16. 5. 2019, aktualizováno 19. 3. 2024

Vše se musí podřídit dobrému pocitu

Je vaším snem zahrada, na které budete moci především odpočívat, a ne se starat o nekonečné záhony…? Vyhovující zázemí pro společné chvíle s rodinou a přáteli, stejně jako zákoutí pro chvíle odpočinku a relaxace nabízí zahradní pergoly a altány. Zatímco jejich obliba je stále stejná, ne-li větší, možnosti při jejich návrhu a konstrukci se neustále rozšiřují.

+ Praktické osvětlení. Každé místo, kde pobýváme nebo se pohybujeme i po setmění, potřebuje adekvátní osvětlení. Pergole bude jistě slušet nějaké venkovní svítidlo v požadovaném stylu. Nicméně je vhodné instalovat i základní osvětlení prostoru a nejčastější volbou jsou k tomu určené světelné lišty, které jsou nenápadné a s tělesem pergoly splývají.

+ Hra s barvami. Pergoly se zakrytím z voděodolné látky se dodávají v široké škále barev. Lze tak decentně osvěžit tvář domu. Látky jsou odolné proti UV záření, ale i tak může barva časem vyblednout. Nechte si u dodavatele poradit, která varianta vydrží nejdéle krásná.

+ Neotřelé nápady. Pergola nemusí sloužit jen k posezení a grilování. Místo pro odpočinek může představovat malá dřevěná pergola v klidném koutu zahrady, navíc vybavená závěsným lůžkem. S tímto využitím se často můžeme setkat na dovolené u moře a není od věci si inspiraci přivézt domů. Tato pergola byla postavena svépomocí.

+ Léto bez štípanců. Moderní altány často slouží jako letní kuchyně a jídelna, a za teplých večerů se stávají venkovním „obývacím pokojem“. Stále častěji je součástí moderních zahradních altánů stínění otevřených bočních stěn screenovými roletami, které prostor příjemně zastíní, aniž by kazily výhled, a zároveň účinně brání zvědavým pohledům zvenčí. Speciální textilie tvoří buď skelné vlákno potažené PVC nebo materiál utkaný z pevného polyesterového vlákna.

+ Pohodlné ovládání. Pokud je pergola vybavená automatizovaným systémem stínění, lze její ovládání samozřejmě zahrnout do systému ovládání celé domácnosti. To snadno umožní systém TaHoma, který se napojí na internet a bezdrátově připojí na vnitřní i venkovní stínění, včetně pergoly. Vše se pak ovládá přes telefon nebo dotykovým ovladačem.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x