Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Revize elektroinstalace v rodinném domě

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

=== Zadání
Poptávám revizi elektroinstalace v rodinném domě (3 patra, cca 45 let stáří). Hliníkové rozvody. Případně opravit nedostatky.

Opravit zfušované nalepení mozaiky kachliček v koupelně.=== Nabídka
Dobrý den,
měl bych zájem o vaší poptávku.Bohužel neuvádíte bližší informace o zakázce,tak bych vás chtěl poprosit o schůzku + zaměření, abych vám mohl zdarma zpracovat přesnou cenovou kalkulaci. Rád bych Vám poskytl nejlepší řešení Vaší poptávky.

S přáním příjemného dne
Rusňák

Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

Hledal jsem řemeslníka na revizi elektrických rozvodů rodinného domu, včetně kontroly a revize hromosvodu, a následně odstranění nedostatků tak, aby v revizní zprávě nebyly uvedeny závady. S p. Rusňákem byla zpočátku bezproblémová domluva. Nejprve provedl s asistentem kontrolu celého elektrického vedení domu a hromosvodu a navrhl konkrétní opravy – předělání rozvodné skříně z pojistek na jističe a úpravu dle platných norem, snížení odporu hromosvodů zapuštěním zemnících tyčí a pár dalších drobností.

Do druhého dne p. Rusňák vypracoval cenovou kalkulaci, s níž jsem souhlasil a domluvil se na termínu realizace. Byla provedena úprava rozvodné skříně, zatlučení zemnících tyčí a napojení na hromosvody. U jednoho hromosvodu bylo třeba vyřezat drážku v betonovém chodníku pro natažení svodového drátu. S provedením jsem byl spokojen. Vyspárování drážky bylo dohodnuto na další termín, kdy p. Rusňák zároveň přinese revizní zprávu a dodělá finální úpravy. Zároveň jsme se dohodli na opravě zfušovaného nalepení mozaiky kachliček v koupelně po jiném „řemeslníkovi“ (jiná recenze).

Bohužel tímto skončila doposud bezproblémová spolupráce s p. Rusňákem. Na domluvený termín sice přinesl revizní zprávu a dodělal finální úpravy elektrických vedení, ale zapomněl na domluvené vyspárování drážky a opravu mozaiky. Další týden byl p. Rusňák údajně na zakázce v Praze. Po několika telefonátech jsme se nakonec domluvili na dalším termínu.

K mému nemilému zjištění na domluvený termín ale nikdo nepřišel, nikdo se neozval a telefony také nezvedal. Další týden jsem se snažil p. Rusňákovi mnohokrát dovolat, ale dostalo se mi jen SMS odpovědi, že je u lékaře. Dále se již neozval a já jsem se také nedovolal. Týden poté se přišel osobně domluvit zedník, který s p. Rusňákem pracoval, když dělali zapouštění zemnících tyčí. Domluvili jsme se na následující týden. Na dotaz proč se mi p. Rusňák neozval nebo nezvedal telefony, jsem dostal odpověď, že byli v Praze a nebyl tam signál. Nechci tvrdit, že se to nemohlo stát, ale přijde mi to jako docela špatná výmluva.

V dohodnutém termínu jsem tedy vše připravil a čekal na řemeslníky. Čekal a… čekal. Mnohokrát jsem volal jak p. Rusňákovi, tak přímo zedníkovi. Nikdo to nebral. Až kolem sedmé večer (na realizaci jsme byli domluveni na 8:00) se mi ozval zedník. Začal se velmi omlouvat, že se nedostavili, ale p. Rusňák prý spadl z plošiny a doteď jej operovali. To znělo jako rozumný a závažný důvod, pro který mám pochopení.

Domluvili jsme se tedy na dalším termínu. Opět na 8 hodin. Po tři čtvrtě hodině čekání volám zedníkovi. Za chvíli je prý u mě. Čekám dál, po dvou hodinách telefon zvedá a dozvídám se, že do půlhodiny přijede, že právě nakupuje beton a čeká, až pro něj přijede odvoz, protože nemá vlastní auto. Za hodinu volám znova, nabízím, že pro něj zajedu. Auto už je ale prý na cestě, za 15 minut je u mě. Volám za půl hodiny, prý už jede, 5 minut. Volám za 15 minut – už jsem za rohem, minutku. Volám za 15 minut, telefon zvedá nějaká paní, která mi tvrdí, že si zedník zapomněl mobil a o mé zakázce nic neví. To už jsem byl pořádně vytočený a řekl ji své. Prý zkusí (zedníky) sehnat a zařídit to. Dále už jsem neměl nervy kohokoliv kontaktovat.

Tuto recenzi píšu více než tři měsíce po prvním kontaktu s p. Rusňákem a do tohoto dne se mi po telefonátu s paní již nikdo neozval a potřebné opravy tak jsou doteď neopravené. Chování firmy p. Rusňáka mi tak vůbec nejde do hlavy, protože ze z počátku bezproblémové spolupráce se vyklubal horor. Pro doplnění dodávám, že mnou požadované a domluvené práce (spárování drážky, oprava mozaiky) nebyly placeny předem.

Cena:

práce – 6 400 Kč
materiál – 3 000 Kč
revizní zpráva – 2 000 Kč

Dohodnutá cena
11 400 Kč
Skutečná cena

11 400 Kč

Související témata:
hlasy
+4
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 06.12.2014 uživatelem 4659238387

DSCF0002
DSCF0014
DSCF0019
DSCF0024
DSCF0034
DSCF0036
DSCF0015
DSCF0017
DSCF0022
DSCF0037
DSCF0038
DSCF0039
DSCF0033
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace