Sg jaro2016 6aa0685ac3aabfcd296f559df67b18e300c8a175ca41eab423e721c585196764
Sg jaro2016 rolldown f04d38e1d91e54d38bfce580b018f8b35ca34cb1e1ae0cacdbae836af90e95c1

Reference Malířské práce (1/2 kanceláře)

Popis zadání
Reference vznikla z poptávky.

Výmalba 3 stěn kanceláře světlejším odstínem (místnost je dělena napůl, malovat se bude jen jedna polovina bez stropu). Stěny jsou ze sádrokartonu, bez viditelných vad (max. drobné). Na zemi koberec, nutno zakrýt. Nábytek drobný, možno přesunout do druhé poloviny nebo chodby.
Plocha celkem cca.40m2. Termín 28.7.2014. Cena 2800-3100 Kč.


Dodavatel (řemeslník)
Kvalita výsledku
Spokojenost
Poměr cena výkon
Silná nespokojenost
Úroveň jednání
Silná nespokojenost
Celkové hodnocení

S odvedenou prací p. Mareše jsem byla spokojena. Bohužel s jednáním a výsledným zhodnocením ceny nikoli. Nejen, že mi bylo řečeno, že k částce mi naúčtuje 7% provize, protože jsme si ho objednali přes tento porál, ale tuto skutečnost mi nemohl sdělit, jelikož to podmínky nedovolují. Což mi přišlo jako neuvěřitelná drzost, tak své jednání vygradoval tím, že pokud bych se nedotázala na zbytek barvy na případné opravy, tak by ji odvezl. Jaké bylo mé překvapení, že zbytek barvy byl bezmála 5l kyblík namíchané barvy. A vůbec to p. Marešovi nepřišlo divné a své chování zhodnotil tím, že po sobě uklízí. Takže zaplaťe barvu a já jí nasledně použiji někde jinde a tím na zákazníkovi vydělám dalších 350 Kč. Za toto podnikatelské selhání bych si od p. Mareše již žádnou práci nevzala!!!

Dohodnutá cena
2 800 Kč
Skutečná cena

3 287 Kč

Související témata:
hlasy
+1
Špatně napsaná reference
Bude uveden v komentářích reference
Dejte hlas autorovi za užitečnou referenci
Reference vložena dne 04.08.2014 uživatelem Uživatel_86007

Komentář dodavatele
Abych jen trochu poopravil mínění zákazníka. Paní byla rozhořčena tím, že do ceny počítám provizi pro nej.remeslnici.cz. Po pravdě řečeno, dle textu nabídky byl odhad mezi 2800-3100 kč s plánovanou spotřebou 5 l barvy, ta bohužel nestačila a bylo nutno použít další kbelík 5 l barvy. Výsledná cena 3287 Kč odpovídá tomuto mírnému navýšení a tedy je to cena včetně provize. Paní jsem seznámil s kalkulací ceny , jak jsem k ní dospěl, tedy včetně provize. Na její dotaz, zda- li dostane zbytek barvy , jsem odpověděl, že zbytek dostat může. A taky jsem ji ho hned vydal. Protože šlo o tónovanou barvu, těžko bych ji použil jinde, jak tvrdí zákazník. Toto hodnocení mne jako řemeslníka poškozuje a nesouhlasím s ním.
Diskuze
Pokud vím, tak se o provizích nesmí se záazníky mluvit. Já za to byl potrestan, když jsem se zmínil.
Zatajovat náklad na dosažení zisku nelze. Nejde ho vyúčtovat ani nějak jinak. Nejřemeslníkům jsem dával skoro 10% provize (7% + 10%DPH). Při výběrových řízeních jsem dostal zákaz se o tom zmiňovat. Ale neumím něco naúčtovat a lhát podle pravidel nejremeslnici.cz , nebo něco zatajovat.
To nám pán tvrdil také. Domníváme se, že platba nějaké provize za inzerci na tomto portále by měla být pouze věcí mezi řemeslníkem a právě portálem a konečný zákazník by tímto neměl být vůbec zatěžován. Vybraný řemeslník by si měl případnou provizi zahrnout již předem do celkové nabízené ceny za provedení díla.
Zahrnout provizi jaksi předem nejde, neboť bych byl zase obviněn z dvojích cen. Provize je pro řemeslníka náklad na dosažení zisku a jako takový je přičítán k ceně. O tom, že tento portál zákazníkům lže, že výběr řemeslníka mají zadarmo je věc, která se neslučuje s pojmem běžných obchodních praktik a zahrnuje se pod pojem nekalých obchodních praktik.
 
Naši partneři DŮM & ZAHRADA.CZ CZECHDESIGN.CZ ČeskýKutil.cz ČMSS - Získejte u Lišky Baumit - Fasády, omítky, potěry
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace