Proč jsou reference důležité a jak na ně?

V dnešní době je téměř nezbytnou podmínkou pro úspěšné podnikání, mít dobré reference. Kdo se může prezentovat dobrými referencemi, má mnohem větší šanci získat nové zakázky, než ten, který nemá žádné. Zákazníci totiž neradi kupují zajíce v pytli a stále více se snaží prověřit si firmy i živnostníky předem.

Řemeslníci, kteří mají na NejŘemeslníci reference, mají

6x větší šanci získat zakázku!

Jste na NejŘemeslnících noví a nemáte referenci?


tym-petr„Obáváme se, že bez získání referencí na našem portálu budete mít zbytečně malou šanci vyhrát zakázku a můžete získat mylný pocit, že náš systém nefunguje dobře. My však víme, že funguje. A přejeme si, aby i nově registrované firmy byly úspěšné. Proto se snažíme vysvětlit, jak na to, a že je zapotřebí tomu věnovat trochu času. A pochopitelně mít opravdu spokojené zákazníky.“

Vysvětluje Petr Syrovátka ze zákaznického servisu NejŘemeslníci.cz.


Abyste mohli mít nějakou referenci hned do začátku, máte možnost vložit do systému referenci z jiných realizací provedených vaší firmou. Tyto reference, které nevzešly z poptávek u NejŘemeslníků, mají sice o něco menší váhu, ale v počátcích vašeho působení u nás, kdy reference z poptávek mít nemůžete, jsou právě tyto reference velmi důležité, abyste své první zakázky úspěšně získali.

Oslovte své dosavadní zákazníky.

2 ze 3 zákazníků vám referenci napíší!

vyzadani-reference
Abychom to pro vás i zákazníky udělali co nejjednodušší, můžete zákazníky o referenci požádat pomocí našeho systému a „Žádosti o hodnocení“.
Podrobněji celý postup ukazuje následující videonávod.
A nebojte se, že by podobná žádost zákazníky obtěžovala. Sami jsme byli příjemně překvapeni, že 2 ze 3 zákazníků odpoví a referenci vám napíšou.

VYŽÁDAT REFERENCI OD ZÁKAZNÍKA

Určitě vám pomůže, že NejŘemesníci jsou již známým portálem a lidé rozumí jeho užitečnosti. Proto neváhejte a věnujte chvilku vyplnění žádosti o reference. Vyplatí se vám to.
Pokud máte doplňující dotazy, neváhejte se nás zeptat.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Máte již u nás reference? Vylepšete je.

tym-dana„Fotky vždy poutají pozornost, jsou pro zákazníky velkým tahákem a vybírají si i podle nich. Naše rada proto zní: Pokud to jde, vždy se snažte, abyste nějaké fotky u reference měli. Některé profese sice nejsou příliš fotogenické, ale i tam je kreativita oceněna. Mějte prostě všude foťák s sebou.“

Doporučuje Dana Říhová ze zákaznického servisu NejŘemeslníků.

Pokud jste již na portálu NejŘemeslníci své první zakázky získali, skvělé. Ideální je, pokud zákazníci své hodnocení vloží do systému sami, ale to se příliš často nestává. Nečekejte proto na nic a vygenerujte referenci ze systému sami a požádejte klienta o doplnění bodů a schválení.

Reference s fotografiemi PŘED a PO realizaci mají

o 50% větší vliv!

Jak no to prakticky? U žádostí o hodnocení vždy fotky z realizace k žádosti přiložte. Nejen, že taková reference pro vás bude užitečnější, ale zároveň tím zvyšujete šanci, že vám zákazník hodnocení vyplní.

Dodatečné vkládání fotek ke starším referencím

Nedávno jsme systém NejŘemeslníci vylepšili o možnost vkládat fotky i do již získaných (starších) referencí. Pokud jste přihlášeni, stačí na stránce Můj přehled kliknout na některou z vašich referencí a na jejím konci pod zvýrazněným Komentářem dodavatele najdete odkaz „Přiložit fotky“.
Abychom chránili soukromí autora reference, je o přidaných fotkách následně informován a může je případně odstranit. Prakticky se to však zatím nestalo.
prilozit-fotky-600x
Tato možnost přidat fotky je velmi důležitá hlavně u referencí z poptávek, protože je možné, že vám zákazník hodnocení napsal aktivně sám, ale fotky nepřidal. Takto máte možnost je nyní doplnit vy. Využijte tuto skvělou možnost, která vznikla na základě návrhu jedné z aktivních firem.
Někdy se stává, že zákazník vloží hodnocení sám od sebe a ani nečeká na naši, nebo vaši výzvu.

PŘILOŽIT FOTKY K MÝM REFERENCÍM

Věříme, že tato pomůcka, která vznikla na základě nápadu a návrhu jedné z registrovaných firem, bude užitečná i pro vás. Vyzkoušejte ji a pokud byste měli další návrhy či náměty na vylepšení, neváhejte a napište nám..

Sdílet článek

Autor příspěvku: NejŘemeslníci

nejnovější nejstarší
Upozornit na
Mykola
Host
Mykola

Dobrý den,
mam zajém o vási nabidku

Jan
Host
Jan

Dobrý den mám zájem o poptaváku

Mykola
Host
Mykola

Dobrý den,
mám zajem o vásí nabidku

Michal Šabata
Host
Michal Šabata

Prosím osobní schůzku.
Děkuji
Michal Šabata

Mazur
Host
Mazur

Dobrý den. Mám zájem o vaší poptavku. Jedno z řešení je dveřní zavora. Doporučuji osobní konzultaci. Mazur
608335568

Josef Horák
Host
Josef Horák

Děláte si ze mne prdel? Umím lépe matiku a češtinu, jak VY.

Jiří
Host
Jiří

Vážení pánové a dámy. Vaše povidání že reference je potřeba je totální blbost. Pracuji od revoluce a žádnou referenci na emailu jsem nikdy neměl. Práce mám tolik že bych se potřeboval aspon 2x naklonovat. Stačí poctivě pracovat, nikoho neodírat a být slušný k zákazníkům

Vaclav Junek
Host
Vaclav Junek

Junek elektrikář tel:724123609