Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Rekonstrukce koupelny 8m2 + záchodu

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Kompletní rekonstrukce koupelny, vybouchání kachlíků, vany atd.
Materiály nakoupíme po dohodě s firmou, ideálně poradit s výběrem.

Jedná se o byt na pronájem, cílem je tedy důraz na cenu a tomu by měli odpovídat i zvolené materiály atd. - kachliky, dlažba, vana, baterie, zakomponování světel, na wc - výměna kachlíků, výměna toaletní mísy a systému splachování.

Možno se domluvit i na doplňkové práce v bytě - přemalování topení, futer a dveří, výměna vypínačů. Sestavení sektorové kuchyně.

Datum realizace - ihned, nebo co nejdřive.


=== Nabídka
dobrý den.
Tuto rekonstrukci vám rádi zrealizujeme dle vašich představ. jen vás požádám o osobní schůzku ohledně zaměření a upřesnění požadavků.
práci možno začít ihned po naší dohodě
pěkný den Zdeněk Procházka

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
S nedostatky
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Naše zkušenost s firmou RS Koupelny
Začátek realizace 8.12.2014, plánované dokončení nejpozději 19.12.2014, dne 13.1.2015 pan Procházka, majitel RS Koupelny, odstoupil od realizace s tím, že předá hrubou stavbu a dodělávat nic nebude. Detailní průběh zakázky v textu.
První část zakázky – v koupelně v rodinném domě byl měněn sprchový kout za jiný.
- Vanička se měla použít jinde, praskla při vyndání (ale ok, může se stát).
- Požadavek na silikon kolem lišt sprchového koutu, i přes ujištění, že udělá (dle jeho názoru zbytečné, dle montážního návodu nikoliv), nezasilikonováno.
- Překvapivě voda zatékala ven, takže oprava, ta byla rychlá. Bohužel použit nevhodně barevný silikon (zářivě bílý, vše ostatní béžové), navíc s chybějícími dvaceti centimetry uprostřed lišty, což prostě blbě vypadá. Vnitřní lišta zasilikonována třetí odlišnou barvou. Druhá upevňovací lišta nepřesilikonována vůbec.
- Použita jinak barevná spárovačka
- Nicméně v celku zde stále spokojenost.
Druhá koupelna (kompletní rekonstrukce koupelny a samostatného wc ve zděném domě z 30.tých let, vybourání obkladů a dlažby, předělání rozvodů, nové obklady a zařizováky, nové rozvody do kuchyně)
- Rekonstrukce začala 10.12., zhruba 15. 12. jsme byli upozorněni na to, že pan Procházka narazil na měděné trubky, a to v podobě, v jaké je za 20 let své praxe nikdy neviděl, do těchto trubek potřeboval přidělat dva spoje a proto pozastavil rekonstrukci koupelny do doby, než sežene topenáře.
- 19.12. nás pan Procházka informoval, že jeho topenář (jediný, kterého sehnal, jednalo se o jeho známého…), může nejdříve 25.2.2015 (!) a do té doby nic.
- Z tohoto důvodu jsme si našli svého topenáře (s čímž pan Procházka souhlasil), který napojil oba spoje ještě mezi svátky. Zároveň nás tento topenář upozornil na hlavní stoupačku, která byla lehce naseknutá od firmy pana Procházky, což nám pan Procházka nesdělil.
- Pan Procházka nás několikrát telefonicky ujistil, že práce začnou nejpozději 12.1.2015, celá koupelna bude dokončena nejpozději 17.1.2015
- Dne 12.1.2015 nám byla zaslána kalkulace, která navyšovala celkovou cenu z 69 tisíc na 84 tisíc a to především z důvodu dodatečných bouracích prací.
- Napsal jsem panu Procházkovi, že požaduji slevu 8 tisíc korun z celkové částky, jelikož se mi navýšená cena nezdála adekvátní (částka nezahrnovala platbu topenáři navíc za opravu stoupačky, nezahrnovala slevu na nákup zničené vaničky, nezahrnovala měsíční zpoždění prací a s nimi související dodatečné náklady a také neobsahovala ústně přislíbenou slevu).
- Dne 13.1.2015 jsem se v emailu dočetl, že pan Procházka ukončuje naši spolupráci a nehodlá dál pokračovat. Následně jsem sev telefonátu od pana Procházky dozvěděl, že ve mně „pozbyl důvěry a že není nikde v Arábii“ (přesné citace), abychom se hádali o ceně, a z těchto důvodů se zakázkou končí. Protože je však „profesionál,“ tak alespoň dokončí hrubé práce a pošle finální vyúčtování.
- Pořád jsem doufal v hloupé nedorozumění, omluvil jsem se (i za to, že jsem si dovolil žádat slevu, jak troufalé…) a pořád jsem věřil, že se pan Procházka zachová jako seriózní řemeslník a svou práci dokončí. Jelikož by mě toto ani ve snu nenapadlo a potřebovali jsme mít koupelnu co nejdříve hotovou, odsouhlasil jsem mu i navýšenou cenu, hlavně ať to dodělá.
- Opak byl pravdou, pan Procházka údajně ztratil chuť cokoliv dle naší dohody dokončovat, nic (ani za jeho nabídnutou cenu!) dokončovat nebude, maximálně je ochoten vytvořit novou nabídku s jiným (!!!) termínem realizace a tu si ještě hodně rozmyslí…
- Co z toho vyplynulo pro nás? Nedokončená rekonstrukce a nutnost najít dalšího člověka, který práci dokončí. Tím pádem prodloužení termínu dokončení a ztráta dohodnutého nájemníka (plus ušlý příjem ze čtyř měsíčních nájmů), navýšení ceny rekonstrukce (nikoliv pouhé vícepráce, ale i obyčejný „přeplatek“). A především strach o to, v jakém stavu tedy hrubé práce zůstaly dokončeny, neboť vše je „poctivě“ zapěnováno montážní pěnou, zazděno a uzavřeno (během jednoho dne).
- Pan Procházka se v průběhu rekonstrukce proboural do obýváku, což však nesdělil, opravil, ale již nepřemaloval.
- V rámci instalatérských prací v kuchyňské části bytu byly instalovány použité roháčky, což bylo zjištěno jen kvůli odlišným průměrům teplé/studené. Pan Procházka měl vypnutou vodu v bytovém domě, vypuštěný celý systém a stejně zde použil staré roháčky, údajně proto, aby tam nemusel dávat záslepky a následná práce již neměla být jeho… (požadavek instalatérských prací v kuchyni byl „kompletní výměna“ s předpokladem, že bude hotovo vše a na vodu se přes kohoutek napojí i amatér).

Suma sumárum, nejhorší jednání, se kterým jsem se zatím ze strany řemeslníka setkal. Bylo jasně vidět, že pan Procházka má zřejmě zakázek dost a již se mu nechce dokončovat složitější práci, když má 70 % již zaplaceno a rozhodně nehodlal nic vrátit. Finální vyúčtování (v podstatě bouracích prací…) přišlo nižší o částku 49,- Kč, než byla námi zaplacená cena. Zvláštní…
Abych nebyl pouze negativní… Zpočátku se firma jevila seriózně, první týden prací se nevyskytly žádné velké problémy a ty, které se vyskytly, byl pan Procházka ochoten řešit. Věřím, že sprchový kout v první koupelně je (kromě nevhodných barev silikonu a spárovací hmoty, mezeře v silikonu a nepoužití silikonu na místech dle montáže požadovaných, tudíž nutnosti přesilikonování) usazen dobře a nebude s ním žádný problém. V průběhu rekonstrukce pan Procházka vše fotil a posílal aktuální stav. Bohužel jsem pak byl dle jeho slov „drzý,“ neboť jsem si řekl o dodatečnou slevu (dle mého nézoru oprávněnou…) a u druhé koupelny mohu jen doufat v to, že alespoň hrubé práce byly odvedeny v dostatečné kvalitě a až čas ukáže, zda nebudou další, navazující problémy.
Poučení do budoucna:
- Vždy si zkontrolovat celou kalkulaci, nespoléhat se pouze na konečnou cenu, ale detailně vyhodnotit položku po položce a především poměr veškerých prací. Jen tak se člověk vyvaruje toho, aby za týdenní bourací práce zaplatil necelých 50 tis (což je docela slušná částka za cca 40 hodin práce). Jednotlivé položky nemá smysl hodnotit, vyúčtování je samozřejmě neprůstřelné a vše je krásně rozepsáno.
- Nikdy neplatit nic předem, zálohy si velmi pečlivě rozmyslet. Platit po částech.
- Mít naprosto vše písemně zdokumentováno i s případnými sankcemi.
- Naprosto bezpodmínečně dohodnout termín ve smlouvě a ten tvrdými sankcemi vyžadovat.

Dohodnutá cena
Skutečná cena

49 000 Kč

Související témata:
hlasy
+2
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 10.05.2015 uživatelem Ondrej Smekal

Komentář dodavatele
KOMENTÁŘ PO 4 MĚSÍCÍCH ???? Ať si každý udělá představu sám, já se zde nehodlám obhajovat před zatrpklým a pomstychtivým romanopiscem panem SMÉKALEM. Naše ukončení prací bylo odsouhlaseno i panem Smékalem a práce předaná a doplacená hotově bez jakýchkoliv námitek. Práce byla předána opět na 100%, proto byla i panem Smékalem doplacena. (Že vše chtěl bez papíru a bez DPH a dalších položek, které náleží zde na portálu, se ani nebudu rozepisovat). Žádná další komunikace od pana Smékala nebyla až nyní. VELMI PODIVNÉ
Diskuze
Palec dolů s odůvodněním: Z realizace sešlo - tak co se vlastně hodnotí?
Nesešlo, to mě poprosil pan Majitel, abych zde původně napsal a nemusel platit provizi....
Komentář ke komentáři dodavatele: Ukončení nebylo odsouhlaseno, byl jsem před něj postaven a i přes mou omluvu panu Procházkovi (že jsem chtěl slevu) pan Procházka nehodlal práci dodělat. Nic jsem po ukončení prací nedoplácel, já blbec jsem totiž zaplatil 50K předem...takže naopak mě pak pan procházka vracel asi 30,- Kč :). To bez DPH komentovat vůbec nebudu, nevím kdo mluvil o pěkných Vánocích. To předání na 100 % snad ani nemá smysl komentovat, možná by se k tomu vyjádřil spíše ten kdo to pak musel dodělávat. Ano, komunikace nebyla, zaprvé to chvíli zabralo sepsat a dát dohromady fakta, za druhé se to kvůli vám o 3 měsíce protáhlo a pak jsem musel hledat nájemníka, to byla priorita, plus řeším dalších x věcí. I tak mi přišlo, že by bylo dobré, abych se o svůj extrémní zážitek podělil.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace