Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Obložení kuchyňské linky.

Popis zadání

Zeď za linkou, na kterou měl přijít obklad byla před příchodem obkladače pečlivě srovnána. Obkladačky a spárovací hmotu jsme předem koupili. Lepido jsme nekoupili, neboť každý obkladač dává přednost určitému druhu, obkladač ho započítal do ceny práce. Plocha obkladu je 3.8 m2.
Linka je rohová, tak jsme požadovali, aby obklad přesně kopíroval srovnanou zeď, zejména, co se týče pravého úhlu v rohu.
Očekávali jsme precizní práci, co se týče přesnosti a čistoty provedení.

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Solidní
Poměr cena výkon
Solidní
Úroveň jednání
Spokojenost
Celkové hodnocení

Výsledek nás poněkud zklamal. Přesnost je horší než jsme očekávali. Obkladač je zručný, ale je líný přemýšlet a hlavně měřit. I na přesně urovnaný podklad udělá chyby vzhledem k rovine zdi + - 1 mm, což je hodně. Na upozornění, že některá dlaždice je vystouplá či propadlá, je upraví, po několikátém upozornění však to již ignoruje a obklad je nepřesný, chce být s prací rychle hotov. Není možno ho nechat pracovat bez dozoru. Problém je v tom, že si myslí, že dostane domluvenou cenu bez ohledu na kvalitu práce. Není pak motivován k zodpovědné a přesné práci. Horní hrana obkladu není přesně vodorovná a tak jsme horní skřínky museli dát mírně nakřivo.
Za důležité považuji toto: nežádá odstranění na zemi stojících skřínek linky. Přesto jsme je odstranili a udělali jsme dobře. Rád se vymlouvá na kde co, a jistě by práce dopadla hůře, kdy mu skřínky překážely a obkládal přes ně.
Domluvili jsme si termín, pak zavolal o týden dříve, že přijde druhý den. Byli jsme rádi, že to budeme mít za sebou dříve.
Příště bych mu řekl, že odměnu dostane podle kvality práce a že v nejhorším případě nedostane nic, dlaždice odstraní a zaplatí cenu poničeného materiálu.
Vzájmu objektivity je třeba říci, že pohledově obklad vypadá přijatelně, nejhoší část je zakryta sporákem. Pravý úhel rohu, po určitých utrapách, dodržel. I na přesně svislou zeď se mu podařilo nalepit obklad nesvisle, na 50 cm výšky s chybou cca 5 mm. Oko to však nepostřehne.
Trvání práce (má pomocníka): 5 hod. první den, 1.5 hod druhý den - spárování. Spárování je pěkné, čisté.

Dohodnutá cena
3 500 Kč
Skutečná cena

3 000 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 31.08.2011 uživatelem netresk

Diskuze
Palec dolů s odůvodněním: Ráda bych pána poprosila o fotky. Napsat takové hodnocení bez fotek je přinejmenším neslušné. Vůbec nevěřím, že to bylo tak, jak pán popisuje. A to vzhledem ke zde uvedeným referencím a vzhledem k vlastní zkušenosti, kterou jsme s těmito pány měli. Jednají na rovinu a rozhodně nejsou líní. Spíše naopak. Děkuji. Klofáčová
Po roce jsem se přihlásila, protože sháním truhláře - a zašla se podívat, jak se vede mému "oblíbenému" obkladači a ejhle! Také se mi nějak nechce věřit této referenci - mám s panem Kořenářem výbornou zkušenost. Přimlouvám se za přidání fotek realizace. Jsou řemeslníci, kteří opravdu nedokážou odvést dobrou práci, ale jsou i lidé, kterým se nikdy nikdo nezavděčí... S pozdravem S.W.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace