Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference Výroba oken, Výroba zastřešené pergoly

Popis zadání

Firmu jsme vybrali na základě nejlevnější nabídky a faktu, že firma je zaregistrovaná v programu ZELENÁ ÚSPORÁM a vyrábí Euro okna.
Firmě jsme nejprve zadali výrobu oken+dveří a cca půl roku po té výrobu zastřešené pergoly. Komunikace probíhala zejména s panem Jackelem jakožto majitelem firmy.
Dům jsme rekonstruovali celkem 2 roky, než jsme se do něho nastěhovali.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
S nedostatky
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Realizace oken proběhla s drobnými problémy, ale v zásadě jsme byli spokojeni.
Bohužel až po nastěhování jsme zjistili, že okna a dveře na různých místech špatně těsní.
Všimli jsme si, že když zaprší a fouká vítr, tak nám pod dveřmi protéká voda do domu, mravenci z venčí po fasádě projdou až do kuchyně skrze kuchyňské okno, pavouci bydlí v trámech dveří atd.
Na tyto výhrady pan Jackel reagoval, že je to u dřevěných oken a dveří normální a že nemůžu očekávat těsnost jako u plastu. Musel jsem tedy všechna problémová místa utěsnit různými těsnícími páskami. Zima nás teprve čeká a jsem moc zvědavý, jak a kudy půjde do domu zima.

Mnohem horší zkušenost jsme ale zažili s realizací pergoly od této firmy. V zimě 2013/2014 jsme zaplatili zálohu na realizaci pergoly a dohodli se na termínu realizace cca duben 2014, aby mohla následně proběhnout kolaudace a další úpravy na zahradě. Což bylo před tím, než jsme objevili problémy v oknech (jinak bychom do toho už nešli).
V dubnu začaly komplikace a výmluvy pana Jackela. Nejprve celá společnost prošla virovým onemocněním salmonely, takže jsme se domluvili na posunutí termínů až na květen. Koncem června přes výmluvy o rozbité dodávce pana Jackela a mé škemrání po dobrém i po zlém se podařilo postavit alespoň dřevěnou konstrukci pergoly. Sice nám zničili fasádu domu i na místech, kde to vůbec nebylo žádoucí, ale to jsme si sami opravili a dle pana Jackela to jsou jen drobnosti, které se stávají, a jinak to prý udělat nešlo.

Na zastřešení terasy ale čekáme od června dodnes (29.10.2014). Současná výmluva pana Jackela je, že dodavatel, který mu slíbil střechu z polykarbonátu vyrobit, si převzal zálohu, ale nechce mu ji vyrobit za původní dohodnutou cenu. A že by na tom pan Jackel byl ztrátový.
Zatím tedy stále čekáme na to jak se nakonec pan Jackel se svým dodavatelem dohodnou. A nám zatím prší na dřevo, ze kterého je pergola, taktéž na omítnuté zdivo kolem. V garáži se nám válí zaplacené okapy, které jsme od klempíře v červnu převzali s očekáváním, že za týden se to namontuje jakmile Jackel dodá střechu...

Věřím, že se mohou vyskytnout problémy a člověk by i zkousnul, že je potřeba něco občas opravit. Považuji se za velmi trpělivého a nenáročného zákazníka. Ale jen za předpokladu, že se s firmou dá rozumně dohodnout na nápravě a ne, že mi čekání na ně zdrží kolaudaci o několik měsíců a dodavatel mi nebere telefon. Bohužel už mají zaplaceno...

Tzn. s touto firmou prosím už nikdy nikdo a nebo jedině za výrazně vhodnějšího smluvních podmínek o okolností než byli u nás.

Cena
neuvedena
Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 29.10.2014 uživatelem Uživatel_99049

IMAG1460
IMAG1461
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace