Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Výměna ventilů na radiátorech, výměna radiátoru v koupelně

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Dobrý den,

V průběhu léta bych v bytě chtěl vyměnit staré ventily u radiátorů za nové, termostatické. Celkem se jedná o výměnu 9 ventilů. V příloze příklady současných kohoutů/ventilů (jsou tam různé formáty). Pro informaci, mám vlastní otopný okruh a plynový kotel, vypouštěcí ventily se nacházejí na 2 místech v bytě.
Kromě toho bych chtěl vyměnit radiátor v koupelně za "žebřík" na zdi. Nejsem si ovšem zcela jistý, jestli žebřík celou koupelnu vytopí a jaké budou muset být jeho rozměry. Rád bych ale, aby topil ještě o něco více než stávající radiátor. Koupelna má rozměry 3150 x 1650 a delší stěna je oddělena 150 mm tenkou příčkou od otevřeného světlíku. Přikládám obrázek, jak to tam vypadá. Ten malý elektrický žebříček by se také dal pryč - byl by nahrazen tím velkým.
Pak bych měl ještě několik drobností: Když už se bude vypouštět okruh topení, možná by nebylo od věci vyměnit velmi historické vypouštěcí ventily za nové. Mimo to tam mám starý zrezlý nepotřebný ventil (na obrázku vyznačeno vpravo), ten bych rád nechal odstranit, pokud to půjde.

Prosím o přibližné nacenění výše uvedených 3 bodů. Co se materiálu týče, nedávejte tam to úplně nejlevnější, spíš nějaký rozumný střed.
Dále by mě ještě zajímala časová náročnost realizace a kdy byste rámcově měli čas.

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem

pan J.


=== Nabídka
Dobrý den,
rozhodně není problém toto vyřešit.
Počítejte zhruba 640,- na ventil i s výměnou,pokud ovšem budou-li shodné rozměry.

Při těchto rozměrech koupelny,potřebujete alespoň žebřík 600/1440,
když budeme předpokládat,že zhruba polovinu zakryjete ručníky.Cenu a typ radiátoru v této relaci se pohybují okolo 2800-3500,- s ventilem a připojením cca 5300,-

Ten ventil,jeho odstranění je hlavně důležité zjistit,naco tam je a z čeho je jeho přívodní potrubí.Je rozdíl ocel,plast,měď,ale do 800,- by to určitě vyšlo.
Tedy předpokládám cena zhruba něco okolo 13000,-

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Počáteční komunikace probíhala na výbornou. Přes tento portál a následně na e-maily pan Kačírek odpovídal většinou ještě ten samý den. Stejně tak první návštěva u nás, kde nám vše vysvětlil a ohledně ceny bylo vše jasné.

O něco horší byla bohužel realizace. Já jsem musel být v práci, manželka měla volno, takže s nimi (práci prováděl pan Kačírek s kolegou/pomocníkem) byla ona. Byli na ni značně nepříjemní, ale hlavně za sebou zanechali doslova spoušť a za to musím ubrat 2 hvězdičky. 2 kohouty pak ještě kapaly, takže byla nutná další návštěva (reklamace), kdy to (pan Kačírek sám) dodělal. U jednoho kohoutu stačilo dotáhnout, druhý (který kapal mnohem více) musel znovu přetěsnit (a vypustit část otopné soustavy).

Co se týče ceny, nakonec jsme radiátor v koupelně neměnili, proto jsem skutečnou cenu neuvedl, protože by neodpovídala zadání. Cena pak byla 8600 (oproti odhadnutým 7700 bez žebříku).

Shrnutí: Podle mě solidní řemeslník, který rozumí tomu, co dělá. Škoda drobných chyb, jako to, že při vypouštění otopné soustavy neměli vlastní kýbl, hadice a hadry. Za druhé, že si práci po sobě nezkontrolovali a bylo nutné přijet ještě jednou a znovu vypouštět část otopné soustavy (to stálo 2 zbytečné hodiny času u mě). Výsledkem je tak u mě bohužel rozporuplný pocit.

Aktualizace 4.2.2016 - velmi negativní zkušenost, bohužel:
Po znovuutěsnění kapajícího kohoutu někdy na konci září 2015 se zdálo vše v pořádku. Pan Kačírek mi řekl, že je možné, že to bude trochu kapat, ale až se bude několik měsíců topit, vše se zatáhne a kapat to přestane. Kdyby to i dále pak kapalo, ukázal mi, kde to mám zkusit přitáhnout a kdyby náhodou i potom, ať se mu ozvu.
Přesně to jsem udělal, jenže když jsem na to o Vánocích sáhl, bylo to úplně mokré, v druhé půlce ledna jsem pak panu Kačírkovi volal. Nejprve se asi 2 týdny kroutil: "Dnes toho mám hodně, zavolejte mi zítra.", "Jsem mimo Prahu, zavolejte mi zítra.", atd.
Nakonec jsme se konečně domluvili na dnešek odpoledne.
Jenže pak mi včera večer (3.2.2016) napsal, ať si nezapomenu připravit 860 - 1300 Kč, že jsme si to poškodili sami a že dávno vypršela záruční lhůta, atd. Se záruční lhůtou měl asi pravdu, ačkoli mi dal špatné instrukce a já se jimi bohužel řídil. Proto jsem mu slušně odpověděl, že pokud za opravu své špatně provedené práce bude chtít zaplatit, ať nechodí.
Nato mi přišla útočná odpověď v osobní rovině, kde se mimo jiné opíral do mých rodičů atd.

Musel jsem tak uznat svou chybu, že jsem holt vybral nesprávného řemeslníka.
Navíc i kdybych byl ohledně reklamace plně v právu, tak bych si už takového člověka do bytu znovu nepustil.
Teď ještě sehnat někoho jiného, kdo to dá dohromady napoprvé a nevyplaví mi při tom půl bytu.

Výsledný verdikt: V žádném případě nebrat.

Cena
neuvedena
Kategorie
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 18.10.2015 uživatelem Uživatel_119139

Koupelna-radiator
Koupelna-drobnosti
Kohout1
Kohout2
Kohout3
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace