Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Kontrola komínů

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Poptáváme kontrolu s čištěním (dle potřeby) komínů, 1. budova 3 komíny tuhá paliva, 2. budova 1. komín tuhá paliva, 2. komín plynový kotel.
Nabídněte prosím cenu a termín realizace.

=== Nabídka
Dobrý den,

pravidelná roční kontrola a čištění 5 komínových průduchů stojí 2000,- Kč bez DPH včetně vystavení zpráv. Termín máme volný od 15.12.

Přejeme Vám krásný den.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
S nedostatky
Celkové hodnocení

Práce OK, k revizní správě máme výhrady. "Odstranění závad" - IHNED...kde to slyšeli? Pokud se nejedná o nebezpečnou závadu, musí dát nějaký rozumný termín. Firmu již nevyužijeme.

Dohodnutá cena
2 000 Kč
Skutečná cena

2 000 Kč

Kategorie
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 26.02.2016 uživatelem Uživatel_137566

Komentář dodavatele
Vážený pane Bílý,

velice nás mrzí, že nejste s našimi kominickými prácemi spokojen a nemáte zájem s námi pokračovat ve spolupráci a rádi bychom se touto cestou vyjádřili k Vašemu hodnocení a pokusili se Vám vysvětlit postup své práce.

Naši práci se snažíme provádět poctivě a kvalitně při dodržení všech platných předpisů, norem, zákonů, vyhlášek, nařízení a postupů.
V případě, že náš kominík či revizní technik zjistí, že je spalinová cesta provedena v rozporu s těmito předpisy (ať už kvůli nedostatkům jako jsou nevyhovující připojení spotřebičů paliv do spalinové cesty, nedodržení minimální účinné výšky komínu, nedodržení minimální výšky komínu nad střechou, nedodržení maximální délky kouřovodu, rozpadlé komínové zdivo nad střechou, nemožnost kontroly a čištění kouřovodu nebo nevyhovující materiál komínové vložky) a těchto závažnějších nedostatků je více, tak jednoznačně musí označit takovou spalinovou cestu za nevyhovující. V tomto případě nemůže kominík či revizní technik zaručit, že provoz takové spalinové cesty bude bezpečný respektive spolehlivý. Termín odstranění nedostatků musí stanovit dle svého uvážení v závislosti na závažnosti a množství nedostatků. Termínem IHNED se tedy chrání. Pokud by u nevyhovující spalinové cesty stanovil určité konkrétní datum odstranění nedostatků a do tohoto data by se (nedej Bože) něco stalo, měl by problémy a nepříjemnosti, musel by vysvětlit proč stanovil takové konkrétní datum a ne jiné a proč se něco stalo před tímto datem.

Takže na Vaši větu (otázku): ""Odstranění závad" - IHNED...kde to slyšeli? Pokud se nejedná o nebezpečnou závadu, musí dát nějaký rozumný termín."
Vám odpovídáme: ano, IHNED. Slyšeli jsme to od kolegů (kominíků a revizních techniků) a vyučujících na školách. Ano, u 2 Vašich spalinových cest se jedná o závažné nedostatky a neměly by být nadále provozovány bez úprav a oprav odbornou kominickou firmou (tak jako nesmíte jezdit autem, které má prošlou technickou a neprojde novou technickou kvůli těžkým závadám). Ano, u dalších 3 spalinových cest se jedná pouze o ,,malé,, nedostatky a proto jsme u nich stanovili termín odstranění do příští kontroly (to je podle nás rozumný termín).

Nezlobte se tedy, prosím, na nás, snažíme se jen poctivě, pečlivě a odborně provádět naši kominickou práci a děláme ji tak, abychom měli klidné spaní a svědomí. Za naši práci neseme zodpovědnost. Samozřejmě jsme Vám k dispozici, pokud byste chtěl cokoliv zkonzultovat nebo pokud byste chtěl sepsat co vše je potřeba udělat pro odstranění zjištěných nedostatků, ať už naší nebo jinou kominickou firmou.

Vše je o domluvě a my máme zájem o to, abyste patřil k našim spokojeným a stálým zákazníkům.

S úctou a přáním všeho dobrého,

Marek Čmiel
Diskuze
Dobrý den, skvělý komentář dodavatele a vůbec nerozumím , proč tato reference je zařazena do negativních!!!???? Referenci pošlu k posouzení na vedení nejřemeslníků, je zde jasně vidět, že reference přiřazuje automat jen pomocí hvězd , protože zde se vyloženě nejedná o špatně odvedenou práci kominíka ,ale naopak o laxní přístup a nezodpovědné jednání a reakci na výsledek revizní prohlídky a k výsledné revizní zprávě zadavatele poptávky.
Zpráva je vystavena naprosto v pořádku , komínové těleso by mělo být okamžitě odstaveno z provozu, mělo by dojít k nápravě nedostatků , závad a po té vprovedena nová revize s kladnou výchozí revizí . Není na tom nic nepochopitelného a postup je naprosto logický!!!
Naše subdodávky na stavbě , provádí kominík , který dělá i soudního znalce v oblasti kominictví a jak zde zmiňuje zhotovitel , má naprostou pravdu, pokud by udal v revizi termín na odstranění a v průběhu doby do opravy, by došlo k maléru, bere veškerou zodpovědnost na sebe a to by musel být opravdu blázen ... :-D :-D takže platí slovo IHNED!!!! Pěkný den
Dobrý den pane Rozmahele, my do reference zasahovat nemůžeme, je to vyjádření zákazníka a má na to plné právo. Pan Čmiel se k ní vyjádřil, což jsme poslali i zákazníkovi a stejně tak i Váš komentář odešel autorovi reference.

Myslím, že i Vy byste si o portále, který Vás ovlivňuje ke změně hodnocení (byť jen počtu hvězdiček) nemyslel nic dobrého ani seriozního.

Firma, pokud je skutečně dobrá má jistě jiné spokojené zákazníky a může tak získat vyrovnané hodnocení.

Děkujeme za Váš podnět a přejeme hodně zdaru, Nejřemelsníci
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace