Vlastně to ani tolik nepráší…

Petr Šimonříká Petr Šimon, kterého najdete na našem portálu pod firmou Kupe.sdk.
Sádrokarton, kontroverzní, upřednostňovaný i zavrhovaný. Tak se podívejme na jeho sádrový zoubek.
Sádrokarton byl patentován v USA na konci 19. století. Jako stavební prvek odpovídá požadavkům moderní doby i stavitelství. K jeho přednostem patří přizpůsobivost, variabilnost, nízká hmotnost, dobře se s ním manipuluje, má mnohostranné použití, je ekologický, zcela recyklovatelný, snadno se opravuje nebo vyměňuje a v neposlední řadě se s ním pracuje poměrně rychle. Dají se z něj poskládat příčky, podhledy, plovoucí podlahy, instalační příčky, můžete z něj vytvořit i suchou omítku. Jinými slovy..se sádrokartonem můžete začít od podlahy, vytvořit z něj příčky, koupelnu a zútulnit podkroví a to vše, velmi snadno a suchou cestou.
Souhlasíte se mnou, Petře?
Jistě, sádrokarton je velmi flexibilní a umožňuje realizovat různorodé představy mých zákazníků. Poslední dobou hodně pracujeme v panelákových bytech a rodinných domech, ale výjimkou nejsou ani nákupní centra a kancelářské prostory. Je to pestrá práce a to mě na tom baví.
sdk-pricka-se-zasupovacimi-dvermi_104_0387 Tak to asi nejsou pořád jen velké, rovné a holé plochy?
To rozhodně nejsou. Momentálně pracuji na zakázce, kde si zákazník přeje kruhové podhledy s nepřímým osvětlením, což není zrovna typický požadavek.
Ve vašem oboru je velká konkurence, jak se s tím vyrovnáváte?
To ano… důsledkem toho je, že i když se snažím zákazníkovi vyjít maximálně vstříc a „ušít“ mu zakázku na míru, tak ne vždy se dobereme k zdárnému cíli. Ale tím si zajisté prochází každý drobný řemeslník. V získávání zakázek mi hodně pomáhá portál NejŘemeslníci, za což jsem opravdu rád a tímto vám chci poděkovat za vaši snahu pomoci jak drobným řemeslníkům, tak i zákazníkům.
Samozřejmě také využívám nabídky firem, s kterými spolupracuji již několik let, a máme vzájemně vybudovanou důvěru.
Objevil jste NejŘemeslníky náhodou?
snizeni-podhledu-pro-bodova-svetla_Snimek_002O vašem portálu mi pověděl dlouholetý známý, také skvělý řemeslník instalatér Roman Maruna. Zaujala mě především možnost si doma v klidu probrat nabídku zakázek a posléze komunikovat přímo se zákazníkem. Velice pozitivně na mě zapůsobila možnost zpětné reakce zákazníka na odvedenou práci formou referencí.
No vida! Takže reference opět zafungovala i v našem případě! Vraťme se ale k vaší práci. Máte představu, kolik už jste nadýchal prachu?
Po těch pár letech, co se věnuji této práci, tak už mi připadá, že to vlastně ani tolik nepráší ;o). Každopádně, pokud brousíme a je toho prachu přeci jen více, používáme brusku s odsáváním, jinak samozřejmě používáme standardní ochranné pomůcky, jako rukavice, občas brýle….
No, tak to by chtělo volné víkendy a v přírodě si trochu pročistit plíce. Stíháte to?
Poslední dobou na relaxaci nezbývá čas. Pokud mohu, tak si udělám volno alespoň v neděli a snažím se nemyslet na práci, ale věnovat se rodině.
uprava-oblouku-a-knihovna-do-sdk-pricky_104_0262Přiznávám, že se spíš přikláním k tradičním materiálům. Třeba kvůli zvukové izolaci. Přesvědčte mě, obraťte mě na sádrokartonovou víru…
Velkou výhodou sádrokartonu je variabilita a rychlost montáže, se kterou se dá zpracovávat. Nevýhodou není ani tak sádrokarton sám, jako lidé, kteří mu nedůvěřují.
Hm, takže já taky…
Myslím si, že nedůvěra je důsledkem zfušovaných prací – když vám sádrokarton někdo špatně namontuje, nebudete chtít vidět ani jeho ani sádrokarton. A co se týče zvukové izolace, všechno se dá řešit. Řekněte, jakou máte představu a jistě budete se sádrokartonem spokojená i vy…
Mým krédem je odvést svou práci tak, aby byl zákazník co nejspokojenější. Snažit se vyjít maximálně vstříc a být slušný a poctivý. Jsem rád, když se toho samého dočkám i od zákazníka. Takže, až budete potřebovat sádrokarton, dejte vědět!

Dobře, ozvu se a děkuji za rozhovor.

Dana Říhová

Sdílet článek

Autor příspěvku: NejŘemeslníci

  Odebírat  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
awe_cz
Host
awe_cz

19. stoleti, ne dvacateho!

michal
Host
michal

jak praví Wikipedie …Historie sádrokartonu ..
Pan Augustine Sackett v USA 22.5 1894 vynalezl systém vrstvení desek pro příčky a požádal o patent. Ty se skládaly ze čtyř vrstev vlněného papíru. Desky byly velké 36 „x 36″ a 1 / 4 “ (palce) tlusté s otevřeným okrajem.
v letech 1910 – 1930 došlo k průmyslové výrobě sádrokartonu. Tento vývoj dospěl do dnešní podoby, tohoto významného stavebního materiálu
to jen tak aby se ujasnilo na konci kterého století byl sádrokarton uveden v život …

Tomsová
Host
Tomsová

Dobrý den, můžete prosím sdělit svůj názor – je tzv. venkovní sádrokarton
vhodný na zahradu k oplocení??? /nejedná se o bezpečnostní plot,
pouze jakousi zástěnu k vytvoření soukromí/
Děkuji