Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Rekonstrukce ložnice + výroba vestavěných skříní.

Popis zadání

- sundání palubek ze stropu místnosti a náhrada za sádrokarton, vymalování
- předělání světel v pokoji, náhrada za bodovky
- nakreslení a výroba vestavných skříní
- instalace světel a fotobuněk do vestavných skříní

Dodavatel (řemeslník)
Lacina - Wood Art (Český Krumlov)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Kde začít ? Je toho tolik ...
Pan Vojtěch Lacina je mladý kluk, který má firmu v Českém Krumlově. Naše počáteční nadšení, z jeho usměvavé osoby a sliby, jak všechno bude jedním slovem parádní, brzy vzaly za své.
Je nutné celou zakázku rozdělit na dvě části. Pan Lacina osobně navrhl vzhled skříní a namaloval je v PC programu. Dále prováděl fyzicky předělávku pokoje. Samotnou výrobu a montáž skříní prováděl, jeho příbuzný pan Kádner (a jeho práce byla 100% a bez jediné vady).
Dle podepsané smlouvy měla rekonstrukce začít 1.7. a konec byl stanoven na 31.7. - ani jeden z termínů nebyl dodržen. Pana Lacinu jsme k poslednímu srpnu vyhodili, aniž by práce byla dokončena.
Během předělávky pan Lacina přijížděl v rozmezí 1 až 3 hodiny, oproti dohodnutému času. 2x se stalo, že nedorazil vůbec, aniž by považoval za nutné, dát vědět, nebo se např. omluvit. Celou věc za něho pak vyřizovala jeho maminka. Dovolat se mu, je něco jako zázrak. Během naší předělávky měl tolik, ale tolik problémů s telefonem, že jsme mu málem navrhli, že mu koupíme nový.
Nebudu vůbec komentovat jeho pracovníky. Člověk se až bál, koho mu to přivedl domů.
Koncem srpna, kdy nám došla trpělivost a pan Lacina zase sliboval, jak to ten den dokončí (i když věděl, že nemá vypínače a zásuvky a tudíž dokončení nebylo možné), ukončili jsme spolupráci.
Dohadování ohledně peněz bylo neméně zajímavé. Pan Lacina některé části skříni namaloval špatně a museli se předělat (jinak by nešel otevřít poklop na půdu a nemohla by být využívána, což pan Lacina chtěl vyřešit šalamounsky a navrhl, abychom si věci z půdu snesly dolu a dali je jinam :o) a představoval si, že chyby které udělal, my zaplatíme. Velké bylo jeho překvapení, když zjistil, že ne.
Nyní je situace taková, že pan Lacina dělá mrtvého brouka ... minulý týden začala topná sezóna a při zapnutí topení a napuštění topných těles, nám začala stříkat voda ze zdi (tam sundaval malý radiátor) a druhý radiátor tekl (ten se musel posunout o 10cm, aby se nám vešli skříně (pan Lacina se nevšiml, že radiátor má kohout na úpravu teploty, což je velké překvapení ...). Na telefon ani sms nikdo již několik dnů nereaguje, i když dle smlouvy máme nárok na odstranění závad. Jelikož ovšem jsme si na tuto zakázku vzali dítě, které se neumí postavit čelem k problémům a nechává za sebe jednat svoji maminku, podáváme na pana Lacinu stížnost na živnostenský úřad a pokud to nepomůže, budeme se soudit.
Upřímně nechápu tady ty kladné recenze, ale .... dvě recenze psané v jeden den ... no to je ale náhodička :o).
POKUD NECHCETE ABY SE O VAŠI VYSNĚNOU ZAKÁZKU STARALO DÍTĚ, CO NEDOTAHUJE VĚCI DOKONCE A NEUMÍ SE K PROBLÉMŮM POSTAVIT ČELEM, NEOBRACEJTE SE NA PANA LACINU A JEHO FIRMU LACINA WOOD ART.

Cena
neuvedena
Kategorie
Související témata:
hlasy
-1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 05.10.2015 uživatelem Petrita

DSCN4920res
DSCN4324res
DSCN4821res
DSCN4822res
DSCN4766res
DSCN4825res
DSCN4864res
DSCN4869res
DSCN4866res
DSCN4870res
DSCN4874res
DSCN4880res
DSCN4882res
DSCN4883res
DSCN4884res
DSCN4886res
DSCN4890res
DSCN4896res
DSCN4891res
DSCN4898res
DSCN4903res
DSCN4912res
DSCN4913res
DSCN4917res
DSCN4919res
Komentář dodavatele
Dobrý den,

s touto referencí zásadně nesouhlasím a to z několika důvodů.

Zadáním zakázky bylo :

1. kompletní rekonstrukce podkrovní místnosti
(strhání starých palubek, zhotovení podhledu z materiálu Fermacell, nové rozvody el. energie vč. osazení vypínačů a zásuvek, instalace osvětlení, nové omítky, štuky, malování, nové podlahové lišty)

2. návrh a výroba originálního nábytku přesně na míru z olivového masivu

Kompletní dílo, jak je vidět na výše přiložených fotkách, je činností společnosti Lacina Wood Art !!
Celé dílo podléhá jedné objednávce, jednomu rozpočtu, jedné smlouvě o dílo a jedné faktuře. Dílo bylo odevzdané se 14ti denním zpožděním, na kterém se v průběhu činnosti obě strany vzájemně dohodly. Toto zpoždění vzniklo více-nákladovou činností, kterou si zákazník objednal v průběhu rekonstrukce navíc (rekonstrukce půdního vstupu, změna nábytkového vybavení, odstranění betonového překladu, zhotovení nových dvířek do stávající kuchyňské linky, drobné opravy v domácnosti). Toto předání bylo stvrzeno předávacím protokolem za účasti obou stran!
Konečný doplatek díla nám zákazník uhradil se třítýdenním zpožděním, po písemných urgencích.

Teď přímo ke slovům zákazníka v referenci.
Jmenuji se Vojtěch Lacina, je mi 25 let (podotýkám, že našemu zákazníkovi je o 5 let více) a zaměřuji se na kompletní rekonstrukce interiérů, výrobu originálního nábytku, výstavbu zahradních dřevostaveb a interiérový design. Celé dílo našeho zákazníka jsem navrhl od základu po finální realizaci. Nenamaloval jsem nábytek v pc programu, ale velmi detailně jsem celé uzpůsobení místnosti narýsoval v profesionálním softwaru 3D studio Max, Design 2015. K tomuto softwaru vlastním plnou licenci v hodnotě 170.000,- Kč bez DPH, autorizovaný certifikát od společnosti Autodesk, která je tvůrcem této úžasné virtuální vymoženosti a mnoho let zkušeností s programem samotným. Za dobu mého působení na českém trhu se podařilo zrealizovat více jak 30 projektů, některé menší, jiné velmi obsáhlé, všechny vždy k naprosté spokojenosti našeho zákazníka.
Dále náš zákazník v referenci poukazuje na mého společníka p. Kádnera. Rád bych k tomuto řekl jen jedno. Pan Kádner je dlouholetým partnerem mé matky, se kterým na projektech plně spolupracuji.

K termínům jsem se již výše vyjádřil a rozhodně nesouhlasím se slovy ,,pana Lacinu jsme k poslednímu srpnu vyhodili“. Toto ,,vyhození“ probíhalo za účasti obou manželů Filipových, celý dokončený prostor jsme společně prošli, zaznamenali jsme v místě drobné nedostatky, jako například škrábanec na plovoucí podlaze pod radiátorem, prach na oknech po sádrové stěrce ze stavebního systému Fermacell, šmouha od bílení na klice od dveří, apod. Následně jsme tyto vady odstranili, podepsali jsme předávací protokol a zákazník se zaručil uhradit převodem konečný doplatek ve výši 120.000,- Kč do třech pracovních dnů. Tak se stalo, jak jsem již psal až za 3 týdny.
Teď ke slovům o nedokončené činnosti. V průběhu rekonstrukce se zákazník do poslední chvíle rozhodoval, které že si to vybere vypínače a zásuvky. Nakonec si tedy týden před odevzdáním díla vybral. Takové hezké, kulaté, drahé, keramické, s dobou dodání 14 dnů až 3 týdny! Na toto jsme nebyli schopni reagovat jinak, než odečíst od rozpočtu částku za osazení vypínačů a zásuvek a činnost nedělat.
Zákazník dále píše, že jsme přijížděli na stavbu s 1 – 3 hodinovým zpožděním. Já jsem stavbu převzal a je na mě, kdy tam budu. Dále musím samozřejmě kupovat materiál, vyzvedávat materiál, kupovat nářadí, zařizovat výrobu, dojednávat dodavatele profesních činností a samozřejmě i další povinnosti, které jako stavebník mám. Dle smlouvy je má aktivní pracovní doba na zakázce od 9:00 do 17:00, ale nikde rozhodně nemám napsáno, že budu každé ráno v 9:00 stát u dveří se šroubovákem. V průběhu rekonstrukce jsem skutečně 2X nedorazil, jelikož jsem musel být v dílně a vyrábět nábytek. O tom byl náš zákazník den předem informován. Dle našeho zákazníka jsem měl problémy s telefonem? Když čtu to nechutné osočování z věcí, které nejsou pravda, začínám mít pocit, že spíš náš zákazník má s něčím problém.

,,Dohadování ohledně peněz“ neprobíhalo v podstatě žádné, jelikož cena byla stanovena rozpočtem, který zákazník schválil před začátkem samotné práce. Cenu jsme nikterak cíleně nenavyšovali. Pouze si zákazník objednal činnosti navíc, které jsem popisoval výše. O částce více-nákladové činnosti byl zákazník informovaný předem.
Rozhodně jsem nenavrhl skříně špatně. Náš zákazník v průběhu činnosti udělal radikální změnu v plánu, která nás donutila všechny již hotové skříně snížit o 7 cm. Toto snížení nám způsobilo finanční ztrátu 4.500,- Kč s Dph, které nám zákazník odmítl uhradit se slovy : ,,to je Vaše chyba “. Nemyslíme si to, ale byli jsme ochotni nést tuto ztrátu na svých bedrech.

Na závěr hodnocení se zákazník zmiňuje o kapajícím radiátoru. O této skutečnosti nám nikdo do dnešního dne nedal oficiálně vědět. Nemáme jediný email, jediný dopis, jedinou fotku. Tuto informaci jsem se dozvěděl až z této negativní reference. Velmi mne mrzí, že na zakázce o celkovém finančním rozpočtu přes 500.000,- Kč s Dph kape radiátor. Stačilo, aby nám zákazník poslal email, že se to děje a problém bychom odstranili. Ovšem zákazník zvolil tuto cestu oznámení o závadě, a tak adekvátně reaguji a vysvětluji celou situaci ze svého pohledu. Tato negativní reference je spíše emocionální průjem, než opravdové hodnocení naší práce. Zákazník také neuznal za vhodné k popisu závad vložit fotky kompletního díla. To jsem musel udělat já sám s pomocí administrátora serveru nejremeslnici.cz. Prosím, porovnejte sami výsledek s negativním popisem.

Vážená paní Filipová. Pokud se s námi chcete soudit, toto nepříjemné břímě přijímám!

Vojtěch Lacina
Diskuze
Začetl jsem se do komentáře a už jen ze zvědavosti jsem si chtěl tedy prohlédnout přiložené fotografie... Dle vyznění investora se mělo jednat o jakousi naprosto zfušovanou zakázku jakýmsi mladým diletantem či dokonce dítětem..Zvědavost mi tedy nedala a prohlédl jsem si podrobně i přiložené fotografie a nestačil jsem žasnout...!! Pokud tohle dílo vytvořil mladý kluk, či dokonce dítě jak uvádí investor tak hluboce smekám.. Jsem z oboru tak mohu celkem zodpovědně prohlásit, že je to úžasně nejen vymyšlené ale i provedené.. Neotřelé nápady...originální technické řešení...úžasné vychytávky... tohle nevytvořil žádný neumětel, jak se snaží investor naznačit ale velmi fundovaný a technicky zdatný člověk, Vůbec nechápu, že si na takovéto dílo může někdo stěžovat. A ty argumenty ?? Směšné.. Nikdo přece nemůže po řemeslníkovi žádat aby byl přesně v určitou hodinu na místě zakázky... sám vím z vlastní zkušenosti, že ke každému dílu je spousta přípravné práce okolo,která nemusí probíhat v místě stavby. Řemeslník přece není žáček,který musí být na rozkaz investora k ruce..to jen tak na okraj.. A že kape radiátor ? Co to má společného s tím interiérem a nábytkem ? Vůbec mi to celé připadá jako by se investor chtěl za něco mstít co přímo nesouvisí se zakázkou... úmysl poškodit toho kluka je víc než zřejmá, tam bude spíš něco osobního... Já jen zopakuji, že podle fotek se jedná o velmi zdařilé a originální dílo, ten kluk má budoucnost před sebou a myslím si, že o něm ještě veřejnost uslyší...Jemu vzkazuji aby se nenechal odradit nějakým špiněním frustrovaných lidí a aby pokračoval ve svých nápadech, jsou opravdu dobré...A tomu investorovi vzkazuji, že stěžováním a pomluvami jen víceméně ukazuje svou "úroveň". Josef Kocourek
a
Koukám na fotky toho nábytku a moc se mi to líbí.
Momentálně plánuju rekonstrukci bytu a tohle je vážně úžasné.
Jsou v tom zajímavé nápady a na to, že to dle toho pisatele dělal mladý kluk tak smekám..
Nějak nechápu, že si na tohle může někdo stěžovat. Navíc ostatní recenze jsou kladné a fotky nádherné.Zkusím zadat panu Lacinovi poptávku a uvidím. Tady je vidět, že i negativní reklama funguje, touto cestou vám děkuju za tip, práce toho, jak říkáte kluka, jsou alespoň dle fotek nádherné, ta skříň to je prostě dokonalost a ten nápad... nevím, jak moc mladý kluk to je, ale já to každopádně zkusím, protože tohle je přesně to, co jsem hledala Dana S

Dana S.
Dana S.
Také jsem neodolal a musel jsem se podívat na tu údajně "zhoněnou" zakázku toho mladého kluka, co nechává za sebe jednat maminku. A docela jsem zíral..No jestli tohle dokáže mladý kluk( i s pomocí maminky ) tak to tedy klobouk dolů !! Nábytek je opravdu originálně vymyšlený, nikde jsem nic podobného neviděl a umím si představit , že bych měl takovouhle ložnici, se kterou bych se mohl chlubit všem svým známým. Díval jsem se na fotky opravdu pozorně, nechal jsem si je hodně zvětšit ale nikde nevidím žádnou chybu, za kterou bych měl toho kluka takhle kritizovat. Ty argumenty co uvádí investor jsou opravdu mimo mísu, vždycky je přece důležitý výsledný efekt a ten je dle mého názoru vynikající. Když čtu dvě předešlé reakce, tak se s nimi mohu jen a jen ztotožnit. Tam nejde o kvalitu díla ale o něco jiného, což ví asi jenom ten stěžovatel. Já bych si od pana Laciny klidně nechal udělat nábytek, mne ta kritika určitě neodradila. Karel Klíma
Podle fotek super práce..moc šikovný člověk!!
Koukám na fotky a nějak mě nenapadá, co je na výsledném dílu špatně. Paní ,,petrita" nejspíše nebude normální.
Palec dolů s odůvodněním: nesmyslné, pomsta
Palec dolů s odůvodněním: Krásná práce !!! Smekám.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace