Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Rekonstrukce garsonky

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
kompletní rekonstrukce garsoniéry v panelovém domě:
nové jádro, podlahy, elektrika, výmalba atd. - viz rozkreslení v přílohách (elektrika tam rozkreslena není, tu ale také ano; topné těleso posune firma, která toto v domě správcuje - momentálně s nimi řeším a bude hotovo, podlaha v obytné kuchyni - oproti nákresům - nakonec linoleum, nikoli vinyl, jinak vše dle popisu)

s rekonstrukcí lze začít de facto okamžitě, garsoniéra je momentálně již bez nábytku a vyklizená

=== Nabídka
Dobrý den,

Jsme stavební firma RAPIDSTAV s.r.o. z Líbeznice u Prahy v případě zájmu můžeme si domluvit schůzku na místě abychom si mohli vše vyměřit a na základě dotazů vám vypracovat konkrétní cenovou nabídku..

Přeji hezký den
S pozdravem Roman Štork.

Dodavatel (řemeslník)
RAPIDSTAV s.r.o. (Líbeznice) Plus
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Díky dobře sepsané smlouvě a sjednanému nezávislému stavebnímu dozoru, který vše ohlídal, dopadla rekonstrukce nakonec relativně dobře.

Ve smlouvě jsme se předem dohodli na harmonogramu prací (dva a půl týdne + rezerva), práce se protáhly o tři týdny.

Výsledná cena byla oproti původní nižší z důvodu dohodnutých slev z neodstranitelných vad (nově vyzděné stěny koupelny nesvírají pravý úhel, nerovné podlahy, ...) a penále z prodlení.

Komunikace chvílemi drhla, zejména pokud se objevily problémy. Stávalo se, že p. Štork nezvedal telefony, přijel s výrazným zpožděním (aniž se předem ozval, že ho něco zdrželo) - třeba dvě hodiny, párkrát nedorazil vůbec (když jsem pak volala, co se stalo, omluvil se např. že na to zapomněl ...).

První závady se už vyskytly - vyřešení reklamace revizních dvířek a odpadávající omítky se táhlo 4 měsíce. S přístupem firmy (obtížná komunikace, neustálé odkládání řešení) jsem moc spokojená nebyla.

Na celkovou rekonstrukci bytu bych příště určitě volila zkušenější firmu.

Dohodnutá cena
191 000 Kč
Skutečná cena

160 000 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 12.02.2016 uživatelem radka.marta

nove_vyzdeny_roh_jadra
reklamovana_opadavajici_omitka_az_1_5_cm_siroky_pas_nad_okennim_ramem
popraskany_tmel_po_cele_delce_na_nove_vane_po_ctvrt_roce_uzivani
P4290314
20150423_190745
20150428_000855
20150423_190307
20150427_234754
20150429_184454
Diskuze
Díky dobře sepsané smlouvě kterou jsem paní Dvořákové a jejímu známému stavebnímu dozoru podepsal příznám se že naší firmu dostali do pasti a nebyla jiná možnost než se vším souhlasit a nebylo možnost se nějak bránit..

Pan stavební dozor pracuje u velké stavební společnosti která si najimá další firmy pro jejich výstavby.. Jsou to průmyslové stavby velkého rozsahu a pana stavebního dozora je úkol ušetřit co nejvíce peněz čím více ušetří peněz tím jde víc pěněz do jeho kapsy.. stím že samozdřejmě aby si vidělal více hledá jakékoliv sebemenší detaily aby nás v jednom kuse mohl nesouhlasit a my jsme neměli na výběr jenom ustupovat, v kuse předělávat věci které se mu nelíbíli.. tuto zkušenost bych rozhodně nikomu nepřál ,slušný člověk který čelí takovému stresu nemůže si udržet klidnou hlavu po celou dobu rekonstrukce proto bylo v jednom kuse problémy a problémy..Pan dozor samozdřejmě zkušenosti měl na stavbách který nemají nic společného z bytovým jádrem všichni řemeslníci kteří na stavbě dělali měli s dozorem dohady a kroutili hlavou co je to za člověka!! ...K tomuto přístupu kde si Objednavatel myslel že z rozpočtu 191.000,- tisíc koru uděláme z panelového starého bytu kde se absolutně nedodržovali dřívě žádné normy a pak vám pan dozor začne vykládat že chce mít podlahu v rovině 2mm na dvou metrové lati bez toho anižby zaplatili více práce za nivelaci...pak když se ho zeptáte že chce aby nám odsouhlasil pokládku vinilu on vám odpoví je to na vás nic vám podepisovat nebudu... opravdu težká komunikaci vedšina lidí by takovou rekonstrukci vzdala a vykašlala se na to. V průběhu rekonstrukce pan dozor jezdil po práci po 6 hodině když byl stavební dozor na místě tak každý den to byla 2 až 3 hodinová debata.. Když byli práce veškeré hotové tak předání bytu se táhlo týden přičemž běželi penále. Kdybych veděl že bude rekonstrukce takto probíhat dal bych uplně jiný termín než obvykle.
Bohužel člověk zjistí vše až v průběhu kdy není cesty na zpět.

Paní Dvořáková píše že se odlupovala omítka.. omítka byla pouze popraskaná na přechodu mezi zdí a plastovým oknem. Což se stává velmi často naše příčina to opravdu nebyla i přesto jsme jeli opravit aby byla paní Dvořáková spokojená...

Chyba asolutně nebyla v naší firmě , jakákoli firma by měla s těmito lidmi stejné problémy.
Pokud by snimi podepsali dopře sepsanou smlouvu v jejich velké výhodě.
Celá tato rekonstrukce byla akorát ošklivá hra na naší firmu.

S pozdravem Roman Štork
Jednatel RAPIDSTAV s.r.o.


K vyjádření firmy Rapidstav s.r.o.:

Firma Rapidstav je dle mého názoru mladá nezkušená firma; za jeden z jejích hlavních nešvarů pokládám nereflektování skutečnosti, že zákon stanovuje provádět stavební práce v určité kvalitě, pokud nejsou předem domluveny požadavky nižší než jsou standardy.

Ke zmiňované podlaze:
V pokoji mám nerovnost podlahy v rozmezí 3 cm. Na 2 m lati jsme při předávaní v některých místech naměřili i 2 cm rozdíly. V předsíni mám nerovnost podlahy v rozmezí 2,5 cm. Samozřejmě, že s nějakými nerovnostmi jsem počítala; ve smlouvě domluvené práce byly jasné a počítala jsem alespoň orientačně s normovými tolerancemi.
Firma Rapidstav mě nijak předem neupozornila, že není schopna se ani přiblížit požadované rovinnosti podlahy. Nadto jsem firmu dopředu upozorňovala, že si před pokládkou podlahy přeji zaměřit podklad, protože mi sdělili, že padne více materiálu než bylo počítáno v nabídce. Rozdíl by pak bylo možné lehce spočítat a pak také zaplatit. Firma Rapidstav však bez mého souhlasu a bez zaměření vylila podlahy a pak, když zjistila, že tyto jsou křivé, žádala mě, abych jim podepsala pokládku vinilu. Sdělili mi, že aby to celé srovnali, museli by pak všechno opět zbrousit. Celou komunikaci stěžoval fakt, že pan Roman Štork z firmy Rapidstav si na podlahy najal externího řemeslníka, který si jel dle svého s tím, že ho platí firma Rapidstav, nikoli já a můj názor a přání ohledně výsledku ho tudíž nezajímá. Pan Štork se od nezdařeného výsledku poté bohužel také distancoval. Dle zákona je ovšem povinností stavební firmy nést za práce stanovené ve smlouvě odpovědnost.

Upřesnění k předání bytu:
Táhlo se proto, že pan Štork týden vůbec nekomunikoval, nezvedal telefony, přestože v bytě bylo stále poměrně dost nedodělaných prací. Poté přišel s nápadem, že nedodělky neodstraní, pokud nedoplatím zbytek ceny, ačkoli ve smlouvě bylo jasně stanoveno jaká suma z celkové částky bude firmě doplacena až po předání bytu a odstranění všech vad a nedodělků. Z pochopitelného důvodu jsem na tento návrh nepřistoupila a trvala na dodržení uzavřené smlouvy.

aktuální reklamace (nefunkčního stropního svítidla):
Jedná se o Tesla LED svítidlo LR18P334, které neobsahuje jednoduše vyměnitelnou žárovku, ale trafo přišroubované ke stropním el. drátům. Účtenku ani záruční list mi k těmto "drobnostem" firma Rapidstav nepředala, při poruše jsem tedy bohužel odkázaná na ně. Reklamace se táhne od 21.5.; první domluvený termín výměny trafa firma Rapidstav necelé dvě hodiny předem zrušila, na druhý domluvený termín nikdo (bez omluvy a upozornění) nepřišel. Teprve dnes 10.6. tj. po třech týdnech dorazil firmou Rapidstav najatý elektrikář, sice velmi ochotný, ale panem Štorkem bohužel nepřesně informovaný o typu porouchaného svítidla. Oprava tedy opět neproběhla. Tento přístup nepřeji opravdu nikomu.
Poslední reklamaci firmě Rapidstav s.r.o. bylo nakonec nutné řešit přes Českou obchodní inspekci. Firma nejenže nereflektuje zákonem danou reklamační lhůtu (která byla navíc potvrzena i smluvně), nerespektuje maximální zákonnou lhůtu 30 dnů na vyřešení reklamace, ale jedná s vámi tak, jako by vše z její strany bylo naprosto v pořádku. Teprve po intervenci ČOJ pan jednatel Roman Štrok naznal, že jeho přístup opravdu není v souladu se zákony ČR. DŮRAZNĚ VŠECHNY PŘED FIRMOU RAPIDSTAV s.r.o. a JEJÍM NESOLIDNÍM JEDNÁNÍM VARUJI.
Vše co píše paní dvořaková ohledně podlah není pravda!!!!! více práce nám zaplatit nechtěli !!!!!!!!!
Veškeré útoky je akorát se snažit pošpinit naší firmu...
Na naší firmu je vedšina referencí kladných... špatné reference jsou opravdu jen vyjímka kde byli problémy na druhé straně!!!!!
Člověk který podniká sám dobře vý že jednou za čas prostě narazí na špatné lidi...


Ohledně reklamace která se táhne už 5 měsíců kde je důvod blikajcího stropního svítidla v hodnotě 600,- Kč Reklamaci jsme se snažili vyřídit do jednoho měsíce... Stavební dozor mi telefonicky dal vedět že nesvítí bodové světla v koupelně... po 14 dnech se u paní Dvořákové zastavil eletrikář s novými bodovými světli aby reklamaci vyřídil... Po příjezdu majitelka oznámila eletrikáři že se nejedná o bodové světla...Dostali jsme email stím že není v pořádku stropní svítidlo tento email jsem v rychlosti pročetl uplně jsem nezaregistroval že se jedná o stropní svitidlo tak po Hovoru se stavebním dozorem jsem byl přesvedčený že se jedná o bodové světla jak mi vykládal...zastavili jsme se pro světlo stropní svítidlo 5 dní před vypršením záruční lhůty... podepsal jsem paní protokol o převzetí svítidla... Poté jsem svítidlo odvezl do firmy Mall.cz odkud bylo kupováno abychom ho předali na reklamaci, tam nám bylo řečeno že nám reklamační doba uběhla... z důvodu že jako firma máme nárok pouze na 1,5 rok záruky... v tom případě nám zbývalo pouze opravit svítidlo svépomocí... pokusili jsme se vyměnit trafo v hodnotě 300,- Kč které jsme museli koupit... Poté jsme zistili že to není trafem ale bodovými světli..... Paní Dvořákové jsem oznámil že reklamaci bohužel nemůžeme vyřídit... Napsali jsme si nějaké emaily .. Poté následovala Dlouhá odmlka na 2 měsíce.. Poté nám přišel dopis z obchodní inspekce..

TO celé kvůli světlu za 600,- Kč a UPOZORNUJI že na tuto rekonstrukci paní Dvořáková dostala 31.000,- Kč slevu na věci u kterých bychom se nikdy nedohodli a končilo by to u soudu...

S firmou Rapidstav jsem řešila již celkem 3 reklamace. Všechny se táhly několik měsíců. Poslední reklamaci firma zcela odmítla akceptovat s tím, že si mám záležitost vyřešit sama, protože na světlo se nevztahuje dvouletá záruka (na což mě předem pochopitelně nikdo neupozornil). Dále se mnou odmítal pan Štrok v této záležitosti jakkoli komunikovat. Byla jsem nucená upozornit na jednání firmy Rapidstav Česku obchodní inspekci, aby třetí nezávislá strana objasnila panu Štorkovi, že tímto způsobem reklamaci řešit opravdu nelze.

Domnívám se, že solidnost firmy se nejlépe projeví v okamžiku, kdy se objeví nějaký problém. Nemyslím si, že firma Rapidstav může za rozbité stropní svítidlo a je to její chyba. Domnívám se ale, že je alarmující, jakým způsobem firma k nastalé situaci (i oběma předchozím reklamacím) přistoupila. Opakovaně jsem se setkala s tím, že mi pan Štrok nesdělil důležité skutečnosti; u vybraného typu světla bych například PŘEDEM uvítala informaci, že ho sežene za nižší cenu, ale bude na něj kratší záruka + dotaz, zda je to OK nebo si chci teď připlatit a mít standardní záruku dvouletou nebo prodlouženou tříletou. Sdělování podobných skutečností zpětně já osobně nepovažuji za solidní jednání. Opakovaně se mi také stávalo, že firma nedodržovala termíny, dohodnuté časy setkání (zcela bez omluvy a bez upozornění, že dorazí třeba o 2 hodiny později). Opakovaně odmítala komunikovat ve chvílích, kdy se objevil nějaký problém (třeba drobný).

Věřím, že firma Rapidstav má i spokojené zákazníky a věřím, že drobnější nenáročné práce, kdy se neobjeví nějaký nečekaný zádrhel, mohou proběhnout hladce ke všeobecné spokojenosti. Já jsem ovšem udělala s firmou Rapidstav jinou zkušenost, kterou rozhodně nikomu nepřeji a na kterou zde proto upozorňuji.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace