Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Dřevostavba - renovace balkónu

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Poptáváme renovaci dřevěného balkónu. Balkón je ze dřeva, podlaha je oplechovaná. Při venkovním ohledání jsou zjevně prohnilé spodní konce předních sloupků zábradlí a jedno prkno v podhledu (viz. fotografie). Preferujeme řešení s dlouhou životností a vážíme si pečlivě odvedené práce. V případě oboustranné spokojenosti bychom rádi navázali spolupráci i při opravách dalších částí našeho dřevěného domku.

=== Nabídka
Dobrý den,

Naše firma se podobnými realizacemi zabývá, Pro ilustraci naší práce se prosím podívejte na naše webové stránky.

Pokud máte zájem o mé služby, Napište mi prosím Váš telefon. Já Vás budu kontaktovat a dohodneme si u Vás schůzku, kde probereme detaily.

Děkuji a jsem s pozdravem - David Benda

Dodavatel (řemeslník)
David Benda (Roudnice nad Labem, okr. Litoměřice) Plus
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
S nedostatky
Celkové hodnocení

kvalita: ušité horkou jehlou, spousta drobných nepřesností, nedoladěné detaily

poměr cena/výkon: chabý, díky nedoladěným detailům, ignorování rozměrů původně použitého materiálu apod. vypadá nový balkon o dost hůře než původní (balkon se nakonec nerenovoval, ale zboural a postavil nový)

úroveň jednání: slušná, vstřícná, ale spousta slibů a nakonec mnoho z nich zůstalo nesplněno

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 10.07.2016 uživatelem Dvořák Martin

img-00892
img-00893
img-00894
img-00895
img-00896
Komentář dodavatele
Dobrý den,

Nevím, co je např míněno "ošetřením dřeva proti vlhkosti" - dílce byly ošetřeny přípravkem lIGNOFIX proti plísni a houbám, poté opatřeny třemi vrstvami bílé vrchní venkovní barvy DENAS.

Jsem přesvědčen o tom, že do konstrukce balkónu jako takového nezatéká, neboť je celý kvalitně oplechovaný. Zákazník tím zřejmě myslí jednotlivé dílce zábradlí. Ano souhlasím, že venkovní balkonové madlo, na které prší atd pracuje a spáry mezi jednotlivími dílci dilatují. Žádný ze spojů není "sklížen", nebotˇ lepený spoj by v exterieru neobstál a rozlepil se. Dílce jsou sesazené přirozeně k sobě, jak se u venkovních konstrukcí dělá a ty vzájemně dilatují. Původní staré díce byly k sobě sesazeny nevzhladnými ocelovými úhelníky. Nyní jsou vzájemně prošroubované a díry po šroubech jsou "zasukovány".

V rámci prvotních rozhovorů, kde mi zákazník zdělil, že konstrukci balkonu je nyní cca 25 let, řekl jsem, že toto je zhruba životnost takovéto venkovní konstrukce a pokud uděláme nový, bude v případě údržby, která obnáší pravidelné obnovování nátěru, opět sloužit dalších 20 let. Avšak nečekal jsem, že si toto zákazník vyloží jako "záruční dobu". Poté vznikl malinko konflikt, že nechci uznat mnou údajně "deklarovanou" dobu záruky 20 let, kde tato doba je průměrnou dobou životnosti a tudíž jako doba záruční je nemožná.

Je mi líto, že zákazník není spokojen. Přesto musím říci, že všechna vzájemná jednání byla na korektní úrovni a v pořádku.
Pokud bude potřeba, jistě se na přání zákazníka rád dostavím a objektivní nedostatky určitě odstraním. Zakládám si na poctivém jednání a férovému přístupu.

David Benda
Diskuze
Dobrý den,

Bohužel až nyní po cca 10 měsících se dozvídám, že zákazník není spojkojen. Po skončení díla bylo vše naopak... Jediná věc, kterou jsem se zákazníkem řešil bylo, že zákazník poukazoval na to, proč na oplechování podlahy balkonu zůstávají stát drobné zbytky vody po dešti. Vzhledem k tomu, že je balkon pochozí, jsem dodržel sklon a to cca 1,5 cm/m, tak aby se na něm dalo pohodlně chodit, nebo dát zahradní nábytek. Voda tím od domu odvedena byla, samozřejmě na takovémto sklonu fragmenty vody vždy zůstanou, než voda úplně uschne. Původní stav byl naopak do mírného protisklonu k domu.
Vše ostatní bylo vyrobeno vzhledem k přizpůsobení se z důvodu zásahu do velmi zdevastovaného pláště domu, tak aby byl co nejméně poškozen. Díky tomu se na některých místech použili dodatečně krycí lišty, tam, kde před tím nemusely být., neboť celý plášť dřevostavby již vykazoval značné stádium opotřebení a hniloby.. fotografie zachycuji starý stav.
Upřímně nemám čas ani chuť to dále s panem Bendou řešit nebo psát někam nějaká hodnocení a učinil jsem tak pouze proto, aby mně už server nejremeslnici.cz konečně přestal posílat výzvy, abych zakázku ohodnotil. Při té příležitosti jsem si balkon znovu důkladně prohlédl a hodnocení se snažil napsat co nejkorektněji. Bohužel sem není možné vložit fotografie, aby bylo jasně vidět, proč nejsme s výsledkem práce spokojeni. Po necelém roce jsou všude spáry, do konstrukce balkonu teče přes rozklížené nekvalitní spoje krycímho (horního) prkna zábradlí (již bylo jednou reklamováno, pan Benda přijel dozaklížit, ovšem toto řešení nevydrželo ani dalších pár měsíců), spáry mezi krycím prknem zábradlí a bočními stěnami balkónu, spáry mezi bočním bedněním a navazujícím zakrytím atd. Vzhledem k tomu, že pan Benda ani použité dřevo patřičně neošetřil proti vlhkosti (s výjimkou venkovního nátěru), už začínáme bohužel pomalu počítat s tím, že budeme muset balkon během pár let opět muset nechat celý zbourat a postavit znova ještě jednou a pořádně. A to nám pan Benda sliboval záruku 20 let, načež po dokončení zakázky nám sdělil, že tím chtěl pouze vyjádřit, že práce od něj bude takto trvanlivá, ale že záruku 20 let nám samozřejmě nedá. Pan Benda bude možná argumentovat tím, že "dřevo pracuje", ale předchozí balkon tu byl 20 let a žádné takovéto spáry na něm nebyly. Není v mém sebemenším zájmu kazit panu Bendovi renomé, ale ani nehodlám tvrdit, že je vše v pořádku, když není. Pokud je přesvědčen, že je jeho práce v naprostém pořádku, pak jsem ochoten k nám na společné náklady pozvat nezávislého revizního odborníka, aby celou stavbu zkontroloval, zhodnotil a udělal zprávu a tuto zprávu rád zveřejním.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace