Alexandr Will„Jsem živnostník a začal jsem podnikat hlavně proto, že jsem měl svůj pohled na to, jak by se s klientem mělo jednat, jak si ho vážit a právě o této komunikaci to všechno je,“ říká Alexandr Will o svém podnikání v oblasti oken, dveří a stínící techniky. Na našem portálu má již mnoho těch nejlepších referencí…
Kdy jste vlastně začal podnikat?
Podnikám tři roky. Teď vím, že jsem měl začít dříve, ale bál jsem se a byl jsem nerozhodný. Celých 12 let jsem byl zaměstnán v oboru, ale na druhou stranu díky tomu jsem získal mnoho zkušeností – jak s jednáním se zákazníky, tak s výrobou, montážní technikou a reklamacemi. Teď už se můžu a musím spoléhat sám na sebe.
Teď pracujete sám na sebe a za sebe…
To mě baví. Průběh práce, jednání s lidmi od zaměření po předání díla. Svoji práci si zařizuji od A do Z. Někdy je těžké komunikovat s koncovým zákazníkem, ale to k tomu patří a o to více je pak finální výsledek potěšující. A nebudu lhát i finanční odměna za odvedenou práci potěší.
dodavka-a-montaz-vchodovych-dveri_P6030145Je nějaká zakázka, na kterou jste obzvlášť hrdý?
Ano, například prosklené příčky pro Českou spořitelnu. Na druhou stranu do dnešního dne čekám na referenci. To je to zklamání, svoji práci odvedete podle představ zákazníka v nereálném termínu a on si nenajde chvilku pro zadání reference. Těch zakázek je více, na které jsem hrdý tím, že si je zařizuji sám. Snažím se lidem poradit co nejlépe a pak, když po dokončení díla je zákazník spokojen, tak abych nebyl hrdý.
Umí vás vaši zákazníci potěšit?
Těší mě, když dělám svou práci, stane se, že mě zákazník osloví, jestli bych nezvládl něco, co se netýká mé profese. Cítím v tom důvěru v mé dovednosti. Mám takové krédo… neříkám „to nejde“, ale buď umím nebo neumím.
Víte, já se snažím se vyjít opravdu s každým.  Bohužel jsou mezi námi také lidi, kteří se neumějí chovat a baví se s vámi jako mistři světa. Když pak dojde na placení, hledají jakoukoli záminku, aby nemuseli zaplatit za odvedenou práci.
Snad ne všichni…

Samozřejmě, že ne! Setkal jsem se i s lidmi, kteří dokážou práci řádně ocenit i odměnit.
dodavka-a-montaz-pvc-oken-rehau-parapetu-zaluzii-vcetne-zedni_P2060091Podnikání není úplně snadné a živnostenské snad ještě méně. Máte nějaké podnikatelské bolesti?
Dobrá otázka. Co se týče zákazníků, občas se najde někdo, kdo má pomalejší vstřebávání informací, proto je to někdy oříšek. S úřady související s podnikáním, jsem zatím neměl problém. Horší už je to s úřady v soukromém životě. U dodavatelů musí být člověk občas nekompromisní z důvodu dodržení požadovaného termínu. Ale i dodavatele, se kterými funguje termín dodání dle domluvy a můžu se na ně 100% spolehnout.
Když jsem si pročítala vaše reference, většina zákazníků oceňuje dodržení termínu, vaši profesionalitu a třeba i to, že jste na místo přijel včas. Což u většiny řemeslníků zdaleka nebývá pravidlem.
Zakázky získávám díky dlouhodobé spolupráci se stavebními firmami a na doporučení z již odvedené práce, a reference jsou pro mě stejně důležité jako moji zákazníci. Jsem rád, že existuje portál NejŘemeslníci, který tyto reference prezentuje.
Jak jste se o portálu NejŘemeslníci dozvěděl a čím vás zaujal?
Našel jsem ho na internetu. Po té co jsem se zaregistroval, mi byla nabídnuta služba zasílání zakázek uživatelů. Portál mě zaujal názvem a skutečnými referencemi od koncových zákazníků.
Co byste v budoucnu na NejŘemeslnících dále uvítal?
Místo uživatelského čísla, bych uvítal celé jméno zákazníka pro lepší přehlednost.
Děkuji za rozhovor.
Dana Říhová

Sdílet článek
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Marie Nová
Host
Marie Nová

DOBRÝ DEN,
MÁM ZÁJEM O OBKLAD DOMU,JE ZATEPLEN,OBKLQAD JE UMĚLÝM KAMENEM,REALIZACE LETOS PŘÍPADNÉ DOKONČENÍ V ROCE 212,CENA ZA OBKLADF METRU ČTVEREČNÍHO,PŘÍPADNĚ HODINOVÁ MZDA
HEZKÝ ZBYTEK DNE,SPO ZDRAVEM MARIE NOVÁ