Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Výmalba bytu po vytopení

Popis zadání

Výmalba bude probíhat během provozu bytu. Požadavek důkladné zakrytí podlah látkou, nábytek plastem, aby nedocházelo k znečištění podlah a vybavení.

Opravy po vytopení, prasklin, rohů, nerovností, 2 nátěry bílou barvou, a barvy Dulux Expert mat dle vzorníku.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Solidní
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
S nedostatky
Celkové hodnocení

I když samotný výsledek výmalby stropů a stěn není špatný, tuto firmu bych do bytu, kde chci zachovat provoz nebo tam, kde se pohybují lidé a je spoustu vybavení, asi nepustil. Důvodů je několik.

1) P. Klenha nedodržel několikrát termín a dohodu. Počátek práce, úklid a později domluvený konec práce. První den zavolal hodinu po domluveném nástupu, že je nemocen. Ve skutečnosti mu nepřišel jeden brigádník a tak prostě nezačal a dodělával práci na jiné zakázce. Termín pak posouván až o 5 dní (počítám i víkend). Takže pokud by si někdo bral dovolenou, aby neměl nikoho cizího v bytě, tak p. Klenha by ho připravil o čas. Každý den nechávali pracovníci po sobě zaneřáděné podlahy, nářadí rozházené, otevřené barvy, penetrace - prostě dneska končím kašlu na to.
2) 80% práce nedělá on, ale spolupracovníci. Což v jednom případě bylo sice lepší, ale z prvotního jednání to nebylo vůbec jasné.
3) Moje hlavní výtka. Nepokrývá nábytek ani podlahy řádně. Tzn. že je vše opatlané od barvy nebo malé kapky barvy na všem. Absolutně nerespektuje upozornění, že nechcete po jejich práci uklízet a že je třeba si na to dávat pozor. Večery trávené s hadrem v ruce, aby se dalo alespoň v části bytu pohybovat. Chybí respekt k majetku. Při opravě pocákal barvou znovu uklizený byt na několika místech. Plechovka položená na novém nábytku, mě tedy docela vadila. Poničil textílie na ubrusu (další čas trávený nad praním), po umytí rukou opět barvu na umyvadle a kohoutku. Nechybělo málo a byla barva na podlaze. Na laminátové podlaze nebo koberci velmi báječné odstraňovat 14 dní malé skrvny.
4) V době nástupu ohlásil, že se mu prý rozbil velmi sofistikovaný zámek u dodávky (ehm), a nemá tak většinu nářadí. Tzn. půjčovali jsme na jejich vlastní štafle, poté židli, kterou si nakonec tak nějak přivlastnili i na jiné práce, košťata, dokonce igelity na alespoň částečné pokrytí podlah! Takhle si profi práci nepředstavuji. Takový problém má řešit půjčením nářadí.
5) Zaplacený úklid v podstatě k ničemu. Většina toho co znečistil, se dalo předejít profesionální přípravou či prací při malování. Při zadání úklid požadován, 3 hodiny uklidu ve dvou místnostech docela na nic. Na fakturu asi raději nenapsán, přesto cena práce zachována.
6) Oprava nerovností v podstatě žádná, někde dochází k prosvítání různých vrstev malby.

DOPORUČENÍ: Nedat na slovo auzavřít předem smlouvu se zanesenými termíny, úrovní a množství práce, sankce při jejich nedodržení (zde ale pochybuji, že by k takové smlouvě přistoupil), nechte si určitě zjistit, zda bude třeba škrábání, ptejte se na přesnou cenu v m2 i kdyby nebyla potřeba (položek jako izolační nátěr, oškrábání, hloubkové penetrace, vystěrkování a vybroušení po škrábání, penetrace před malováním), vše si přesně zdokumentujte. Ze spolupracovníků mohu doporučit pana Juru.

Pokud nedodrží první termín nástupu do práce, okamžitě dávejte ruce pryč. V tu chvíli má pravděpodobně příliš mnoho zakázek.

Pokud bych si přesto zvolil tuto firmu pro výmalbu - bylo by to jen do nějakého průmyslového zařízení asi skladu, kde neočekávám pohyb osob.

Dohodnutá cena
14 000 Kč
Skutečná cena

14 000 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 22.09.2015 uživatelem Uživatel_130039

 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace