Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference Zakázková výroba nábytku

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Ve stylu českého a francouzského venkova. Jedná se o dům v jihočeském stylu Upřednostňujeme kvalitní zpracování a nápaditost, z materiálu pak masiv-dub, který máme vlastní, eventuelně dle vaší praxe. Potřebujeme dovybavit celou ložnici (postel, šatní skříně, noční stolky, zrcadlo).Do dětského pokoje postele v námořnickém stylu a prac.stoly. Dále dokončení koupelny (skříňky z masivu, obložení vany atd.)
Pro snadnější komunikaci a práci je optimálnější truhlářství v jihočeském kraji, strakonického okresu, ale nebráníme se i jiným nabídkám, které budou zajímavé. Předem děkuji za nabídky. S.

=== Nabídka
Dobrý večer, rád bych reagoval na Vaši poptávku.
Nejdříve bych se rád představil. Jmenuji se Lubomír Jedlička a jsem živnostník-truhlář. Zabývám se výrobou nábytku s použitím starých technologii. Tzn. konstrukční spoje jsou spojeny pomocí čepů,svlaků a ozubů.Jak tomu bývalo dříve u poctivého nábytku, na rozdíl od dnešních šroubů a vrutů. Cenově se přitom výroba moc nelišší. Výrobu tvoří z 80% výrobky z masivu na zakázku. Jak jsem již zmínil jsme malá firma a tak také neslibujeme výrobu "na počkání", ale dle předem dohodnutého individuálního scénáře dodávek, závislých na pracnosti výroby, kdy je zákazník pravidelně informován o probíhající výrobě spolu s fotkami z výroby.
Samozřejmostí je bezplatná konzultace, 3D vizualizace, zaměření. I přes vzdálenost 50km nabízíme všechny návštěvy zdarma.
Pokud Vás naše nabídka zaujala rádi Vás navštívíme a vypracujeme nezávislou cenovou kalkulaci.
Pro orientaci zasílám pár referencí
S pozdravem
Lubomír Jedlička

Dodavatel (řemeslník)
Jedlička design (Plzeň)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Jak vyplývá z počtu hvězdiček ,je výsledkem silné rozčarování. Pan Jedlička zřejmě přecenil svoje síly, což nebyl schopen několik měsíců přiznat. Patrně měl od začátku snahu vycouvat ze zakázky po návštěvě v našem truhlářsky velmi vypracovaném interiéru, ale tuto skutečnost nepřiznal a my jsme to nepoznali. Působil na nás velmi profesionálně a fundovaně, takže jsme mu dali důvěru a zadali pro začátek výrobu 3 ks nábytku , který jsme chtěli s patinou a s malbou. Následně se dlouho neozval a po mém kontaktu přišla zpráva o jeho údajné zdravotní indispozici , kdy si měl "strčit " ruku do frézy a způsobit si několikaměsíční léčení. Bylo mi to líto a byli jsme ochotni na něho počkat. Patrně mu náš stabilní zájem imponoval a tak jsme mu dali měsíc rezervu pro další jednání dle jeho uzdravování. Nakonec po měsíci údajného léčení přijel s ortézou na ruce, ale v zápětí při další návštěvě na ni již zapomněl. Stále "pracoval" na návrzích a vzorcích patiny, které sice stíhal "na poslední chvíli", ale jakési návrhy s pevnou cenou jsme obdrželi. Iniciativně nabídl,že se "dokonce na velikonoce" kolem 17 hodiny ozve a domluví , kdy si k nám druhý den přijede pro dřevo do sušárny... A čekáme dodnes. Patně jsme se nedomluvili, zda myslí letošní velikonoce :-))
Požádala jsem ho tedy po týdnu, aby nám poštou vrrátil naše podklady, které jsme mu zkreslili a dále se nezdržovali, protože uplynuly od prvního kontaktu 4 měsíce a výsledek je nula. Neozval se, neomluvil, podklady dosud neposlal. Neumím si jeho chování vysvětlit jinak, než že se stydí, že přecenil svoje síly. Naprosto nepochopitelné jednání řemeslníka. Pokud o něčem umím jen mluvit a neumím to prakticky, tak poté chápu tento přístup, věřím, že jsou ale řemeslníci, kterí zvládnou obojí, ale asi je jich jako máku na rohlíku....

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+3
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 17.04.2012 uživatelem Uživatel_22784

Komentář dodavatele
Dobrý den,

rád bych reagoval na referenci od paní Šperkové.

Je pravda, že zakázka se domlouvala cca 4 měsíce. V tom souhlasím a zdržení bylo určitě na mé straně. To nemohu popřít. Po prvních jednání a po mém úrazu jsem se opravdu neozval delší dobu a ze zakázky jsem chtěl doopravdy "vycouvat". Paní Šperkové jsem zdělil, že si nejsem jistý dobou dokončení zakázky vzhledem k léčení a bylo by lepší kdyby si našli jiného dodavatele, aby se zakázka nezdržovala. To jsem oznámil i na server "Nej řemeslníci". Poté jsme se domluvili že paní Šperková počká a po měsíci se ozvu co a jak. Zde jsem slib nedodržel a ozval se po pěti týdnech. Následovalo domlouvání zakázky a tvorba výkresů.Po třech týdnech jsem paní Šperkové zaslal návrhy a výkresy. Ty se ukázali jako nevyhovující. Tak jsem za týden odeslal nové přepracované. Po schválení dokumentace jsme si domluvili schůzku na kterou jsem přijel ještě s ortézou. Na schůzce jsem předložil návrhy řezeb, soustružených dílů a odkaz na výběr úchytek. Dále byly domluveny další detaily pro vzhled nábytku s tím že na další schůzku přivezu vzorek patiny.
Hlavně nechápu větu: Stále "pracoval" na návrzích a vzorcích patiny, které sice stíhal "na poslední chvíli", ale jakési návrhy s pevnou cenou jsme obdrželi.
Ano pracoval jsem na návrzích a vzorcích, které mne stály několik set za barvy na vzorky. Nevím co se mi zde vyčítá? Že jsem se snažil maximálně vyhovět?
Mezi tím jsem zaslal podrobnou cenovou nabídku,
Paní Šperková souhlasila (viz. příloha mailu odeslána administrátorovy) a domluvili jsme si další termín. Během doby než byla domluvena schůzka , jsme si dvakrát volali a paní Šperková mi zdělila, že by bylo dobré vzhledem k termínu porodu odložit nábytek který jsme celou dobu domlouvali na později a spíše by chtěla udělat koupelnu o které jsme doposud nejednali. Souhlasil jsem a slíbil, že i přesto přivezu vzorek patiny, který jsem také přivezl. Pokaždé jsem přivezl co jsem slíbil. Přijel jsem 14 dní po předešlé návštěvě, nikoliv vzápětí. Ortézu jsem již neměl, jelikož po 2 měsících nebyla již potřeba a při předešlé návštěvě jsem v rozhovoru říkal, že ruka je již dobrá.
Na této schůzce jsme se domluvili, že koupelnu dělat nebudeme a budeme pokračovat v navrhovaném nábytku. Po té jsme se rozešli, s tím že v pondělí na velikonoce okolo 17h zavolám a domluvíme odvoz vlastního dřeva (dubu) které nechám v pátek vysušit a následně začnu výrobu. V pondělí jsem opravdu nevolal s tím že dřevo jde do sušárny až v pátek. Ve čtvrtek mi přišla SMS, že se nebudeme dále zdržovat ať zašlu dokumentaci na adresu paní Šperkové. Tu jsem zaslal po 3 pracovních dnech a to ráno v úterý 17,4. Tentýž den mi přišla další SMS, pokud nedorazí dokumentace následující den, bude na mne napsána negativní reference. Na to jsem reagoval také SMS s informací, že dokumentace již odešla poštou. Po následné kontrole na internetu jsem zjistil že dokumentace byla DORUČENA v termínu dnes 18,4. v den reference. Tak mám dojem, že reference byla připravena již předem, aniž by se čekalo jestli balík dorazí.
( podací lístek a opis potvrzení doručení zaslán administrátorovy).
Tvrzení že mne pouze imponoval zájem a jen jsem mluvil aniž bych dělal, musím dementovat.
Co jsem slíbil přivézt jsem vždy přivezl. Během schůzek i v prvním kontaktu na zakázku (což je v popisu vidět) jsem zdůrazňoval že jsme malá firma a vyrábíme postupně dle konzultací. Referoval jsem moje dosavadní práce s tím, že malovaný nábytek dělám poprvé. Do poslední chvíle jsem zajišťoval vše kolem zakázky a hodlal ji dokončit. O čemž svědčí moje poptávka na tomto servu, kde jsem poptával sušení dřeva dub, pro případ že domluvená sušárna nevyjde. A další komunikace doložená Adminu.

V závěru bych chtěl říci, že je mi líto jak tato zakázka dopadla. Plně souhlasím že za jednání a dobu kterou jsem zakázku řešil si zasloužím jednu hvězdičku a to nejslabší hodnocení.
Souhlasím, že prodlení a komplikace jdou za mou osobou, ale nemohu souhlasit, že jsem zakázku nechtěl dokončit a styděl se to říci.S pozdravem

Lubomír Jedlička
Diskuze
jo někdy zakaznikovi člověk nevyhoví,měli by si přečíst jaka je to velká firma a co jsou schopní v rámci svých možností udělat
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace