Výhody vertikální zahrady

1. Skvělá izolace

Tyto zahrady nejenom, že absorbují látku znečišťující ovzduší, ale také teplo, hluk a UV paprsky regulují teplotu díky transpiraci rostlin.

2. Pocit soukromí

Vertikální zahrady můžete použít jako dekoraci na stěně či venkovním plotu, získáte tak větší soukromí.

3. Snadná údržba

S výběrem rozmanitých rostlin můžete klidně experimentovat, jejich údržba je mnohem snazší než v klasické zahradě, kupodivu v těchto typech zahrad rostliny rostou snadněji.

4. Slouží jako ochranný štít

Každý ví, že rostliny pohlcují znečišťující látky a škodlivé sloučeniny, takže když pěstujeme rostliny vertikálně kompaktním způsobem, působí jako ochranný štít a dodávají vám „čisté prostředí“, ve kterém se lépe dýchá.

5. K výrobě využijte recyklovaného odpadu

Tento typ zelené architektury lze snadno vyrobit použitím recyklovaných materiálů, jako jsou plastové lahve, staré boty, rozbité žebříky, koše, plechovky apod. Stačí zapojit fantazii a pustit se do zajímavého díla.

6. Minimální stres

Mnoho studií zjistilo, že fyziologický účinek rostlin na snižování fyzických příznaků stresu a na podporu přístupu k vegetaci má větší pozitivní dopad na lidské zdraví.

7. Nemusíte se obávat špatné kvality půdy

Pokud máte na své zahradě nekvalitní půdu a nedaří se na ní žádné rostlině, potom využijte vertikálních zahrad. V zahradnictví vám s výběrem půdy pro tento typ zahrad poradí.

8. Nejsou náročné na prostor

Bydlíte v bytě a o hezké zahradě jenom sníte? I na balkoně se těmto druhům zahrad bude skvěle dařit, a pokud váš byt balkonem nedisponuje, můžete tak využít kousek vaší obývací stěny pro vytvoření hezkého a zajímavého díla.

Sdílet článek