Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Zabezpečovací zařízení - RD novostavba

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Návrh a montáž zabezpečovacího systému do novostavby rodinného domu.
Realizace březen, duben 2012.

=== Nabídka
Současná nabídka: v přízemí zabezpečíme veškeré místnosti pohybovým detektorem (kromě koupelny a místnosti pod schody), při průchodu těmito místnosti je však pachatel zachycen hned na chodbě za prvními dveřmi.Dále hlídáme hlavní a zadní vchod magnetickým detektorem. V patře je hlídána chodba jakožto centrální místo, přes které musí pachatel projít při průchodu do dalších místností. Tzn. pokud se pachatel rozhodne pro vniknutí do objektu skrz první patro, což je málo obvyklé, obětujeme jednu místnost, ale hned při průchodu do další ho odhalíme. Požární ochrana je řešena třemi detektory, v chodbě nad schody - hlídá únikový východ, v obývacím pokoji - hlídá kamna a kuchyň a v garáži. Ovládání je možné ze tří klávesnic, u hl. vchodu, v garáži a na chodě v prvním patře (noční hlídání).
Dle Vašich požadavků je možné detektory buď ubrat, což samozřejmě nedoporučuji neboť se dostáváme pod standard, nebo přidat např. pokud budeme mít v patře místnost s nějakými cennostmi. Můžou se také přidat magnetické detektory na okna/dveře - klávesnice nás tak při odchodu bude informovat o zapomenutém otevřeném okně.


Co se týká samotné instalace, tak pokud se rozhodnete pro mojí nabídku, jsem schopen provést zabezpečení ve třech krocích, při prvním Vám hned po instalaci oken/dveří dodám bezdrátový set, který Vám v základu zabezpečí stavbu, bude informovat o zajištění/odjištění a nebude vadit při postupu stavby (s čidly přidělanými na cihlách by jistě byly problémy, nehledě na to, že by zajisté došly i k nějaké újmě na vzhledu). Toto zapůjčení je zdarma (v praxi chci 20tis. zálohu, která se odečte od konečné ceny alarmu). V druhém kroku provedu rozvod kabelů, to se většinou provádí jako poslední rozvodové práce (po elektrice, vodě, topení), těsně před omítkami. Posledním krokem je samotná instalace, která může přijít na řadu po malbě (na přání i dříve, ale samozřejmě je komfortnější provést výmalbu když Vám detektory nevadí).


Následuje krátký popis systému:

Objekt doporučuji zabezpečit ústřednou typu JA-83K Oasis firmy Jablotron alarms a.s. Ústředna je doplněna, záložním zdrojem a GSM komunikátorem JA-82Y. Systém se bude ovládat pomocí klávesnice JA-81E v zádveří, garáži a v prvním patře. Systém bude možné rozdělit do tří sekcí, např. A - garáž, B - přízemí, C - první patro. Bude pak možné zabezpečit přes den pouze "A", tedy garáž kde máme sekačky, ruční nářadí atp. Přes noc můžeme zajistit "AB" tedy garáž a přízemí. Při odchodu zajistíme ABC, tedy kompletní objekt. Signalizace poplachu bude řešena pomocí vnitřní sirény SA-913, venkovní sirény OS-350 a vyvedena skrze GSM komunikátoru na až 8 telefonních čísel a Bezpečnostní centrum Jablotron (tuto službu si můžete vyzkoušet až na 6měsíců zdarma).


Ochranu doporučuji řešit pomocí následujících detektorů:
-2x SA-200 magnetický kontakt na vstupní dveře a zadní vchod
-1x SA-220 masivní magnetický detektor na garážová vrata
-1x JS-25 kombinovaný detektor pohybu a tříštění skla do obývacího pokoje
-7x JS-20 detektor pohybu do zádveří, chodby v přízemí, kuchyně, pokoje v přízemí, technické místnosti, garáže chodby v 1.patře.
3x SD280 detektor kouře do obývacího pokoje, garáže a chodby v 1.patře
Stručný popis vlastností navrženého systému:

Hlídání se zapíná pomocí:

klávesnice - zadáním Vašeho osobního kódu, pomocí ovládacího čipu, příp. pomocí dálkového ovladače.
mobilním telefonem na dálku (pokud zapomenete zajistit, nebo se jen chcete přesvědčit že je zajištěno)
dálkově lze systém ovládat i z Internetu (pomocí hesla které si v případě zájmu nastavíte)
Při poplachu systém:
aktivuje sirénu - ta navíc ve většině případů pachatele vypudí
zavolá na Váš mobilní telefon a pošlě Vám informační SMS
přivolá zásahovou jednotku z pultu centrální ochrany (střežení pultem si v případě zájmu o tuto službu můžete vyzkoušet na půl roku zdarma)
omylem vyvolaný poplach lze zrušit vypnutím střežení
Kromě signalizace poplachu systém umožňuje:
sledovat kdo a kdy provedl zajištění (v případě zájmu Vám zajistíme zasílání těchto informací na mobilní telefon formou SMS zprávy)
reportovat výpadek elektrické sítě delší než půl hodiny (pokud chcete předejít nebezpečí rozmrznutí mrazáků a podobně)
procházet paměť událostí
sledovat kdo a kdy provedl zajištění
Spolehlivost provozu:
systém je napájen z elektrické sítě, ale obsahuje též zálohovací akumulátor, takže bude Váš objekt střežit i v případě výpadku systému (minimálně 12 hodin)
veškerá komunikace prvků je kódována a nehrozí tedy překonání střežení pomocí jiného zařízení
Instalace:
systém lze snadno kdykoli rozšířit o další prvky a funkce
po montáži po sobě řádně uklidíme
Zaškolení
po provedení montáže Vás naučíme systém ovládat
navržená konfigurace je srozumitelná a její funkci jistě pochopíte
při předání montáže získáte předávací protokol, kterým můžete prokázat řádnou instalaci certifikovaného systému
Záruka
na jednotlivé prvky systému poskytujeme záruku 5 let (v případě využití bezpečnostní SIM je záruka rozšířena na 7let)
na provedení montáže poskytuje naše firma záruku 2 roky (v případě provádění pravidelných ročních kontrol funkčnosti se vztahuje 5 (7)let záruka i na práci)
záruka se nevztahuje na výměnu baterií
Servis
naše firma Vám garantuje záruční i pozáruční servis systému a poradenství v případě potřeby
aby mohla být garantována spolehlivá funkce systému, doporučuje legislativa i výrobce jeho pravidelnou servisní prohlídku. Tato prohlídka se provádí 1x za rok. Při prohlídce kontrolujeme veškeré prvky, čistíme a seřizujeme je a případně vyměníme baterie. O provedené kontrole pořizujeme písemný protokol, který je podmínkou pro případnou dlouhodobou slevu na pojistném. Za provedení roční kontroly účtujeme částku 900,-Kč a použitý materiál (baterie).
základní kontrolu systému a změny jeho nastavení jsme v případě vašeho požadavku schopni provést na dálku
Certifikace
Systém Oasis je certifikovaný podle evropské normy EN 50131-1 do stupně zabezpečení č. 2.
Naše firma je certifikována výrobcem (Jablotron) ke kvalifikované montáži systému a jsme nositeli koncesované živnosti, která nás opravňuje k montáži zabezpečovací techniky v souladu s platnou legislativou
Tyto údaje jsou podstatné při jednání s pojišťovnou (většina pojišťoven poskytuje při řádném zajištění objektu slevu na pojistném).
Řádná certifikace systému a montážní firmy je též podmínkou případné výplaty pojistné částky v plné výši kdyby došlo ke škodě na majetku i přesto že je řádně zabezpečen.

Dodavatel (řemeslník)
EZS.cz, s.r.o (Praha - Bubeneč)
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Vynikající
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

V případě pana Kolomazníka jsem byli nadmíru spokojeni. Vše co bylo slíbeno, bylo úplně přesně dodrženo, komunikace na skvělé úrovni. Po odborné stránce vše skvěle navrženo a mohu ještě vyzdvihnout rychlou reakci na dodatečné požadavky a zapracování do systému zabezpečení bez vlivu na konečný termín spuštění.
Dále velice oceňuji možnost zapůjčení bezdrátového systému do doby než byl spuštěn vlastní systém zabezpečení domu a to od prvního dne kdy byl dům uzavřen.
Mohu s radostí doporučit!

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 07.08.2012 uživatelem lv.mullerovi

06082012545
06082012546
06082012547
06082012549
Diskuze
Palec dolů s odůvodněním: Já mám s Jablotronem špatné zkušenosti, když čtu tu chválu mám pocit, že si reference píše sám řemeslník, nevěřím že by zákazník vytvořil tak obsáhlou a odbornou referenci
Referenci jsem psal opravdu já, tzn. zákazník. Nevím co máte za problémy, já jsem popisoval hlavně spolupráci s vybraným řemeslníkem. Se systémem jsem měl zatím jediný problém, což bylo vadné protipožární čidlo, které bylo po upozornění okamžitě vyměněno výše vybraným dodavatelem.
Z toho co jste psal, mám zase já pocit, že jste od konkurence a proto se Vám recenze nelíbí.... Přečtěte si prosím co je nabídka od dodavatele a co je moje hodnocení.
Pravda je taková že jsem se rozhodl pořídit si alarm.Hledám opravdu objektivní informace o novém modelu JA 100, bohužel buďto narazíte na samou chválu, jako tady, pak jsou
pochybnosti o autorovi, a objektivitě na místě nebo na samou kritiku od konkurence.
Moje osbní zkušenosti se starším Oasisem, soused si ho před 5 lety pořídil v bezdrátu no
a když jel cca 1,5 roku na dovolenou tak mu přišla porucha baterie,dovolenou měl zkaženou,
od té doby než odjede nechá si vyměnit baterie, k tomu ho ještě někdo postrašil, prý existují
nějaké rušičky bezdrátu,takže volba drátové verze pro mě je jasná, k tomu se tady dozvídám, že porucha požárního čidla je v podstatě drobná závada...
Je škoda že nejsou na internetu opravdu nezaujaté testy alarmů, nebo alespoň nezaujaté zákaznické reference.
Dobrý den,
ztotožňuji se s tím, že byste si napřed měl přečíst co je součástí nabídky a co je reference (pak je ten "palec dolů" nepodložený).
Ohledně Vašich osobních zkušeností u souseda, baterie v čidlech se opravdu musí měnit, a mělo by k tomu dojít za delší dobu než 1,5 roku. Standardně se mění kolem tří let, při větším provozu to může být méně. Měnil jsem ale i baterie v čidle po šesti letech.
Kdyby to Vašemu sousedu bylo vysvětleno, věděl by, že poté co dostane sms o vybité baterii v detektoru je tento detektor ještě dalších 14 dní bez problému funkční, v praxi opět i déle. Není tedy důvod, aby měl zkaženou dovolenou. A i kdyby tam chtěl zůstat měsíc, tak jeden detektor by při správně navrženém systému neměl zhroutit zabezpečení celého objektu.
Ohledně rušiček signálu, ano ty existují. Je to o třídě zabezpečení, o předpokladu jaký zloděj se bude do daného objektu vloupávat. O tom, že drátové systémy mají zase slabiny jinde a především "konvenční" rušičky nejsou na 868MHz, ale na GSM sítě, a přes ně komunikuje jak bezdrátový, tak drátový systém!
Porucha bezdrátových požárních čidel byla vskutku porucha u systému JA-100, která se objevovala a rozhodně to nebyla maličkost. Vše je ale o tom, že systém si opět dokáže hlídat spojení s tímto detektorem a když ho nemá, tak o tom jednoduše pošle sms. Důležité je správné nastavení systému a to, co s tím majitel, popř. servisní technik udělá.
Neříkám, že je Jablotron bezchybný, což jako servisní technik musím vědět, ale to určitě není žádný systém. Podpora od výrobce je v tomto směru jedinečná a to je dle mého názoru hlavní argument pro rozhodnutí kterého výrobce zvolit. A tento web Vám má pouze pomoci vybrat si toho správného technika. Přeji šťastnou volbu.

S pozdravem,
Michal Kolomazník
Dobrý den

Nakonec jsem si alarm pořídil, musím říci že v drátové verzi a nakonec od kanadského výrobce.
Je logické, že jablotron chválíte vzhledem k tomu, ža ani nic jiného nenabízíte.

Pro ty co hledají některé objektivní postřehy s pořízením alarmu.

Zkraje na mě dělal nový systém JA 100 opravdu dobrý dojem, ale po tom co jsem zjistil nějaké bližší informace a v neposlední řadě ještě zkušenosti mého souseda ze starším modelelem mé rozhodnutí vedlo k pořízení drátového alarmu.Tam jsem měl na výběr širokou řadu výrobků,
které vyhoví například i bankám.

Dnes jako zápory vidím opravdu nespolehlivé bezdrátové řešení

+asi čistá montáž
+pro montéry mají jistou práci s výměnou baterií
-nespolehlivost alarmu, výměna baterií když se vám to nehodí např.dovolená
mého souseda
-životnost baterií nevěřím vámi uváděným parametrům, příjdou mi spíše jak ze sci.fi
dostal se mi do ruky leták na JA 100, tam výrobce uvádí 1 rok pro bezdrátovou klávesnici
a ostatní prvky na tom tam nejsou lépe. Ten leták asi nebyl určen pro koncového zákazníka.
V neposlední řadě jsme doma měli bezdrátový zvonek a u třetího výrobku, jsme to předělali
na drát, no a občas to nezvonilo,no a pořád jsme měnily baterky.
-co se týká rušiček, nedávno jsem viděl reportáž na TV jak se jednouduše dá vyřadit
bezdrátové zamykání vozu, škodovky nedopadli zrovna dobře a podobně to asi může
jít i u alarmu, takže pokud píšete že na to nění rušička, tak se tomu také asi moc věřit nedá.

-v neposlední řadě na mě neudělalo moc dobrý dojem provedení klávesnice JA 100
zevnitř dvířek byla jakoby poškrábaná, když jsem se ptal montéra, co my to předváděl
jesli to je u všech, nechtěl mi odpovědět, v porovnání s ostatními mi přišla spíše horší.

-musím říci že jsem na internetu zaznamenal spíše negativní ohlasy na Jablotron,
ty pozitvní tam psali pouze montážníci a je zajímavé že nic jiného než Jablotron
zpravidla nenabízeli.

Asi poslední kapkou která rozhodla, byla nabídka montéra na napojení alarmu na PCO
na půl roku zdarma. Vychvaloval mi to jako velkou výhodu, když jsem se ptal na jaké PCO
a že bych případně chtěl logicky někoho kdo je nejblíže nutil mi nějakou Prahu, to mi přišlo
jako zbytečné vyhazování peněz, osobně kdybych chtěl hlídat dům tak asi nepojedu hledat
agenturu do Prahy, poptám se někoho kdo můj dům zkontroluje co nejrychleji.
Tam jsem narazil na to, pokud bych chtěl alarm ovládat přes internet a to jsem chtěl
musím prý používat jejich SIM kartu nebo se napojit na jejich PCO.
Příjde mi, že ten montér má z toho hlídání asi pěknou provize.

Nakonec mě přišel přístup fitmy nabizející drátový alarm jako serióznější,
řekl jsem si proč by mi nutily drátový systém mají s ním přece víc práce a do budoucna
méně servisu, rovněž mi nenutily žádné PCO a logicky mi doporučily tu nejbližší agenturu.

Musím říci že máme vymalováno, drážkování a tahání kabelů nebylo tak hrozné,
dnes není poznat kudy ty kabely vedou, opravdu pěkně to opravily.
Dopřáli jsme si i jedu grafickou klávesnici s barevným displejem, přehrává fotky a
i ostatní komponenty mi příjdou v provedení o generaci dál.

Prostě si říkám , že výrobce který vyrábí třeba 10x více, používají ho v bankách a musím
řící že alespoň v mém případě byl ještě výrazně levnější, tedy až na tu grafickou klávesnici.
nebyl špatnou volbou.

Třeba tyto postřehy někomu poskytnou objektivní informace jaké jsem hledal já, při
pořízení alarmu.

Tedy pokud je nejmontér nenchá smazat jako můj palc domů, vzhledem k tomu že se pravděpodobně jedná o placenou raklamní stránku.

S pozdravem
Gustav Kučera.

přidáváme jednu negativní zkušenost s EZS Jablotron a s firmou jako takovou. Když ptáčka lapají pěkně mu zpívají.....
spolehlivý a nepřekonatelný systém, lze překonat a do dnešního dne nevíme jak se to zloději podařilo a firma jablotron to také neví a nebo nechce sdělit slabé místo systému. jen se chci podělit se zjištěním, že ani sám zloděj netušil, že systém překonal a velmi s krádeží spěchal, mohl nám vystěhovat cleou firmu...... Místo sdělení stanoviska jak došlo k překonání systému nás poukazují do oblastí pojistných podvodníků, kdy my bohužel nejsme pojištění.....
auutorizovaní prodejci a montéři mají pravděpodobně vysoké provize a důkladnou masáž a školení z jablotronu, tak nás masírují.......
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace