Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Úpravy rodinného domu - interiér i exteriér

Popis zadání
Popis vyplněn dodavatelem:

Spolupráce s klienty na úpravě jejich rodinného domku v Chomutově byla rozdělena na několik etap.

V první fázi se řešil návrh rekonstrukce koupelny, která byla sice poměrně zachovalá, ale nesplňovala estetické požadavky klientů. Návrh nové koupelny je proto laděn do neutrálnějších převážně světlých barev. Vybrány byly moderní velkoformátové obklady i dlažba. Dlažba velice věrně imituje podlahu ze světlého dřeva a probíhá po celé podlaze, včetně podlahy ve sprchovém koutě. Sprchový kout je řešen bezvaničkovým systémem, kdy je dlažba vyspádována směrem k odtokovému žlábku zapuštěnému v podlaze. Kromě pohodlného sprchového koutu se v koupelně nachází i dvojumyvadlo s horní i spodní skříňkou a dále závěsné WC, které je opticky mírně schované za přizdívkou sprchového koutu. Byl kladen důraz na větší množství úložných prostor, proto je ještě naproti WC nižší skříňka a nad ní další skříňky.

Dále se řešil návrh úpravy fasády. Nová (již zrealizovaná) fasáda je modernější a lépe odpovídá domu i jeho majitelům. Vyhrála moderní kombinace tmavší šedé s čistě bílou. V podstatě přízemní domek (s podkrovím) je rozčleněn svislými pruhy a působí proto hmotově mnohem příjemněji.

Následoval návrh úprav obývacího pokoje, kde byl základní požadavek na zpřístupnění a zobytnění části horního prostoru v podkroví. Nahoře by měla vzniknout menší pracovna, do které se však předpokládá přístup právě z obývacího pokoje, kde tudíž přibude poměrně výrazný (opticky i fyzicky) prvek schodiště. Kromě toho chtěli majitelé také přidat krb, který sice v původním návrhu byl, ale nerealizoval se.

Nově vzniklý zateplený prostor s funkcí podkrovní pracovny je poměrně malá místnůstka, kde se kromě prostorného pracovního stolu a úložných prostor kolem něj nachází i menší sedací souprava (s možností rozložení a krátkodobého přespání).

Výsledný návrh je zobrazen ve vizualizacích a zákresech. Případně časem (snad brzy) na fotografiích. :)

Dodavatel (řemeslník)
Ing. arch. Miroslava Karasová (Brno, Praha, Přerov)
Kvalita výsledku
Vynikající
Poměr cena výkon
Vynikající
Úroveň jednání
Vynikající
Celkové hodnocení

Jsme velmi spokojeni, výsledek práce Ing. arch. Karasové předčil veškerá naše očekávání, naše zadání splně perfektně, popravdě řečeno ještě lépe : - ) Dalším příjemným překvapením byl poměr kvality její práce/ceny, protože se jednalo o opravdu profesionální přístup. Komunikace bez problémů, skutečně velká spokojenost a budeme se těšit na další spolupráci. Vřele doporučujeme.

Cena
neuvedena
hlasy
+2
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 03.02.2015 uživatelem Zdeněk Fibrich

01_Karasova_-_fasada
02_Karasova_-_fasada
03_Karasova_-_obyvaci_pokoj
04_Karasova_-_obyvaci_pokoj
05_Karasova_-_jidelna
06_Karasova_-_koupelna
07_Karasova_-_koupelna
08_Karasova_-_koupelna
09_Karasova_-_koupelna
10_Karasova_-_pracovna
11_Karasova_-_pracovna
12_Karasova_-_pracovna
13_Karasova_-_pracovna
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace