Robert Vilimovský se věnuje kompletní realizaci, rekonstrukci a opravám elektroinstalace. A to jak u domovních a bytových, tak i živnostenských provozoven. Jde o elektromontážní práce, dodávku a montáž silnoproudých a slaboproudých rozvodů a zařízení. Pracuje převážně v Praze, Praze východ a ve středních Čechách (směr Mladá Boleslav). Po dohodě ale vyráží i jinam.

Chystáte se vybudovat rozvody elektroinstalací nebo se chcete pustit do jejich oprav? Obraťte se na odborníky! Najít je můžete u nás – vybírejte z více než 8 tisíc referencí.

Svůj přístup k řemeslu popisuje víc než poeticky: „Dovolte, abych citoval Gaiuse Petroniusa (asi 27–66 n. l.), to je moje motto: Tvrdě jsme cvičili, ale kdykoliv měli naše skupiny přistoupit k praktické činnosti, museli jsme reorganizovat. Ve zralejším věku jsem pochopil, že máme sklon čelit každé nové situaci reorganizací – je to báječná metoda k vyvolání iluze pokroku. Ve skutečnosti vyvolává chaos, neefektivnost a demoralizaci.“

Kdo Vás přivedl k řemeslu, které nyní vykonáváte? Kdo Vás inspiruje?

K řemeslu mě přivedla nouze a musím říci, že mě nikdo neinspiruje. Rozhodně bych však neměnil.

Kde a jak se vzděláváte a učíte se novinkám ve svém oboru?

Učím se za pochodu.

Rober Vilimovský při instalaci přípojky ze sloupu.
Rober Vilimovský při instalaci přípojky ze sloupu.

Jaký dopad na Vaši práci měl strmý růst vstupů?

Co jiného – zdražili jsme.

Máte svůj oblíbený velkoobchod, kde nakupujete materiál?

Mám, ale většinou nakupuji v místě realizace.

Co Vás v současné době těší a co naopak štve?

Těší mě uzené, pivo a zahrada. A štve mě buzerace s covidem.

Plánujete elektroinstalaci? Jde většinou o velice odborné práce, na které je nanejvýš dobré si pečlivě vybrat řemeslníky. Tím nejmenším, co se může při neodborném zásahu stát, je požár. Mnohdy však jde i o lidské životy. V našem článku jsme sepsali  nejdůležitější informace a rady, které vám celou akci ulehčí. Anebo u nás rovnou poptejte řemeslníka či firmu. Zadání poptávky je zdarma.