Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Vestavěná skříň do předsíně

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Dobrý den,

máme zájem o zhotovení vestavěné skříně do předsíně. Rádi bychom se Vás zeptali na vaše časové možnosti - jsme z Brna Kohoutovic. Skříň o rozměrech šířka cca 1,5m, výška 260 cm, hloubka asi 60 cm. představujeme s policemi a zásuvnými dveřmi s možností umístnění i rozměrněrnějších předmětů (žehlící prkno, sušák na prádlo, vysavač).

=== Nabídka
Dobrý den,

Měl bych zájem o Vaši poptávku.Cena poptávané vestavěné skříně dle Vašeho požadavku je 13.000,-Kč.Termín dodání 3 týdny a záruku poskytujeme 4 roky.Pokud Vás naše cena zaujala,tak nás neváhejte kontaktovat.Poté se domluvíme na dalším postupu.
hezký den za GRADEN-BRNO Zdeněk Hamřík

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Shrnutí:

Dodaná vestavěná skříň má šířku 119 cm oproti objednané šířce 121 cm a mezi skříní a zdí je ošklivá mezera (viz foto). Firma odmítá sjednat nápravu, protože již má podepsanou fakturu. Telefon nám nezvedá a na sms nereaguje. Výška ani hloubka také neodpovídají požadovaným rozměrům, ale s tím se dá žít.

Objednaný konfenční stolek nedodali vůbec, ikdyž slibovali, že nám jej dodají a to jen za cenu materiálu, když se realizace skříně tak protáhla.

------------------
Detailnější popis:

Na místo staré sériově vyráběné skříňě, široké 120 cm, jsme do výklenku v předsíni bytu v panelovém domě chtěli vestavěnou skříň, která bude ode zdi ke zdi, od podlahy až po strop.

Firma Graden nabídla dobrou cenu za vestavěnou skříň do předsíně i konferenční stolek do obýváku. Slibovaná dodací lhůta 3 týdny byla též akceptovatelná. Dvojice řemeslníků přijela prostor pro skříň zaměřit a velikost laserem zaměřili přesně a zjištěné rozměry včetně šířky 121 cm uvedli mj. i ve faktuře, kterou později vystavili.

Nejdříve jsme zaplatili zálohu (za materiál), která tvořila cca 50 % ceny a pak čekali. Po opakovaných urgencích a více než osmi týdnech (s odůvodněním, že kolega musel do nemocnice a proto se realizace tak natahuje) jsme se dočkali termínu, kdy měl majitel firmy a jeho kolega přijet k nám domů a skříň postavit. Na tento termín si vzal manžel dovolenou. Když jsme jim volali, abychom si ověřili, že řemeslníci skutečně dorazí, tak nám na sdělili, že kolega musí ještě na kontrolu do nemocnice a že přijedou o den později. Manžel si tedy bral dovolenou zbytečně a v den realizace skříně nebyl přítomen.

Výsledek je takový, že nám skříň postavili. Ovšem ta se s ani v jednom rozměru neshoduje s požadovanou velikostí. Já jim bohužel podepsala fakturu (kde byla mj. uvedena formulka "převzal s montáží bez závad") s tím, že manžel doplatí zbytek ceny, až odvedené dílo prohlédne. Manžel si hned všiml, že skříň je výrazně užší, než měla být a mezi zdí a skříní je 2 cm mezera. Jejich odůvodnění bylo zcela absurdní. Tvrdili, že ji museli zúžit kvůli koaxiálnímu kabelu, který je veden v zadní částí výklenku, do byla skříň vestavěna (o čemž však v době zaměření nevěděli, protože ve výklenku stála jiná skříň). Každý si může udělat z přiložené fotografie obrázek o nesmyslnosti jejich odůvodnění.

Kvůli tomuto kabelu do skříně konec konců udělali vzadu malý výřez a nebyl jediný důvod zhotovovat užší skříň.

Když jsme se s nimi chtěli dohodnout na opravě, jejich odpověď byla: "Faktura je platná a jak jsem řekl peníze očekávám zítra na účtu.A JÁ to už řešit nebudu."

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 01.01.2016 uživatelem Uživatel_128482

kabel
20151208_143401
20151208_143307
Komentář dodavatele
Ano,zakázka se protáhla z důvodu mé nemoci.Zakázka byla sepsaná s paní Hermanovou,která také byla přítomna u montáže a vše se konzultovalo s paní i ohledně kabelu,který vedl ve výklenku z boční strany cca 15cm od rohu a na další straně vedl opět do boční stěny od rohu cca 15cm.Při zaměření byla ve výklenku zasunuta skříň a o kabelu vedoucím z bočních stěn jsem nebyl informován.Na to se skříň zúžila a paní Hermanová ovšem věděla a zúžení skříně odsouhlasila.Co se týče rozložení vnitřku skříně (výška polic atd.),také přitom byla a určila si kde budou police a v jaké výšce.Všechny míry i hloubka skříně jsou jak mají být.Patrno z vloženého fota (skříň je zároveň se zárubní). Po dokončení montáže skříně si paní Hermanová vše zkontrolovala a neshledala žádnou závadu a neměla k ničemu žádné připomínky.Když došlo k placení,paní sdělila,že nemá doma hotovost a jak přijde její manžel večer z práce,že hned doplatek pošle převodem. Fakturu si přečetla,ano i s položkou " převzal s montáží bez závad) a podepsala.Pokud by nebyla paní s něčím spokojena,tak přece nepodepíše fakturu.Co se týče slíbeného konferenčního stolku,tak jsme se domluvili,že ho dodáme do týdne.V ten den večer volal manžel paní Hermanové a začalo dohadování.(že paní Hermanová s ničím nesouhlasila,a že jsme údajně dělaly bez jejího vědomí.)Komunikoval jsem dva dny pře telefon a odmítaly zaplatit za zboží,které jsem dodal a se vším paní Hermanová souhlasila.Na to jsem už konferenční stolek odmítl dodat a prodal jsem ho jinde.Udělejte si všichni obrázek o této zakázce,když paní Hermanová fotku škvíry,kterou sama odsouhlasila skrze ten kabel.Fotku celé skříně se kterou byla velmi spokojena při našem odchodu ani nevložila.Fotky skříně vkládám já sám! Co se týče hodnocení zakázky,tak se k tomu také vyjádříme. Kvalita výsledku: Paní velice spokojena ,(po příchodu manžela vše obrátila,zřejmě strach z manžela). Poměr cena výkon: Paní Hermanová neuvedla,že v průběhu zakázky změnila korpus skříně z bílé hladké na dezén BARDOLINO (příplatek za dezén nebyl účtován),dále neuvádí,že dostala 6ks polic,které nebyly také účtovány.A také neuvádí,že dostala slevu 900,-Kč! Úroveň jednání: Komunikace byla a na té také trvám.Paní bylo navrhnuto řešení,že škvíru doplníme lištou a s tím nesouhlasila. Nevím co více k tomu dodat.Snad jen ať si každý o objektivitě paní Hermanové udělá obrázek sám
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace