Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Úklid

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

Dobrý den,
poptáváme jednorázový úklid po rekonstrukci bytu 3+1+lodžie, byt 70m2+lodžie 6m2
- vysátí prachu v celém bytě
- vytření podlah v celém bytě
- umytí oken vč. parapetu - 4* (z toho 1 okno je vč.dvěří na lodžii)
- umytí dveří 6*
- umytí WC a koupelny (oboje nové, pouze od prachu)
- umytí kuchyňské linky vč.důkladného vyčištění trouby a myčky
- umytí velkého zrcadla
- vytření podlahy u lodžie + omytí skleněného obkladu u lodžie
- umytí vestavěné skříně

Podmínky: úklid nutno provést do 14.11. 2016, třeba použití vlastních úklidových prostředků, nebo možno zakoupit základní, které nám zůstanou a my je zaplatíme. Byt je prázdný, úklid proto bude snadný, nicméně je nutné si vše k úklidu opatřit sami (např. vysavač). Prosím zasílejte nabídky vč.cenové kalkulace.

Dodavatel (řemeslník)
Pavla Bednarčíková (Praha 9 - Střížkov) Active
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Vynikající
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Odpověď na inzerát:
Vážení práce by byli prováděny dvěma pracovníky cena je včetně čisticích prostředků i zařízení a to 199 Kč na hod. per prac.
Odhad pak 3 až 4 hod. může být jen navýšena o čisticí prostředek na čištění trouby. Jediné co bychom od Vás požadovali jsou papírové kuchyňské utěrky nutné při čištění trouby.
Doprava po Praze je paušál 200 Kč
Cena je tedy od
Cena: 1 400 Kč

Hodnocení: Samotný úklid bytu byl proveden kvalitně. Co bylo však otřesné, byla úroveň jednání firmy. Nejdříve bylo dohodnuto, že se sejdeme v bytě ve středu v 9:00 a v 8:55 mi z firmy volali, že nemohou přijet. Jelikož v bytě nebydlím, znamenalo to zbytečnou cestu přes celou Prahu. Nicméně bylo možné se dohodnout, že si vyzvednou klíče, kde já budu potřebovat a úklid provedou druhý den. Když jsem si šla druhý den převzít uklizený byt, tak firma požadovala cenu téměř dvojnásobně vyšší než nám zaslala do nabídky. Podotýkám, že po shlédnutí stavu bytu nám nikdo neoznámil, že by mohla být cena vyšší než ta dohodnutá a zároveň byt rozhodně nebyl nijak extrémně neuklizený, řemeslníci provedli klasický hrubý úklid. Nebyla navíc vyčištěna myčka, jak jsme požadovali. Na druhou stranu z naší poptávky nebylo 100% zřejmé, že máme zasklenou lodžii, kterou je třeba celou umýt (bylo specifikováno pouze takto:vytření podlahy u lodžie + omytí skleněného obkladu u lodžie ). Byla jsem tedy ochotna zaplatit více než sjednanou cenu, ale rozhodně ne dvojnásobně. Nastala ostrá výměna názorů a vyslechla jsem si naprosto nesmyslné argumenty a mírné výhrůžky, které bych zde ráda shrnula:
- věděla jsem, že cena je 199Kč/hodina na osobu a tato cena je směrodatná (nikoliv celková nabídková cena)
- pokud se mi to nelíbí, tak naúčtují ještě více a připočtou dalších 50%, protože se jednalo o úklid po řemeslnících (bylo v poptávce popsáno)
- firma si musela kvůli mně půjčovat auto, což ji stálo také dost peněz
Nakonec jsme dospěli k "dohodě", nicméně jsem si vyslechla několik sprostých slov a celková situace byla velmi nepříjemná. Jednání firmy je naprosto neprofesionální a tuto firmu nedoporučuji.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 13.11.2015 uživatelem feireislova.jana

Komentář dodavatele
Vážená společnosti chteli bychom uvest věci na pravou míru: Tak na vysvětlenou: Za prvé: není pravda že je tam udaná konečná částka pravdou je že v nabídce je napsáno že účtujeme 199 Kč na hodinu včetně materiálu a že cena je od 1400 Kč včetně dopray. Za druhé : paní lže říkali jsme ji že kdybychom to posuzovali podle našeho ceníku,že by to mohlo být i dražší, protože se připočítává za stavební úklid ještě 50% navíc .Což si může v našem ceníku zjistit. Za třetí : Za to že jsme nepřijeli, jsme se omluvili a abychom kompenzovali její zbytečnou cestu dojeli jsme si k ní na pracoviště pro klíče a dohodli si termín hned na druhý den s tím že jestli nebude auto,vezmeme si ho z pujčovny. Za čtvrté: Hodinu před ukončením jsme nahlásili paní, že za hodinku budeme končit aby měla dostatek času, přesto jsme ještě museli navíc čekat na paní 3/4 hodiny , takže na další práci jsme díky ní přijeli o hodinu pozdeji a nový zákazník na nás musel čekat.Toto jsme ji ani neučtovali. Za páté: abychom svou práci udělali svědomitě museli jsme škrábat okna od malby a a odstranovat nanosy špíny na venkovních sklech u lodžije, proto nám tyto práce nemohli trvat 3 až 4 hodiny ale 5 až 6 hodin Nikdo nedokáže přesne odhadnout čas skutečně strávený úklidem a to že jsme ji řekli,že nemůžeme delat takovéto práce za 70 korun na hodinu a ještě s materiálem,to si každý soudný človek dokáže představit. Proto aniž bychom ji počítali čas strávený čekáním, jsme ji učtovali za dva pracovníky včetně všech prostředků i na troubu včetně 15% DPH tedy 5 hodin x 2 pracovníci plus doprava 200 = 2518 Kč. Podle ní jsme měli dostat 1200 + doprava což je připoužití všech prostředků zařízení atd. ani ne 100 Kč i s daní za hodinu tvrdé práce. Ať si tedy udelá každý úsudek sám
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace