Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Zámková dlažba, okapový chodník

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
U novostavby RD 40m okapový chodník dlažba 40 cm, terasa 16m2 dlažba 40 cm, zámková dlažba cca 80m2.


=== Nabídka

Dodavatel (řemeslník)
Petr Živnůstka (Nymburk)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Pana Živnůstku jsem si v listopadu vybral na zámkovou dlažbu, ale protože už klesly teploty a p. Živnůstka měl dobré reference na SDK, tak jsme se domluvili na realizaci SDK podhledů v podkroví, příčce s dveřmi v prostoru pod schodištěm, podhledech a předstěně v garáži. . Jako nejzažší termín dokončení byl stanoven 15. leden včetně obložení koupelny, na kterém jsme se ještě dodatečně domluvili

Komunikace při zahájení spolupráce byla dobrá. Začátek prací probíhal hladce a kromě zálohy na materiál jsem p. Živnůstkovi průběžně platil za odvedenou práci.

Od poloviny prosince se p. Živnůstka začal omlouvat že nemůžu přijet. Důvody nepřítomnosti na stavbě byly různé. Po Novém roce odpracoval 2 dny, oznámil úraz a práce se zastavila úplně.

Úraz si člověk nevybírá, ale zpoždění narůstalo. Snažil jsem se p. Živnůstkovi vyjít vstříc. Realizaci garáže jsme odložili na březen, obklad koupelny jsem zadal jinému řemeslníkovi. Šlo nám hlavně o dokončení SDK v domě, abychom mohli malovat, protože už je byl domluvený termín na pokládku podlah.

Největší problémy nastaly jakmile p. Živnůstka práce obnovil a došlo na parotěsnou izolaci a následně zaklápění.
Prakticky každý den jsem reklamoval nesprávné nalepení parotěsné pásky, kterou původně p. Živnůstka vůbec nechtěl dávat. Připadalo mi, že pomocníci p. Živnůstky pracují s parotěsnou páskou poprvé.

Zatmelení a vybroušení p. Živnůska několikrát prohlásil za hotové, ale kvalita je příšerná. Nedotažené šrouby, nezatmelené hlavičky, rýhy, rozpatlaný pružný akrylát, prohlubně po celé délce spáry. Nejhorší jsou vady v konstrukci, různá délka bočnic na střešním okně, nedodržení roviny, žádné pravé úhly, na příčce spáry do kříže a vystouplé 2mm. Opět jsem se snažil vyjít vstříc a po dohodě s p. Živnůstkou vše napenetroval, aby vše bylo dobře vidět mohl práci dokončit.

Jenže p. Živnůstka už dělá na jiných zakázkách, dokončení naší zakázce se vůbec nevěnuje. Když už po velkém naléhání přijel, tak byl výsledek téměř k ničemu a vše musím opravovat sám, protože už nemohu čekat.

Dostali jsme se do situace, kdy ani měsíc po termínu není zakázka hotová, p. Živnůstka se dokončení vyhýbá, v přízemí už se chystá materiál na pokládku podlahy a přitom ještě nejsou hotové práce na schodišti a v podkroví. Touto dobou už dávno mělo být v baráku čisto. Místo toho nás čeká další tmelení, broušení, malování. V garáži jsou částečně připravené rastry.

Největší chybou bylo platit p. Živnůstkovi průběžně. Podcenil jsem možné problémy při dokončení. Nyní už p. Živnůstka zřejmě nemá motivaci k dokončení naší zakázky a věnuje se jiným, kde možná podobným způsobem žádá o průběžné platby před dokončením.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 19.02.2016 uživatelem Uživatel_63246

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace