15. 5. 2020, aktualizováno 10. 12. 2021

Lidé si často neuvědomují, že okno tvoří pouze polovinu kvalitního výsledku. Odborná montáž je minimálně stejně důležitá. V ČR je bohužel stále běžnou praxí, že prodávající okna nakoupí u výrobce, a pak je draze prodá zákazníkovi. Tyto společnosti navíc okna často ani nemontují. Kupující je tak nucen si sám sehnat montážní firmu. A když nastane nějaký problém, mnohdy neví, na koho se má obrátit. Není výjimkou, že tito prodejci dávají od reklamací ruce pryč. Ptát se před vlastní koupí, kdo moje okna vyrobil a kdo je bude montovat, je tak v našem vlastním zájmu.

To, že se skutečný výrobce musí skrývat, nám může naznačit, že výsledný produkt nedosahuje námi požadované kvality. A také nás to může varovat, že v budoucnu budeme nuceni sáhnout hlouběji do peněženky. Dalším kamenem úrazu je to, že montáž oken běžně provádí třetí firma. V případě reklamace tak prodejce velmi často svádí poruchu správného fungování okna na montážní firmu a ta naopak na vadu ve výrobě. Spolehlivý dodavatel je otevřený, protože nemá co skrývat. Své výrobky zná a ví, jak s nimi zacházet, protože odborně provedená montáž má zásadní vliv na funkčnost a životnost oken.

Nejlepším řešením je tedy ověřit si, že dodavatel, kterého jsme si vybrali, naše okna sám vyrábí a bude je také montovat. Získáme tak kompletní záruku na okna i na montáž a v případě poruchy víme, na koho se obrátit. Máme jistotu, že jsme si Černého Petra nevytáhli.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x