8. 11. 2022, aktualizováno 23. 11. 2022

Provádíme malířské a natěračské práce malého i velkého rozsahu,“ říká Roman Vacátko, pražský malíř, natěrač, tapetář i podlahář. Dodává: „Pracujeme vždy poctivě, čistě, rychle a kvalitně. Malujeme a natíráme všechny druhy omítek i sádrokartony.

V rámci série rozhovorů představujeme řemeslníky napříč obory, kterým spokojení zákazníci udělili Kozlovu pečeť poctivosti. Pro řemeslníky to znamená nejen ocenění práce navíc, ale i pivo zdarma od Kozla a zvýhodněné nakupovaní ve Stavebninách DEK.

Kdo Vás přivedl k řemeslu, které nyní vykonáváte? Kdo Vás inspiruje?Měnil byste?

Řemeslo jsem si vybral sám bez toho, aniž by mě k tomu někdo směroval. A inspiruje mě spokojenost zákazníků. Musím však přiznat, že občas bych to vyměnil za něco méně depresivního.

Kde a jak se vzděláváte a učíte novinkám ve svém oboru?

Každá poptávka je pro mě výzvou. Sleduji youtube a spolupracuji s techniky od různých výrobců. Když nevím, nebojím se zeptat.

Osvědčila se Vám spolupráce s Nejřemeslníky? Za co byste je pochválil, co by se mělo zlepšit a co postrádáte?

Vyzkoušel jsem již mnoho portálů, a musím se přiznat, že NejŘemeslníci jsou zatím z mého pohledu jedni z nejlepších. Jednoznačně bych je chtěl pochválit za myšlenku vytvořit takový portál. A že je to jiná liga než podvodníci z B2M, kteří provozují portály jako je AAAPoptávka.cz, epoptávka.cz a jiné. 

Ale štve mě, že spousta klientů si nechá zobrazit kontakt, i když už má vybraného dodavatele, a ostatním řemeslníkům se tak kolikrát strhne velké množství kreditů. Nebo si nechají zobrazit kontakty a na zpětnou vazbu už nereagují.

Co pro Vás znamená ocenění Kozlova pečeť poctivosti?

Kozlova pečeť pro mě znamená to, že jsem odvedl nejvíc, co jsem mohl. A že zákazník dostal vše a byl maximálně spokojen. Pro mě je to vždycky vzpruha k další práci. Dbáme na čistotu prostor, kde pracujeme – zejména zakrytím podlah i nábytku ochrannou fólií. Po vymalování zajistíme za zvýhodněnou cenu rovněž úklid.

Jaký dopad měl na Vaši práci strmý růst vstupů?

Bohužel jsem musel zvýšit i své ceny.

Pomohlo Vám vládní zastropování cen energií?

Tento počin vlády nemá na mojí práci žádný vliv. V mém oboru to není až tak aktuální.

Práce Romana Vacátka, štukování a malování panelákového bytu, před a po.
Víc v detailu reference.

Můžete jmenovat svůj oblíbený velkoobchod, kde nejčastěji nakupujete materiál?

Již dlouhodobě spolupracuji s firmou Colorteam. Vede ji pan Syrový, který nám vždycky zajistí veškeré materiály k uspokojení našich zákazníků. A pro podlahářské práce spolupracuji s firmou Breno – pobočka na ulici Antala Staška.

Co Vás v současné době těší a co naopak štve?

Co mě těší – no, když je zákazník spokojen a zaplatí dle domluvy včas a v termínu.

A co mě naopak štve? Hloupí lidé. Ale co mě nejvíc nenechá klidného, je to, že na stavbách pracuje mnoho zahraničních dělníků, polovina z nich na černo a nikdo s tím nic nedělá.

Podlahu můžete mít rychleji!

Potřebujete novou podlahu? Suché podlahové systémy ze sádrovláknitých či sádrokartonových dílců jsou ten nejrychlejší způsob, jak položit nebo zrekonstruovat podlahu. Rychlost výstavby je přitom pouze jedna z výhod .Ty další jsme pro vás sepsali v našem článkuAnebo u nás rovnou poptejte řemeslníka či firmu. Zadání poptávky je zdarma.