Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Levna rekonstrukce provozniho arealu

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Poptavam partu 3-4 remeslniku pro levnou rekonstrukci provozniho arealu (zapadni okraj strednich Cech). Je nutne, aby alespon jeden z nich byl zkuseny, vyuceny zednik - budou se dozdivat nektere castecne nosne prvky.

Rozsah praci (po predbezne kalkulaci mym vlastnim stavarem):

A) dum s prizemim a 1.patrem: prelozeni malych casti strechy, odcerpani vody ze sklepa a zajisteni, aby se tam jiz neobjevovala, dozdeni po kradezich dveri, oken a cihel. DAle Osazeni celeho domu okny, rozovdy vody a odpadu v celem dome, elektrika cely dum. Horni patro ponechano takto, dolni pripraveno na bydleni vc. WC, kuchynky.

B) hospodarska budova: oprava stredove casti strechy (dosud drzi pouze prohnuta bez poskozeni krytiny, je seskoceny nosny tram diky vypadani jedne klenby), dale oprave vypadaneho vence zapadni (kamenne) zdi, prelozeni vetsich casti strechy vc. krovaku.

C) zbytek arealu: zprovozneni septiku/zavedeni cisticky, pripojeni elektriny + hodin a zavedeni do obou budov (funkcni privod u paty domu).

Vymera domu A - cca 20 x 11 (2 patra) a 10 x 10 pristavek (ten je v nej. stavu).
Hospodarsky objekt B - cca 44 x 12 m

Nekvalifikovane prace (odvoz suti apod.) jsme schipni realizovat sami.

=== Nabídka
Dobrý den.Chtěl bych nabídnout naše stavařské služby.Chtěl bych požádat onávrh schůzky k prohlídce budov a vytvoření předběžného rozpočtu.
S pozdravem Šmakal

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Nedoporučuji pro jakékoliv náročnější rekonstrukce. Stavební servis = jeden řemeslník. Zakázka nebyla v pořádku v žádném ohledu. Do smlouvy neuvedeno nic z dohodnutého, dokonce ani termín ne, ale ve spěchu jsem si toho nevšiml, naštěstí zde však byla přesná e-mailová komunikace. Následovaly několikeré diskuze o rozsahu zakázky, přestože ta byla bod po bodu specifikována v e-mailu, na základně něhož byla zaslána (odsouhlasená) cenová nabídka. Patrně na základě těchto diskuzí jsem byl několikrát nařčen, ze se pokouším dotyčného zneužít k provedení čehosi navíc, situace však byla přesně opačná. Termín, původně v týdnech, překročen o víc než dvojnásobek a bylo by to ještě déle, kdyby část prací ze zadání neudělali na mé náklady jiní. Co se toho týká, zálohy byly požadované v neobvylké vysoké výši nejen na začátku, ale i v průběhu, i když už byl materiál dávno zaplacen a práce zdaleka nehotové a silně zpožděné. Opakované požadování úhrad nad rámec nabídky za domnělé vícepráce, ačkoliv byly tyto v zadání výslovně specifikovány, a aniž by bylo bráno v potaz, že daleko víc prací, které v původním zadání a potvrzené ceně měly být, bylo mnou - beze změny ceny - raději zrušeno nebo necháno uděláno jinými.

Komunikace velmi špatná - důležité věci nesdělovány vůbec nebo pozdě, přestože si pracovní dobu zvolil sám, několikrát vůbec nepřijel, neustálé výlmluvy typu že se nedostavila slíbená parta, že se nedaří sehnat pomocníka, stěžování si únavu, atd. - jako kdyby za toto zákazník mohl. Napoti tomu ohled na situaci, do níž jsme byli uvedeni (bydlení) žádný. Za překročení termínu poskytnuta nakonec určitá sleva (7%) pod podmínkou dodržení posunutých termínů, které však dodrženy také nebyly. O reklamacích následně prohlásil, že je v budoucnu nebude řešit kvůli této poskynuté slevě. Dokončení části prací z období po posledním dohadování se, co tedy alespoň bude uděláno a co ne, je naprosto odfláknuté. Nakonec navzdory dohodě vůbec nepřijel dokončit ani "záchranný pokus" o povrchovou úpravu nekvalitně zhotovené podlahy v hlavní místnosti.

S odstupem několika týdnů od ukončení spolupráce se objevují další problémy, jejichž náklady na opravy již dávno vysoce překročily výši "slevy", například: roh SDK obložení ložnice zničený vodou unikající z jím instalovaného rozvodu, odlepující se SDK desky v jiném rohu téže místnosti i v hlavní místnosti, při betonování hlavní místnosti použito o tolik méně cementu, že se několik míst později zcela propadlo a průchod do koupelny se rozdrolil a vypadl do koupelny ; mimoto, hlavní místnost byla nejprve obložena sádrokartonem a až poté vyplňována podlaha mokrou směsí, namísto naopak, takže spodní části desek nasály vodu a na několika místech vypoukly nebo zhnědly. V pořádku není ani nejčastěji proklamovaná "vícepráce", osazení oken - nesmyslně sundány a vyhozeny parapetové lišty, tři z šesti oken drhnou, některá jsou pouze na pěně - montážní kotvy používány zcela nahodile, přestože jich byl dostatek). U vchodových dveří zkřivená futra. Vedení odpadu na WC uděláno tak, že není možné přišroubovat mísu, neboť by se šlo skrz nepochopitelně umístěnou odpadní rouru. Další seznam obdobných a stále se objevujících věcí by byl jednou tak dlouhý. Původně jsem žádné hodnocení davát nechtěl, ale poté, co jsem dnes musel nechat odřezat část stropu v rohu ložnice kvůli opravě vedení vody a bude se muset předělat i roh této místnosti a odlepující se desky v obou místnostech, jsem se rozhodl své negativní zkušenosti do hodoncení uvést.

Dodatečně opravdu lituji, že jsem smlouvu nevypověděl hned na počátku při prvních problémech a nenajal raději profesionály - R. Šmakal se sice často oháněl tím, že zakázka je "levně", jako by to snad mohlo zdůvodnit výše popisované problémy, ale kromě toho, že cena levná nebyla ani v základní nabídce, je smutným faktem, že za částku, na níž rekonstrukce vyšla v součtu jemu uhrazeného obnosu + ceny prací, které jsem místo něj musel nechat udělat už v průbehu jinými + ceny předělávek a oprav vad v jeho práci až doposud, jsem už mohl najmout "drahou" stavební firmu, která by práce zvládla v termínu, bez mnoha nepchopitelných amatérismů a nedbalostí doposud komplikujícíh užívání prostor a také, se zárukou.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
+6
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 08.06.2012 uživatelem JV77

IMGP1566_1
IMGP1570_1
IMGP1573_1
IMGP1576
01-misto_spatneho_svaru_trubek
02-vyhnily_roh_loznice_pod_trubkami
03-vyhile_az_k_podlaze
04-spatne_umisteny_odpad_wc
05-zpusob_zacisteni_omitek_na_wc
06-propadajici_se_piskova_podlaha
07-zaplatat_propadla_a_zvlnena_podlaha
09-propadajici_se_piskova_podlaha
10-propadajici_se_piskova_podlaha
11-praskla_zvlnena_podlaha
12-beton_v_podani_Smakala
13-beton_v_podani_Smakala
15-opravene_prahy_ktere_vypadly_do_vedlejsich_mistnosti
16-opravene_prahy_ktere_vypadly_do_vedlejsich_mistnosti
18-utopena_futra_trcici_do_mistnosti
19-utopena_futra_trcici_do_mistnosti
20-sdk_deska_vypoukla_vylitim_podlahy_mokrou_smesi
21-spatny_svar_castecne_nespojena_trubka
23-okno_v_predsini_s_opacnym_spadem
24-okno_s_ponechanou_ale_zahazenou_parapet-listou
25-dalsi_piskovy_utvar_misto_betonu
Komentář dodavatele
Nebudu se nikterak obhajovat ať si každý udělá obrázek sám.
Z fotek je zřejmé,že rádoby LEVNÁ přestavba s obýváním do 10 dnů od zahájení stavby ....no,trochu někdo mimo...).
A pokud si někdo nechá vypracovat rozpočet na provedení přestavby,najde v něm veškeré kalkulované položky.Každý řemeslník Vám s radostí vysvětlí,že vana,umyvadla,záchodové mísy + prkýnka,vypínače,zásuvky atd.Ty v hrubých kalkulacích opravdu nejsou.
K dveřím..človíčku - bezpečnostní futra z milimetrového plechu z Polska za 2000???Co by jste chtěl?Abych Vám je opancéřoval a a hlídal levný výrobek aby se náhodou nepoškodil?
K dalšímu jen dopíšu že rozpočet byl postavený výměrou - co Běžný metr nebo metr2.Z odhadu 50 BM elektroinstalací jich bylo 175 BM - zaplatil jste pouze 50 BM(a to ještě pouze 220V.Instalaci 380V(cca 50 BM),to už jste se dohadoval že je vše v ceně.
Stejně jako osazení nových oken.Před jejich osazením byla otázka:Osadíte je sám nebo firma?Odpověděl jsem že bude lepší když je osadím sám dle potřeby a možností aby nebyl objekt dlouho otevřený.Nakonec vše okolo těchto oken - osekání ostění (větší okna o 10cm),začištění ostění a začištění parapetů ....opět na moje náklady...).Tedy zcela zdarma.
Stavbu jsem chtěl ukončit s tím,že vše vyřeším právní cestou tak,jak se to má dělat.Z Vašich úst šli slova:Vy jste šikovnej a budu rád když mi to doděláte.Z finančních důvodů jsem ten týden práce dal,protože chybělo z Vaší strany doplatit 30 000 aspoň do částky podle starého ocenění prací.
Rozpočet byl na 175 000,-Kč.Materiály + doprava skoro 100 000,-Kč.Dohodla se určitá sleva s tím,že jsem počítal s vyúčtováním skutečně provedených prací a tedy s proplacením prací nad rámec rozpočtu.Bohužel jsem se přepočítal,že?
Nebudu mluvit o takových věcech jako nezabezpečení stavby kdy jsme nedobrovolně museli čekat na bezpečnostní agenturu - do práce jsme jezdili na 7:00 z Prahy(odjezd z Prahy 5:30).Agentura přijížděla večer v 19:00.A my jsme teprve vyjížděli za stavby do Prahy.Domu jsme dojeli tak ve 21 hodin.Tak že na cestách od 5:30 do 21:00.Celkem tedy denně 15,5 hodin v práci..:o).Docela fajn na levnou zakázku.Proto taky zbytek party odmítl po prvních dnech k Vám jezdit.
No a nakonec k tomu co popisujete - Pokud někdo chce levné práce a ani ty nakonec nechce zaplatit,tak si může stěžovat tak akorát tady na netu.Já osobně bych si rád došel k celkové částce za provedené práce a s radostí Vám po té budu jezdit dělat pozáruční servis.Mam rád lidi,co by rádi zadarmo,se 100% servisem a zárukou.
Vaším přístupem jste mě dostal i do rozporu s Nejřemeslníky,protože já nehodlám zaplatit to provizi za Vaší stavbu kdy jsem byl místo výdělku v pěkným mínusu.
Těm kdo budou chtít poslat rozpočty ohledně této stavby je rád zašlu lepší přehled.
Jo a k potrubí pod sádrokartonem.....tlaková zkouška proběhla.Pokud si dobře vzpomínám,dodělávali Vám vodu místní,že?A ochrana sádrokartonů při podlahách a další věci?No,myslím,že musí být každému jasný,že při takovéto stavbě kde se nechce platit,se nemůže očekávat že řemeslník na sebe přebere všechny náklady za majitele a bude investovat jen proto,aby si zákazník po té nestěžoval.Už vidím Vaší reakci kdybych přišel s tím,že SDK se musí chránit dalším a Vaší odpověď:To už jste měl v rozpočtu.
Děkuji ale takto to funguje jen u nás v ČR.A není to o tom,že ten kdo umí s lidmi vyčůrávat je úspěšný podnikatel.Já budu dál s čistým svědomím dělat řemeslo a pokaždé,když narazím na někoho,kdo bude chtít z řemeslníka dělat blbce....tak si řeknu:Ze 100 jeden není tak špatný průměr.Přeju hodně štěstí a radostí s LEVNÝM bydlením.

Šmakal R.
Diskuze
Pouze helsovite, nebot odpoved vyse je soubor prekroucenych polopravd ci vylozenych lzi:

- termin jste si urcil Vy sam ; skutecnost, ze byl, dle Vasich pozdejsich vymluv, zalozen na tom, ze tam mela pracovat parta z Prahy, ktera se na Vas den pred zahajenim praci vykaslala (o cemz jste me vcas nijak neinformoval), ponechavam stranou

- rozpocet byl diskutovan nescetnekrat, zasilal jste jej na zaklade presneho zadani, v nemz bylo uvedeno v bodech vse pozadovane, vcetne instalace vany, wc, atd.

- vypinace, zasuvky, a dalsi, bylo z praci mnou vyskrtnuto, prestoze jste si na to v rozpoctu vyhradil a dostal uhrazenu castku, za kterou by to cele udelali i primo elektirkari (jimz opravdu nejste), vcertne Vami uvadene metraze vodicu

- montaz oken nebyla na Vase naklady, a uz vubec ne zdarma ; castku, kterou jste si opakovane narokoval za osazeni oken nasobne prevysily polozky z rozpoctu zrusene, a tento rozpocet zustal platny v plne vysi (minus sleva za opakovane prekracovani vsech slibovanych terminu) ; proc si vymyslite o doufani v placeni domnelych vicepraci v dobe poskytovani slevy nevim, protoze naopak nabidka slevy z Vasi strany stala na tom, ze se dalsi cast praci, ktera puvodne mela byt soucasti zakazky, rovnez zrusi a dodela se pouze material, ktery jiz na miste byl

- stavbu jsem chtel ukoncit dvakrat ja, pote jednou Vy ; ostatne jsme se na ukonceni i dohodli a byl jste to Vy, kdo si to nakonec rozmyslel - aby take ne, velmi dobry zisk v kontextu cele zakazky je zcela prokazatelny, a ostatne hodiny zde stravene praci jsme presne pocitali oba, krome jineho (material, ...)

- zminovane dve hodiny navic (prijezd ostrahy) jste tu stravil slovy trikrat, a nikdo Vas k tomu nenutil, byl jste dotazovan zda ano ci ne bez jakehokoliv natlaku ; a dale zadny "zbytek party" a ani "parta" tu v prvnich dnech nebyla (a ani nikdy pozdeji), byl jste tu pouze Vy, obccas Vas syn a obcas nevyuceny radobyremesnik na posledni chvili Vami najaty cestou sem ; kdo kam tedy odmitl jezdit netusim, co ale vim je, ze Vy jste mnohokrat odjel mnohem driv, nebo neprijel vubec, takze mavani 3x dvema hodinami navic povazuji za absurdni

- Vase opakovana prohlaseni o tom, ze se "nechtelo platit" jsou uz naprostou urazkou a vysmechem ; dostaval jste platby jak jste si rikal, ac k tomu z hlediska stavu praci / materialu nebyl zadny realny duvod ; celkovou castku jste dostal v plne vysi (minus Vase "sleva" za zpozdeni), a to presto, ze nemala cast praci, ktere byly v zadani, na zaklade nehoz jste poslal kalkulaci, byla zrusena nebo prevedena na jine pracovniky ; pokud Vam cca 70000 zisku za mesic a neco opakovane zpozdene, a jeste silne zredukovane prace pripada jako zadarmo nebo dokonce na Vase naklady, nemam k tomu co dodat ; provedene prace tu nezavlisle na sobe hodnotilo nekolik zkusenych remeslniku z ruznych oboru (vcetne Vasi oblibene Prahy) a zaver je jednoznacny - byla to pro Vas velmi ziskova zakazka a kvalita praci je podprumerna

- tlakova zkouska neprobehla, to uz je vylozena lez, a ani probehnout nemohla, protoze v dobe instalace potrubi nebyla funkcni voda a zadne prenosne cerpadlo jste nemel a neprobehla ani nikdy pozdeji, to uz jsme tu byli trvale pritomni ; tuto cast praci (voda) jste mimochodem dostal rovnez zaplacenou celou, prestoze jeji vetsinu misto Vas delali na me naklady navic mistni ; Ti po Vas take opravovali spatne svarene casti potrubi nad loznici - jak si jiste vzpomenete, potrubi nad touto mistnosti jste instaloval Vy, abyste tam mohl uzavrit strop a oni dodelavali cast nad hlavni mistnosti, na WC a v koupelne

Se zaverem souhlasim - takto to funguje skutecne pouze u nas v CR. Remeslnik, ktery se prezentuje jako "stavebni servis" s partou lidi, na zaklade zadani specifikovaneho bod po bodu predlozi financne prijatelnou nabidku, rekne termin, ktery vypada dobre, naslibuje hory doly o tom, jak se domluvena castka urcite nebude navysovat, ze jsou ve vsem rezervy, kdyby se objevilo neco navic, aby se to v tom "utopilo", a ze to nakonec bude nejspis jeste mene. Takze je vybran pro realizaci, ale nasledny prubeh je ve vsech ohledech presne opacny. Skutecne Vy nejste ten, kdo by tu cokoliv udelal zadarmo, nebo snad za neco prebiral jakesi naklady - dostal jste naopak zaplaceno vice, nez jste dostat mel, a to presto, ze jste zakazku zrealizoval pouze castecne, s neakceptovatelnymi zpozdenimi a celkove zcela neseriozne. Ten, kdo je zakazkou financne poskozeny a nese na svou osobu naklady, ktere nest nemel, jsem ja, a to i naklady dane nejen (ne)realizaci toho, co realizovano byt melo, ale dane take nekvalitnosti nekterych casti praci, jak se s odstupem kratkeho casu bohuzel ukazalo.

Na dalsi invektivy a nepravdy uz zde nebudu reagovat, obrazek at si skutecne udela kazdy sam.
Vezmu to jen krátce - Zaplatil jste mi 150 000,-Kč i s materiálem.100 000,- stál materiál a doprava.Ostatní ať si každý posoudí sám podle fotek.Zatékání - neteče Vám t´do bydlení třeba střechou v absolutně katastrofálním stavu?Jinak můžu dodat fotky kde je jasně vidět otvor nad stropy.Kolik že má ten otvor?3 x 0,5 metru???
Tím končím tuhle nesmyslnou diskuzi.
Rovnez kratce, protoze opet v peti radcich dve lzi. Zaplaceno jste dostal 171 800 (170 000 + futra navic 2x 800 + coax. kabel navic 1x 200), plus jsem na me naklady pujcoval michacku, kupoval vsemozny material, atd. Ne, bocnim pudnim oknem 5x1 m, ktere jste mel v ramci zakazky v dohodnute cene uzavirat plexisklem a listami, tam opravdu netece. Tekly Vase spatne svarene trubky nad rohem loznice, a jak se dnes ukazalo, dokonce obe. Diskutovat dale pouze opravuji dalsi z prstu vycucane lzi.
Ano,souhlasím 200 Kč za 8 metrů coaxialu + zasekání,natažení,osazení livky TV....).Jste z hodně laciného kraje.Futra - 800 Kč nákupní cena - jejich osazení a začištění opět zcela grátis.Měl jsem kliku,že se mi povedlo je na poslední chvíli nechal dovést s ostatním materiálem...cvaklnul bych i tu dopravu k Vám v ceně 800Kč,-...).
Toť vše....Já jen pro doplnění sem vložím Vaše slova z Vašeho oboru podnikání kterým je investování na burze jako zástupce investorů:Moje peníze to nejsou,tak nemam obavu když na burze prodělám...To je obrázek seriozního podnikatele a celkově to svědčí i o Vašem jednání jak zde,tak při realizaci stavby a asi i celkově o člověku.Přeji pěkný den...o)
Opet pouze lzi. Futra - volal jste mi primo z prodejny, kde jste u nich stal, ze by me staly 800 / ks, ze na ne neni sleva, a jestli je mate vzit - mnou odsouhlaseno, takze zadna "klika". Vase osazeni + zacisteni futer = futra vystrecna a okrajem trcici do mistnosti, misto zapustena v pruchodech, chycena na tluste vrstve peny a ukotvena ledabyle, nedrzici - predelavalo se dnes, nebot ani v jednom pripade nderzela pevne ani beze dveri. Vse opet na moje naklady. Zasekani kabelu = volne polozeni na hrebiky za SDK desku, s natazenim jsem Vam osobne pomahal z pudy, nebot jste tam opet nikoho nemel.

Podnikani na burze? Tak to uz je opravdu prilis, staci se podivat na moje infomrace v rejstirku OSVC. Nicim takovym se ani vzdalene nezivim a nikdy jsem nic takoveho nedelal. Obrazek o tom, kdo lze a choval se celou dobu neseriozne a kdo je poskozenym, je snad zrejme i diky Vasim naslednym "prispevkum" vyse a ja uz dale nebudu ztracet cas reakcemi na opakovane vymysly, lzi a urazky. Predvedl jste uz v dostatecnem svetle a to, aby pred Vami byli varovani ostatni (coz je jediny duvod, proc jsem sem hodnoceni dodatecne doplnil), to doufam splni.
Až budu mít možnost sem doložit fotodokumentaci,tak Vám ukážu kde máte pod SDK vedené kabely.Prostě komedie.A to,jak Vaše podnikání...to nebudu řešit jak to máte nebo nemáte.Pouze jsem napsal vaše slova.
V pripade zajmu ze strany spravcu serveru rad rovnez poskytnu fotodokumentaci, finalni odsouhlasenou kalkulaci + e-mailovou komunikaci ze ktere vychazela, smlouvu, svedecke vypovedi o Vasem chovani a kvalite praci vsech, kteri se tu s Vami bud potkali (ostraha, lidi, kteri pujcovali michacku nebo tu pomahali, vezli Vam naradi kdyz jste vyspaval v aute, apod.), nebo kteri po Vas opravovali nekvalitni casti praci, ktere nevydrzely ani par tydnu. Zaverem bych jeste rad dodal, ze tu sice casto mavate fotkami, ale rekonstruhoval jste pouze malou pristavbu o dvou mistnostech + prislusenstvi, ktera je fotkach v zakazce zastoupena pouze jednim castecnym snimkem, ostatni fotografie z poptavky nebyly soucasti teto zakazky.
Dobrý den, tak tohle taky znám. Lidi, by nejraději vše zadarmo. Sladké řečičky a pak když dojde k zaplacení tak se hrozně divý. I takový lidi jsou, nic stím neuděláte. Alespon jste se ponaučil.
Lidem přijde hrozně moc, když si zedník vydělá za měsíc 70 tis, ale už nevidí, že v zimě je většina zedníků doma. A stejně musí živyt rodinu, platit daně a soc. a zdr.
Do háje s takovými zmetky.
Píšete "do háje s takovými zmetky". Na moji poptávku rekonstrukce koupelny se ozval "takyřemeslník", který se prezentoval tím, že má okolo sebe partu řemeslníků, na prvním místě je u něj prý kvalita. Z celé party řemeslníků , která měla na zakázce pracovat dle svých oborů, se nakonec vyklubal jen on sám a smolil to v rekonstruované koupelně jak vlaštovka hnízdo. pokud jsem se s ním dohodla na tom, že požaduji opravdu pouze "standard" určitě jsem tím měla na mysli základní a nme nějaké luxusní provedení, tedy tu levnější variantu. Rozhodně jsem tím ale nepožadovala fušeřinu, protékající vodu do zdi, křivé stěny jako když pejsek močí, ani do nekonečna posunovaný termín zhotovení , ke kterému nestačilo dojít ani po skoro půl roce. Objevoval se totiž opravdu zřídka a vždy pouze na krátkou chvíli, neboť "" neměl čas, vyskytovaly se stále další a další problémy a překážky v práci . A že jich bylo hodně.. Z času tří týdnů, (které si stanovil pro zhotovení díla on sám a uvedl do smlouvy ) se nakonec stálým posunováním termínů stalo bezmála půl !!! roku, kdy jsem konečně všem těm slibům a" zaručeným" dalším a dalším termínům přestala věřit a konečně to skončila. Podotýkám, že zálohy jsem dle jeho požadavků platila...
Nově sjednaná firma udělala vše to, co pro něj bylo tak nemožné a opravila a z velké části musela i předělávat hodně z toho mála co stihl.,Kupodivu všechny před tím jmenované prob lémy nyní problémem nebyly, a vše bylo uděláno za 14 dnů a to i se všemi opravami, které je tam po něm čekaly, mimo jiné též netěsný spár vedení v ody, kdy voda nasákla do celé zdi a prosákla do vedlejší místnosti, kde už bylo vše po rekonstrukci a ted se to muselo zase znovu vybourat, opravit atd...., Samozřejmě se to tím patřičně prodražilo, nemluvě o bytě, který byl díky tomuto řemeslníkovi neobyvatelný tak nekonečně dlouho. Zaplatit řemeslníkovi za dobře odvedenou práci, ktero odvede v termínu jeho cenu, kterou si stanovil,mi přijde naprosto normální. Ale pokud to má vypadat takto ???
Dovolím si Vás lehce parafrázovat - do háje s takovými "řemeslníky" !!!
.Pokud si přečtete nejnovější referenci na výše kritizovanou firmu, co myslíte je to opět někdo, kdo podle Vás chtěl na nebohém řemeslníkovi ušetřit - a nebo je chudák vlastně ten zákazník, který si tuto firmu vybral ???
Máme k dispozici fotodokumentaci, rozpocet, e-mailovou komunikaci, a dalsi podklady, které potvrzují vyjádření autora reference. Před panem Šmakalem alias Stavebním servisem Praha důrazně varujeme potenciální zákazníky. Tým NejRemeslnici.cz
Pro KatkaV - zajímavá situace.Mě jste krom toho,že jste mě upomínáte abych zaplatil tuto prodělečnou zakázku částkou 5 400,.Kč,nikdo nekontaktoval abych dodal podklady,i když jsem napsal že zdokumentování bych rád našel na Vašem serveru prostor.
Myslím,že je to právě příklad neserioznosti v takovýchto případech.
Já udělám jen jednu věc k vyřešení této situace - nechám nezávisle ocenit provedené práce a panu majiteli zašlu vyúčtování skutečné ceny díla - po té,můžeme provést opravy v záruční lhůtě.
S pozdravem Šmakal
Aby bylo jasno - ja o Vase zarucni "opravy" nestojim, uvadel jsem to pouze pro dokresleni obrazu Vaseho zpusobu jednani zde. Neumel bych si ani predstavit uroven kvality zarucnich oprav zdarma, vzhledem k tomu, jak nekvalitni praci jste tu odvedl pri dobre zaplacene zakazce - jedinou dulezitou vec jste neudelal bez zavad, nektere vady byly zasadniho razu a naklady na opravu vad rozhodne nebyly nizke - coz jiste nebudete zatajovat pripadnemu ocenovateli). Zakazka pro Vas byla velmi vydelecna, vse v tom smyslu uz bylo pravdive popsano vyse a pracemi jste tu dokonce v souctu nestravil ani mesic, takze pokud chcete provozovatelum serveru dokazovat opak ci zasilat nejake fiktivni oceneni, prosim. Dokumentace a pripadnych svedeckych vypovedi nestrannych osob o skutecnem stavu veci a prubehu zakazky je dostatek.
A proč pro dokreslení nejste objektivní a proč uvádíte věci které jsme si domluvili úplně jinak???
Nechtěl jste náhodou odpady na WC vykopat cestou nejmenšího odporu tudíž ve výšce starého litinového hrdla prodloužit odpad k míse aby se dala připojit? - Klidně jsme mohli vykopat staré odpady do potřebné hloubky a provést napojení tak,jak to má řemeslně být.Otázka je:Vy by jste tuto práci zaplatil?Jasně že ne.Použil by jste Váš komentář:Já myslel že to již máte v rozpočtu.
Docela mě Vaše špinění tady začíná rozčilovat.Myslím,že bude nejlepší se osobně setkat a celou tuhle komedii na netu si vyříkat z očí do očí.
S pozdravem Šmakal
Ja uz touto debatou opravdu nebudu ztratec cas. Veci vyse jsem popsal pravdive, zcela objektivne a podle skutecnosti. Pokud mate pocit, ze jsem zde napsal cokoliv jinak, nez bylo ve skutecnosti, sdelte to spravcum serveru a jiste to sem doplni i s pripadnou dokumentaci. Doposud jsem tu po Vas pouze opravoval polopravdy nebo uplne lzi - viz vyse. Co se tyka WC, pletete dve veci dohormady:

1. je pravda, ze hloubka odpadu byla resena, i ze tam je stara litina a dohodli jsme se, ze to napojime na ni, ale nedala se sehnat vhodna redukce ; vyresil jste to narezanim privodni roury a openovanim, coz se jste sice rikal, ze byste pozdeji radeji predelal, ale dohodli jsme se nakonec, ze tento stav ponechame a toto Vam nikdo ani v nejmensim nevycita! - prectete si poradne, co pisu.

2. co jsem zminoval jako vyhradu a fuserstvi je, ze jste si pro vedeni roury od misy k te litine vysekal primou cestu castecne pod krajem misy, misto vedeni alespon do "L", a ze skrz tuto Vami polozenou rouru neni mozne prisroubovat misu, a bude se muset znovu vysekat. Ve srovnani s ostanimi vadami je to samozrejme detail. Toto je skutecne posledni, co sem pisu, nemam na to cas ani naladu, nebot opravy vad uz jsou v petimistne castce, o ostatnim vyse popsanem nemluve. Obrazek at si udela kazdy sam.
Vážený pane - záchod je jen příklad Vašeho jednání při zakázce!!!
Ať bych to udělal tak,jak jsem to udělal nebo i kdybych to udělal jak píšete Vy - pořád jsme mimo řemeslo!!!Takový věci se totiž takhle nelepí!!!Buď se to udělá pořádně a nebo na H***o.O o tom celá Vaše stavba je.Vše TAK NĚJAK UDĚLAT.V tom případě že bych u nulového spádu u odpadu dělal tento ještě delší a s kolenem???...Hmm,tak by jste si zase stěžoval že Vám to vůbec neodtéká,že???
A tak nějak jako jsme si vysvětlili tento záchodový odpad,by jsme postupně vysvětlily i další věci na které si stěžujete.Například podlaha - nemluvili jsme o tom,se mohlo stát,že nedošlo k vytvrzení cementu?A druhá možnost je,že byl písek jiného složení???On každý písek má jiné složení a záleží proto na dávkování cementu v poměru k vlastnostem písku.Ale pořád mi zůstává záhadou,že úplně stejný poměr tohoto betonu na parapetech vysoký cca 5 cm ztvrdl úplně normálně.Tak že - chyba bude nejspíše v nedostatečném vytvrdnutí cementu a došlo k jeho ztrhnutí tím,že bylo v místnosti zima a tím pádem cement neztvrdl.
A takhle můžeme pokračovat krok za krokem...))
Ona skutečnost je ta,že když se ukázalo,že nemáte zájem proplatit skutečně provedené práce a skutečně spotřebované materiály,že jsem konec dosmolil tak,jak jsem dosmolil.A důvod???
Z finančních prostředků Vám zůstávalo doplatit 30 000,-Kč.Tak že kdybych odstoupil tak jsem utřel nos.On když si každý vše propočítá tak se k tomu závěru dostane.A jen cvok by koukal na to,aby Vám nenasákl sádroš tak by za svého běžel koupit izolace.
Ono už první den jste měl práci zadarmo,že?Takové vyklizení staveniště které jste plánoval provést s kamarádem se Vám nějak nezdařilo a tak jsme to uklidily samy.Napíšete nám kolik Vás toto uklizení staveniště stálo???
Lidovou cenu - NIC a mohl bych pokračovat a pokračovat a pokračovat.
Ale jen do doby než mi dojde trpělivost...))
Tak se mějte.
To je pouze Vase domnenka - kdybych. Meho jednani? Vychazelo se Vam vstric ve vsem moznem, i na to jsou svedkove / doklady. Spravcum serveru jsem poskytl take kontakty na osoby, ktere tu prace ocenovali a opravovali vady, vcetne vodaru, takze na toto pseudovysvetleni (wc) ani nebudu reagovat. Reci o "remesle" a "poradne" jsou naprosto nemistne, nizka kvalita provedene prace byla popsana vyse a dolozena, vcetne toho, co zminujete v poslednim prispevku. Za necely mesic zde straveneho casu jste si vydelal vice nez 70 000 Kc (po odecteni cest a materialu - Vase cisla) a navic spatnou praci vyzadujici predelavky ve vetsine polozek, a presto, ze byla cast dohodntych polozek beze zmeny ceny zrusena nebo prevedena na jine (coz jeden den vyklizeni, ktere jste mel dle Vasich slov mimochodem v presunech hmot, to ani z male casti nevyvazi). Zadarmo jste tu neudelal naprosto nic, prave naopak, a v pripade dalsiho se uz obracejte na spravce tohoto serveru, pres ktery byla zakazka zprostredkovana.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace