Záleží na tom, co od skříně očekáváte a jaký design se vám líbí. V současné době většina firem specializujících na vestavěné skříně preferuje jeden základní systém (ač od různých výrobců a v různém provedení), který se skládá ze spodní pojezdové a horní vodící lišty v hliníkovém provedení s posuvnými dveřmi v hliníkových profilech s rozmanitou nabídkou jak profilů, tak výplní (skla, lamino desky, děrované panely, ratanové panely apod.) a vnitřního vybavení. Tento systém je funkční a výrobci zajišťuje díky jednoduché výrobě jistotu a kvalitu dodávek.  

V podstatě u všech firem najdete jako základní materiál vnitřních prostorů skříní laminované desky různých dekorů. Dveře jsou již viditelný designový prvek, u nich je možno vybírat a kombinovat různé materiály buď podle vlastního vkusu, nebo podle použitého systému či návrhu bytového architekta. Možností je mnoho, od skel a zrcadel přes laminované, dýhované nebo laminátové desky až po dekorativní desky děrované, žaluziové, ratanové apod.


Každou zakázku je lepší podložit smlouvou o dílo a předávacím protokolem. Pokud si nejste jisti co a jak, můžete využít dokumenty ke stažení ZDARMA.