Se sádrokartonem k lepšímu akustickému komfortu

Mimořádně důležitým kritériem pohody bydlení je klid. Teprve v klidu si lidé mohou řádně odpočinout a soustředěně pracovat. Trvalý hluk může způsobit i zdravotní problémy. V tom lepším případě se hluk považuje pouze za rušivý element.

„Vysoké nároky na protihlukovou ochranu je třeba začlenit již do projektového plánování a následně dbát na jejich dodržování. V prostorách budovy se může hluk z vedlejších místností i zvenku natolik utlumit, že ho lidé nebudou vnímat jako rušivý a budou moci žít i pracovat v akustické pohodě,“ říká Ing. Milan Daněk, produktový manažer divize Rigips. Efektivní protihluková ochrana je stále výzvou při projektování a realizaci staveb. Důležité jsou spolehlivé a výkonné konstrukce, se kterými lze bezpečně dosáhnout stanovených cílů.

Ideální řešení izolace hluku s modrou akustickou deskou

Kvalitní akustické stavební materiály zamezují mnoha problémům. Hodnoty vzduchové neprůzvučnosti poskytují konstrukce s modrou akustickou protipožární deskou MA(DF) Activ´Air®. Ta je díky kontrolované objemové hmotnosti a speciálně upravenému jádru určená do konstrukcí se zvýšeným požadavkem na vzduchovou neprůzvučnost a požární odolnost.

„Ať už jde o realizaci bytů, kanceláří nebo veřejných budov, systémy s modrou akustickou sádrokartonovou deskou jsou ve všech případech profesionálním a ekonomickým řešením ochrany proti hluku,“ dodává Ing. Milan Daněk. Modré akustické desky jsou univerzální a lze je použít na výstavbu příček, předstěn či podhledů. K dispozici jsou navíc i v impregnované variantě, a tak není problém ani s odhlučněním koupelny. Konstrukce s modrou akustickou deskou jsou lehké a úzké jen několik centimetrů, takže nezmenší obytný prostor, a i přes svou tloušťku si s hlukem skvěle poradí. Například předstěna opláštěná touto deskou zlepší neprůzvučnost až o 25 dB.

Akustická pohoda s vnitřním ovzduším

Jelikož až tři čtvrtiny času lidé tráví v interiéru, kde vdechují řadu škodlivých látek, mezi které patří i formaldehyd, obohatila společnost Rigips modrou akustickou desku o technologii Activ´Air®. Ta napomáhá s rozkladem emisí formaldehydu, který je obsažen například v nátěrech, nábytku, kobercích, lepidlech, osvěžovačích vzduchu nebo cigaretovém kouři. Tato patentovaná technologie dokáže snížit během několika dní koncentraci formaldehydu v místnosti o více jak 70 %, a to po dobu delší než 50 let.

„Pro optimální účinnost je potřeba použít 1 m² desky s Activ´Air® na 1 m³ vzduchu v místnosti. Tuto vlastnost technologie neztrácí ani po úpravě povrchu malováním běžnými prodyšnými barvami,“ říká Ing. Milan Daněk, produktový manažer divize Rigips. Proto modré akustické sádrokartonové desky s Activ´Air® přinášejí vedle akustické pohody také čistý vzduch.

Unikátní vlastnosti Habito

Další moderní sádrokartonovou deskou, která vykazuje skvělé hodnoty odhlučnění, je Habito H. Tato vysokopevnostní deska dosahuje u mezibytových příček až o 20 dB vyšší hodnoty vzduchové neprůzvučnosti  než tradiční stavební materiály stejné tloušťky, navíc disponuje vysokou pevností proti mechanickému poškození a skvělou nosností až 34 kilogramů na jeden kotevní bod při použití běžného vrutu do dřeva o průměru pěti milimetrů.

Habito H tak bez problémů unese těžší policové skříně s knihami nebo kuchyňskou linku. Konstrukce s deskou Habito H je navíc 2x tenčí než příčky z cihel a pórobetonu a zároveň i 7x lehčí, a nezatěžuje tak tolik nosnou konstrukci budov. Práce s moderní sádrokartonovou deskou nové generace Habito H je až třikrát rychlejší než výstavba cihlových a pórobetonových příček.


Sdílet článek
nejnovější nejstarší
Upozornit na
JhonyZvuk
Host
JhonyZvuk

Takže řikate že sandrokarton by byl dobry třeba i do zvukového studia ? https://www.nejremeslnici.cz/blog/rigips-a-ticho/#respond