Pokud nemáte zrovna stavební firmu, nepotřebujete přirozeně veškeré stavební příslušenství. Nářadí a stroje, které využijete jen nárazově, je lepší si pronajmout. Nemusíte se starat o jejich pravidelnou údržbu, ušetříte místo i peníze. My vám přinášíme pár tipů na půjčovny nářadí a stavebních strojů, kde seženete všechno možné i nemožné.

Největší síť nabízí Stavebniny DEK

Víc než 80 míst v ČR, kde si můžete pronajmout nářadí a stroje snad pro všechny myslitelné řemeslné činnosti: od malování přes údržbu zahrady až po těžké stavební práce. Tak přesně to jsou půjčovny Stavebnin DEK. A najdete tam i takové věci jako jeřáby, minirypadla, dumpery, skladové kontejnery, lešení nebo nůžkové plošiny.

Oproti ostatním velkým půjčovnám vás u DEKu čeká jedna významná výhoda: pokud za zápůjčku zaplatíte kartou, nemusíte skládat kauci. Drtivou většinu strojů navíc můžete vrátit na pobočce, kterou máte zrovna nejblíž, a ušetřit tak čas. A když se v půjčovně domluvíte, zavezou vám nářadí a stroje přímo na stavbu.

A to ještě není všechno. Jako NejŘemeslník můžete získat na zápůjčky v DEK slevu. Když vás totiž zákazník odmění Kozlovou pečetí poctivosti za mimořádnou práci, máte automaticky nárok na levnější pronájem (a taky nákup) ve Stavebninách DEK. Takových výhod a odměn jsme pro řemeslníky i firmy připravili víc. Zaregistrujte se u nás (je to ZDARMA) a objevte je všechny.

Bauhaus a Hornbach: malá síť půjčoven, ale o to větší sortiment

Dva velcí prodejci stavebního materiálu a příslušenství nezůstávájí se zápůjčkami pozadu. Bauhaus nabízí pronájem nářadí a strojů ve svých 8 odborných centrech, Hornbach pro tento účel uzavřel partnerství s půjčovnami Boels (celkem na 7 místech v ČR).

Výběr je v obou případech opravdu velký. U Bauhaus seženete například taky autopříslušenství, půjčíte si nářadí a stroje pro těžbu a zpracování dřeva, lešení nebo elektrocentrály. V Boels najdete mimo jiné systémy pro monitoring vstupu na staveniště nebo mobilní toalety.

Co se týče tarifů, u Bauhaus volíte mezi půjčením na 1 hodinu, jeden den, víkend nebo týden, v Boels mají 24hodinovou, víkendovou a týdenní sazbu. V obou půjčovnách je potřeba složit kauci.

OBI, 32 půjčoven v republice

O něco menší, ale pořád bohatý sortiment najdete v prodejnách OBI. K dispozici vám je stavební náčiní, čisticí stroje, zahradní technika, ale taky třeba ochranné přilby nebo kalhoty. Pokud jde o tarify, nabízí se zápůjčky na 4 h / den / víkend / týden. Všechno zařídíte přes rezervační systém a detaily domluvíte po telefonu s pracovníkem půjčovny. Pak už jen stačí podepsat na pobočce smlouvu a hurá do práce!

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x
()
x