Cs calc sep 2016 4bc761a0b6b691fbcfea054d7e324d6974a858edb7491fc05c05737ffc52ddac
Cs calc sep 2016 rolldown 28a5066a8bcb82a1b93e3959472646e46300bc99cf25944009cf01692330c300

Reference Rekonstrukce bytového jádra

Popis zadání

Kompletní vyzdění jádra, obložení koupelny a wc, položení dlaždic, ustavení dveří, výmalby

Dodavatel (řemeslník)
Jan Bednář (Třebechovice pod Orebem)
Kvalita výsledku
Silná nespokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

NEDOPORUČUJI spolupráci s touto firmou.
S výsledkem jsem silně NESPOKOJEN .
Pokud máte stejné zkušenosti napište je na tyto stránky, nebo se se mnou spojte a můžeme projednat další řešení.


Nekvalita, neshopnost to jsou zřejmě slova,
která by mohla práci této "firmy" vystihnout.
Kvalitní řemeslník si nemusí práci složitě vysoutěžit a sjíždět celou zemi, neb kvalitní řemeslník má spoustu referencí
a doporučení, stojí za ním dobrá práce, která mu otevírá další zakázky....
S touto firmou se ale i mnohému naučíte a zjistíte, to co předvádějí zase není až tak honosné a že s trochou praxe a snahy to zvládnete lépe,
tedy tohle je moje poznání, když se podívate na fotky asi netřeba dalších komentářů.
Bednář se tehdy dostavil na jednu opravu, kdy odstranil cca 1/3 nedodělků pak již komunikace slábla, neb měl stále prý plno zakázek,
běžně jsem se nemohl např. týden dovolat, pak bylo několik slibů že přijedou, pak opět nebrání telefonátů až dnes již pan Bednář telefon nebere vůbec.

Celé to začalo celkem podivně.
Pan Bednář tehdy dorazil spolu se spolupracovníky a že nesehnali nikde ubytování a jestli bych je necechal přespávat v rekonstruovaném bytě. Inu kývl jsme na to, v domění že to ocení a že si dají záležet, to se však nestalo.
Druhý den volám na místní ubytovny ihned mám ubytování, to se ale jim zdá drahé. V nabídce přitom mají uvedeno, že si ubytování zajití sami...

Když vidím zpětně fotky, bylo zde hodně věcí špatně, např, napojení příček, kdy místo stavebího lepidla tvárnice k sobě přilepili montážní pěnou, dnes je na místě přechodu prasklina, použití montážní pěny je vůbec typické pro jejich práci.Někdy zdí lepidlem a když kousek chybí použijí pěknu. Vzniká tak nehomogenní zeď která pak praská. když jsem na to upozorňoval, ujišťovali mne že je to o.k. a že tak staví.

Obklady dost mizerně provedené, tohle není profi práce, někde obklady nenavazují o několik mm, někde chybí spárovačka, do kuchyně ani wc nedali zakončovací lišty . Tehdy jsem si nevšiml, ale snad když si berete firmu, která říká, že má s rekonstukcemi zušenosti, nemusíte jim říkat každou blbost a stát za nimi a hlídat je.
Obklady jsou v místech řezu ostré, bez zabroušení, někde propadlé proti sobě.. Nepečlivé provedení.
Za WC je prasklý obklad, toto museli lepit už prasklé, tedy úmyslně, nebo spíše nedbale.

Roháček na wc špatně zazděný, trčí, nedá se překrýt, wc špatně ukotveno.

Výmalba wc velmi špatně provedena. Jsem moc rád, že jsem jim tehdy nedal vymalovat celý byt. Výmalbu WC si tehdy opravili, po zaschnutí jsem to ještě musel opravit dotřetice, neb ani jejich druhý pokus nebyl dobrý a malba nekryla na čerstvém štuku.

Obložky dveří jsou vesměs křivě ustavené, různě přesazené, něco opravili, ale dost blbě, tehdy to dohnali svěrkou, jenže pro změnu z druhé strany obložky zamáčkly....

Dveře do obýváku mají křivě ustavené a to tak, že u země mají cca 1 cm fuku, slíbili že přijedou na opravu, ke své práci se již nehlásí.

Dlaždice v koupelně jim "mírně " nevyšly- viz foto.

Přípoj na pračku zcela blbě řešen, vyveden u země, takže se odpadová hadice má snahu zalamovat. závit odpadu zařízli tak šikovně, že po instalaci pračky ihned začal protékat.
Sokl pod pračku a otvor do jádra udělali tak, že dvířka do jádra nelze otevřít. Toto si pan Bednář zdúvodnil při 1. reklamační návštěvě tím že "a kolikrát tam za rok chodíte"
Vzhledme k nekvalitě připojení umyvala na vodu cellkem častokrát. Pračka byla po celou dobu rekonstrukce k dispozici k doměření....
Koukněte na fotky připojení umyvadla, tohle byste si sami nainstalovali? Tento nedodělek si pan Bednář opravil při návštěvě, cca 14 dnů jsem ale musel zavírat vodu v celém bytě.

Dodnes od pana Bednáře nemám detailní vyúčtování za práci i když jsem ho o to tehdy (když ještě bral telefony) žádal.
Mám jen celkový účet na 140 tis. , zálohy jsem tehdy zaplatil ve výši 149 tis. Veškeré papíry včetně revizí mi pan Bednář předal až při reklamaci, tedy ne při předání díla.
Do jádra prý bylo instalováno 250m kabelu, tedy všech vodičů. Dodnes tomu nevěřím, opět není na toto jakékoliv vyúčtování.

Revizi na elektřinu také nevěřím, neb je to podle mne jen kus papíru, když jsem pak byt procházel, našel jsme se země trčet dráty od staré zásuvky pod napětím. Když jsem pana Bednáře na toto upozorňoval při návštěvě, zdůvodnil to tak, že " bourání jste si prováděl sám, takže to už není na naší odpovědnost"
Při tomto jaksi zapomněl, že revize elektřiny byla papírově provedena na celý byt....


Určitě se pak podívejte na fotku "jak se zdí otvor na shrnovací dveře" tento se opravdu povedl, vyzdili jej tak křivě že jsme jej musel po nich opravovat- (nahazovat). Místo 73 cm vyzdili křivě 76 cm...

Našel bych ještě další věci, které svědčí o nekvalitě a nedbalém přístupu, nebaví mne ale již o tomhle psát.

Pokud budu příště dělat rekonstrukci, pak pouze firmu na přímé doporučení známých, nebo práci udělám sám.

Dohodnutá cena
126 000 Kč
Skutečná cena

149 000 Kč

Související témata:
hlasy
0
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 13.07.2014 uživatelem zákazník 01

PICT0007
PICT0137
PICT0143
PICT0149
PICT0159
PICT0164
PICT0180
PICT0185
PICT0007
PICT0137
PICT0143
PICT0149
PICT0159
PICT0164
PICT0180
PICT0185
PICT0193
PICT0203
PICT0231
PICT0798
PICT0805_kopie
PICT0810
PICT0811
PICT0760
PICT0749
Diskuze
To né tohle :(
To bohužel jo... :(
To bohužel jo... :(
Měl jsem něco podobného ... vstupní otvor do koupelny, nově obložen obkladem a z druhé strany nové omítky, na jedné straně šířka futra 11,5 cm a na druhé 13 cm. Zedník prej to se pak ty nové obložky vytmelí akrylem. Málem jsem ho přetáhl vodováhou! Opravil na svoje náklady. Tady je špatně hodně věcí bohužel. Držím palce, ať to je napraveno rychle a bez nervů.
Tak ode mě zbaběle utekli ve chvíli když jsem tu nechala s nimi na hodinu starou tetu a poslali mi SMS , že nejsou schopni dokončit dílo v kvalitě kterou požaduji...... což znamená rovné obklady a né na jedné straně dlažba pod obkladem na druhé následně by vyšla nad obklad což už ani nedodělali.....mohla bych napsat desetistránkový elaborát, jak měli přijít v osm přišli v poledne... jak mi nechali díru pod vypínačem . že si nevšimli, že na to nekoukají atd
To je opravdu smutné, co někteří rádoby řemeslníci dovedou.... Jinak kolem 200m kabelů dáváme na celý byt 3+1 když děláme celé nové rozvody elektroinstalace. V bytovém jádře to vychází všeho všudy bráno z rozvaděče na cca 30m.
Je opravdu zarážející, že lidé z Třebechovic pod Orebem musejí jezdit do Prahy a jinam za prací... Obzvláště, pokud by byli kvalitní, nemuseli by utíkat z místa, kde žijí. Jenže to by se stále museli stěhovat za takové hnusy, které předvádějí. :-(
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace