„Už jako malý jsem pořád něco kutil“

Miloň Zezula z Brna patří k těm instalatérům, kteří nemají o zakázky nouzi. Jako řemeslník pracuje pět let a poradí si s protékajícím záchodem, opravou světla v kuchyni i smontováním nábytku. O sobě říká, že jej motivuje radost z provedené práce. Zákazníci ocenili jeho um Kozlovou pečetí, cenou Velkopopovického kozla pro nejlepší řemeslníky, již více jak 17krát. Pokud se chcete dozvědět více o projektu Kozlových pečetí, podívejte se na stránku Kozlova míra poctivosti. 

Přál jste si vždycky stát se řemeslníkem? Má vaše řemeslo nějakou tradici v rodině?

Už jako malý jsem pořád něco kutil. To, co umím, jsem okoukal od svého otce a na konec se vyučil řemeslem.

Neměl jste hned po škole nouzi o práci? Nakolik je vaše povolání atraktivní pro mladé lidi?

Po škole jsem nouzi o práci nikdy neměl, stále bylo co opravovat. Dnešní mládež zná pouze počítače, ale na kapající kohoutek si musí zavolat řemeslníka.

Podle čeho se pozná kvalitní řemeslník? A je v řemeslu důležitá poctivost?

Kvalitní řemeslník se po zná tak, že o něj lidé mají stále zájem. Zní to jako klišé, ale je to pravda: „Bez poctivosti to zkrátka nejde.“

Na jakých zakázkách pracujete nejčastěji? A která za kázka byla nejnáročnější?

Většinou to jsou instalatérské práce. Každá práce je náročná, pokud ji chcete udělat poctivě a správně.

Co vás na vaší práci nejvíce baví? Jakého nejhezčího ocenění od zákazníka se vám dostalo?

Nejvíc mě baví spokojenost zákazníka a další spolupráce s ním. Největší radost mi udělalo ocenění zákazníkem Kozlovou pečetí.

Co tedy pro vás znamená ocenění „Kozlova pečeť“, kterou jste již získal od řady zákazníků?

Toto ocenění pro mě znamená, že zákazník je nadevše spokojený.

Celý profil pana Miloňe Zezuly, včetně více jak tří set jeho referencí, si můžete prohlédnout na našem portálu. Na jeho profilu ho zároveň můžete oslovit napřímo s nabídkou práce. O projektu Kozlových pečetích se dozvíte více na stránce Kozlova míra poctivosti. Pokud víte o poctivém řemeslníkovi ve vašem okolí a chcete ho ocenit, přidejte mu hodnocení na našem portálu. Za odměnu ho Velkopopovický Kozel pozve na pivo.


Sdílet článek