Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference Sklípek 3mx5m, betonová deska, výkopy

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Výstavba sklípku- výkop, betonáž, základová deska pro zahradní domek.
Práce, nejlépe březen 2015, pokud počasí dovolí. Krmelín u Ostravy
Může být i jednotlivec nebo dva až tři pracovníci.
Poznámka: jen pracovníci s dobrými referencemi.


=== Nabídka
Dobrý den. Mám zájem o Vaší poptávku. Pro stanovení přesné cenové nabídky nemám dostatek informací. Prosím o zaslání více informací na mail případně o schůzku v místě realizace.
s Pozdravem. Plucek Michal

Dodavatel (řemeslník)
Michal Plucek (ostrava)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Bohužel nejsme s realizaci spokojení. Dílo vykazuje zásadní vady a nedodělky. Základové pásy jsou provedeny bez izolace nopovou folií a polystyrenem tak, jak určuje plán projektu a smlouva. Základové pásy nejsou rovné, rozdíly ve výšce středových a obvodových pásu jsou až 20 cm. Skrývka ze základových pásů je hozena mezi základové pásy a udusána následnou prací. Pan Plucek nestihá žádné průběžné termíny, které si sám stanoví a přislíbí. Tvrdil nám, že práci bude vykonávat s kolegy, ale pracuje sám. Stanoví si termín, že přijde v sobotu, ale nikdy se nedostaví.
Nejhorší na tom je, že jsme mu za tyto práce zaplatili předem zálohu, dle jeho požadavku a on odmítá peníze vrátit či opravit dílo do stavu bez vad a nedodělků. Vyzvali jsme ho k dokončení díla bez vad a nedodělků jeho kolegy, neboť on sám je nyní nově v pracovní neschopnosti. Což bohužel odmítl. Bohužel celou záležitost jsme nucení řešit právní cestou a domoci se vrácení peněz za práce, které jsou vykonány tak špatně, že jediné co můžeme udělat je díru zasypat nebo opravit základové pásy s několika násobnými náklady. Nabídli jsme dodavateli stavebních prací dokončení pokaženého díla a ukončení spolupráce dohodou bez dalších sankcí, což odmítl. Rozhodně nedoporučujeme.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 16.04.2015 uživatelem revac

IMG_nezateplene_zakladove_pasy_jejich_vyskova_nerovnost_nizsi_rozl
002
Komentář dodavatele
Dle projektové dokumentace mají být základy zatepleny dodatečně. Chtěl jsem investorovi ušetřit peníze s tím, že izolaci vložím do výkopu před betonáží. Což se projevilo jako nemožné. Nebylo možné polystyrén vyrovnat tak aby přesné kopíroval obvod desky. Vzhledem k tomu jsem se vrátil k původnímu plánu a pokračovat dle PD. Proto jsem obvodě chtěl použít ztracené bednění, které jsem koupil na své náklady. proto ten výškový rozdíl mezi středovými pasy a obvodem. Navíc mi od zahájení prací dne17.3.2015 do 15.4.2015 nebylo předloženo platné stavební povolení. a to je jen slabý výčet všech skutečností.
Diskuze
Není pravdou, co říká stavebník. Projektant nám potvrdil zcela chybný postup, mělo být uděláno bednění a izolace a betonáž. Myslím, že ten kdo chtěl ušetřit, byl stavebník pan Plucek. Nyní je možné pouze odkopat beton a dodatečně vložit izolaci. Což už se ovšem stavebníkovi nechce, jelikož tento úkol mnohonásobně převyšuje částku, za kterou to byl schopen udělat při řádném postupu. Stavebník dostal 100% úhradu za vyrobení základových pásů a nám zůstal pouze vylitý neudusaný,nerovný beton bez zeteplení a polystyren a nopová folie na zahradě.
Vložil jsem Půdorys základů. Ostatní mohou posoudit kdo má pravdu.
Dobrý den. Ještě Vám zasílám mé stanovisko k údajně špatně zhotoveným základům zahradního domku.

Co se zateplení týče je podle projektové dokumentace prováděno dodatečně. Chtěl jsem Vám ušetřit peníze za práci a proto jsem se pokusil vložit tepelnou izolaci a nopovou folii do vykopané rýhy před betonáží. Bohužel se ukázalo jako nemožné vyrovnání této izolace tak, aby přesně kopírovala obvod základové desky. Tak aby deska odpovídala svými rozměry projektové dokumentaci. Proto jsem se vrátil k postupu dle PD. Vzhledem k výškovému převýšení jsem se rozhodl po obvodě použít ztracené bednění, které jsem zakoupil na své náklady jako projev dobré vůle. Z tohoto důvodu je základový pas po obvodě vybetonován níže než středové pasy

Co se úpravy povrchu základového pasu týče, nebyl uhlazen záměrně. Při spojení na uhlazení záleží. Čím hrubší tím lepší. Je potřeba dosáhnout smykového spolupůsobení, aby se základ netrhal působením příčných tahů.

S pozdravem Plucek Michal
Takže mé poslední stanovisko, dále se veřejně vyjadřovat nebudu. Dnes zde byli dvě firmy na dořešení vad a nedodělků pana Plucka. Takže (ořezání kari sítí, vyrovnání betonu, položení ztraceného bednění, odkopání izolace, vykopání neoznačených prostupů a zaizolování základových pásů a vylití betonu do ztraceného bednění) to jistě nebude stát 1900,- Kč, které jste nám z celkové zaplacené částky (cca 60 tis. Kč) za základy vrátil. Firmy to prozatím slovně ohodnotili na dva až tři dny práce ve dvou až třech lidech s hodinovou sazbou 200,- Kč a dopravou a betonem. Cenovou nabídku budu mít později, ale není problém si udělat rámcovou představu.
A nyní přikládám stanovisko projektanta, který je toho času v zahraničí a poslal k tomuto email, takže nemá možnost vidět realitu, která je bohužel horší než se z fotografie domnívá.
Dobrý den, jak zedník postupoval, nevím, vidím jenom výsledek, který úplně neodpovídá mým představám o správně provedených základových pásech.
Pokud je po obvodu použito nějaké ztracené bednění, to nevím, není to patrné. Vypadá to, že základové pasy jsou dost nerovné a tudíž i zřízení svislé hydroizolace a tepelné izolace bude dost nesnadné, ne-li nereálné. Správné řešení dle mého mělo být provedení základů do bednění, pro dodržení min. krytí, rovinnosti základových pasů a následnému provedení svislé hydroizolace a tepelné izolace. D. F.
Pokud toto pan Plucek čte, tak by se měl k tomuto postavit čelem, a snažit se situaci řešit a ne ze situace utéct. Nám zbyly jen oči pro pláč. Takže ještě jednou vyzývám k dohodě o vyrovnání, která nám umožní zaplatit náklady na opravy a nedodělky.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace