařízení.

Termín - co nejdříve, trvání prací cca 14 dnů...

Předpokládaná cena cca 150 000 Kč (dle použitého materiálu - obklady, vybavení)

Potenciální možnost rozšířit o rekonstrukci kuchyně, dveří a el. rozvodů v bytě .

=== Nabídka
Dobrý den.
Rád pro Vás vypracuji nezávaznou cenovou nabídku rekonstrukce koupelny. K tomu je zapotřebí osobní návštěva na místě rekonstrukce, k ujasnění si požadavků, detailů, technických možností a konečný objem prací. Rekonstrukcím tohoto typu se věnujeme více než 15 let. Děkuji za důvěru. S pozdravem Robin Preller.

Kontakty si, prosím, zobrazte na www.nejremeslnici.cz, přímo na Vaší poptávce.-------------------------------------------

S dodavatelem byla dohodnuta podstatně širší rekonstrukce celého bytu (kromě bytového jádra mj. nová elektroinstalace, výměna dveří včetně zárubní, rekonstrukce kuchyně, předstěna v ložnici apod.). v celkové výši cca 180 tis Kč, která bude záviset na kvalitě zvolených zařizovacích předmětů, obkladů apod.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Vynikající
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

Perfektní a pečlivá práce, neuvěřitelně rychlé termíny při dodržení všech nutných technologických časů, zkušenosti i nápaditost dodavatele.

Pan Preller u práce přemýšlí a díky svým bohatým zkušenostem (mimo portál NejŘemeslníci) navrhuje optimální varianty řešení, které vedou ke zkrácení času a k úsporám v nákladech. Je schopen dodat bleskurychlé kompletní řešení "na klíč" bez nutnosti téměř jakéhokoliv podrobnějšího zadání (doporučí vhodné řešení) nebo je možné navrhovat vlastní technická řešení, které pan Preller realizuje podle požadavků. Lze se dohodnout prakticky na čemkoliv.

V mém případě pan Preller dodával veškerý potřebný "technický materiál" (v ceně díla) a já jsem si hradil vybavení (vana, umyvadlo, baterie, skříňky, zrcadlo, WC, ...), který pan Preller zamontoval (montáž v ceně díla) - i zde se vyplatilo požádat o nákup vybraných komponent pana Prellera a díky jeho možnostem slev u dodavatelů jsem uspořil cca 10% nákladů.
Zároveň jsou ale v celkové ceně díla zahrnuty náklady na kompletní rekonstrukci elektrorozvodů v bytě 2+KK a na přemístění celé kuchyňské linky do jiné místnosti (nové rozvody voda, el, vzduchotechnika) a na výměnu zárubní všech dveří v bytě (obložkové zárubně) - to vše spolu s koupelnou a WC realizoval pan Preller v cca 14 dnech...

Samozřejmostí je zajištění potřebných certifikátů a zkoušek, jak u elektroinstalace, tak u rozvodů vody/plynu).

Pana Prellera doporučuji všem - od laiků po stavební experty.
Byla to moje několikátá rekonstrukce koupelny a řadím z pohledu realizačních prací mezi nejpohodovější.

Dohodnutá cena
Skutečná cena

98 000 Kč

Související témata:
hlasy
+1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 24.05.2016 uživatelem Uživatel_142775

P1090148
P1090317
P1090324
P1090320
P1090147
P1090326
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace