26. 4. 2023, aktualizováno 26. 4. 2023

Každý den nosí krabice, nábytek, obrazy. Zajišťují stěhování pro firmy, domácnosti, ale třeba taky pro Galerii hlavního města Prahy. Zákazníci si u Armády stěhováků (oficiálně All Moving Systems) chválí hlavně skvělou komunikaci, precizní práci a schopnost improvizovat. Začátky v silně konkurenčním prostředí ale nebyly tak snadné.

Psal se rok 2015 a Pavel Pinc si přivydělával stěhováním bytů. Měl v tu chvíli jen malou dodávku. Po čase ho ale napadlo udělat ze stěhování business, a tak v roce 2019 vzniklo All Moving Systems (AMS).  Brzo na to se rozjela první vlna covidu. 

Pro malou, začínající a neznámou firmu nic moc načasování. „Nikdo nevěděl, co bude. Náš rozjezd se extrémně zpomalil a nebýt úvěru, už bychom to asi znovu nenakopli,“ popsal těžké začátky Pavel Pinc. To by ale nebyla Armáda stěhováků, aby se z toho nedostali. 

Do startu pomohly zakázky z poptávkových portálů 

Obor stěhovacích firem je silně konkurenční prostředí. Zvlášť, pokud stejně jako AMS působíte v Praze. A tak musel Pavel Pinc s kolegy najít vhodnou strategii. Aby získali zakázky do začátku, zaregistrovali se na poptávkových portálech, včetně toho našeho. 

U NejŘemeslníků jsem byl už v letech 2016–2017, ale pod jiným názvem. Fungovalo to, a tak jsme se na portál v roce 2021 přidali s AMS “, vysvětluje Pavel Pinc. 

Ostatní poptávkové weby postupem času opustili. „Zůstali jsme tam, kde to dává smysl. Portál NejŘemeslníci je pro nás číslem jedna: především díky komunikaci, přehlednosti a stálému přísunu nových zakázek. To vše za přijatelných podmínek,“ dodává zakladatel AMS.

All Moving Systems u nás mají to nejlepší hodnocení (pět hvězd) a samé dobré reference. Za poslední rok získali už čtyřikrát Kozlovu pečeť poctivosti, speciální ocenění za extra dobrou práci. Zákazníci si chválí jejich poctivost, rychlou práci, bezvadnou komunikaci, ochotu a schopnost poradit si i s nečekaným problémem. 

„Skvěle odvedená práce, velmi profesionální přístup. Vše proběhlo bez problémů a ještě v kratším čase, než byl původní odhad délky stěhování. Firmu můžu jen doporučit. Moc děkujeme.“ Helena T. (Stěhování bytu: detail reference)

„Není co vytknout. Jednání přátelské a profesionální. Rychlost komunikace a realizace perfektní. Pánové nás dokonce upozornili na případné problémy ještě před samotným stěhováním. Další zakázku budu zadávat opět All Moving.“ Miroslav T. (Stěhování bytu: detail reference)

„Naprostá paráda – řemeslníci přijeli, rychle a efektivně odvedli svou práci. Komunikace a úroveň jednání byla na výjimečné úrovni – dokonce den předem volali, jestli s nimi počítáme 🙂 Mimořádně ochotná firma!“ Michal V. (Demontáž a odvoz sušičky: detail reference)

Dnes už mají AMS práce tolik, že náš portál používají spíš na „vykrytí“ – když jim odpadne zakázka nebo náhodou přijde slabší období. Zákazníci se jim už ozývají sami, nejčastěji na doporučení známých, a taky přes sociální sítě. Tam je firma hodně aktivní. 

Na Instagramu a Facebooku nepřehlédnete jejich typický mundúr, který podtrhuje image firmy. Ta vznikla vlastně docela jednoduše: Petr, člen AMS, je blázen do vojenské techniky. A kdo zvládne stěhovací dřinu líp než parta svalnatých chlapíků v khaki? 

V týmu AMS jsou nastálo tři, ale občas přijde tak velká zakázka, že jsou potřeba subdodavatele a brigádníci. V takovou chvíli osloví Pavel Pinc další zkušené stěhováky z řad svých bývalých kolegů a kamarádů. Takhle třeba nedávno za noc kompletně přestěhovali kanceláře společnosti ZOOT. 

„Vystupování a férovost je klíč, jak se odlišit. Zákazníků si opravdu vážíme a nedělá nám problém pokusit se i o nemožné, “ shrnuje Pavel Pinc přístup a filozofii firmy.

Konzultace zdarma a dodávka krabic? 

Aby stěhování proběhlo hladce, je potřeba všechno dopředu naplánovat. Proto k vám tým stěhováků nejdřív přijede, podívají se, kolik jakých věcí máte a proberou s vámi detaily. Můžou tak mnohem přesněji sdělit finální cenu a taky snáz předejdou možným nástrahám. Taková konzutace je podle Pavla Pince zásadní a firma ji nabízí zdarma. 

U AMS si můžete taky objednat krabice. Respektive – právě při konzultaci stěhováci uvidí, kolik jich bude potřeba, a krabice vám před stěhováním přivezou. 

Stěhování na klíč se obejde i bez vaší přítomnosti

Nemáte vůbec čas dávat věci do krabic? I to Armáda stěhováků zařídí. Nabízí totiž tzv. „stěhování na klíč“. Nejdřív společně všechno naplánujete, v den stěhování pak firmě předáte klíče a můžete v klidu odjet třeba do práce. Pavel s kolegy všechno uloží do krabic a popíšou je. Přesně podle toho, jak byly věci uložené ve skříních. Na koncové adrese zase všechno vyloží tak, jak jste si určili a obsah krabic naskládají do úložných prostor. 

Když se stěhuje umění, nástroje nebo trezory

Armáda stěhováků má na kontě opravu zajímavé zakázky. Stěhovali třeba klavír Petrof o váze 450 kg, bronzové sochy nebo trezory. Běžně zařizují stěhování pro Galerii hlavního města Prahy, realitní kancelář Svoboda a Williams nebo pro Italský kulturní Institut. 

Nedávno si střihli takovou stěhovací lahůdku: jejich úkolem bylo dostat dvoumetrákový koupací sud k chatě na břehu řeky. Znamenalo to naložit náklad na motorový člun, přeplout řeku, vynést sud do strmého svahu a usadit ho na místo. Byla to dřina, ale Pavel Pinc hodnotí svou práci slovy: „Takových zajímavých zakázek už jsme měli kupu. Stěhování je úžasná práce, u které se člověk nenudí.“

Pokud potřebujete stěhováky, můžete AMS oslovit rovnou u nás pomocí přímé poptávky. A když nebudou mít čas, máme v databázi ještě celou řadu dalších stěhovacích firem. Stačí zadat bezplatnou poptávku a my vám doporučíme ověřenou firmu z vašeho okolí.