Opatření státu pro boj s Coronavirem ovlivňují životy i práci každého z nás, řemeslníky nevyjímaje. Pokles počtu poptávek, ukončování rozběhnutých zakázek i strach z nedostatku materiálu – to jsou problémy se kterými se jinak vytížení řemeslníci musí v tuto chvíli vyrovnat.  My, zákazníci, ale potřebujeme řemeslníky a řemeslníci potřebují nás, zákazníky, aby se mohli věnovat své profesi. Všichni táhneme za jeden provaz a chceme, aby to dobře dopadlo!

Řemeslníci nekončí

Šikovní řemeslníci s epidemií nezmizeli. Jsou tady a mohou pracovat  bez omezení za předpokladu, že dodržují bezpečnostní opatření, která stát vyžaduje. A ta většině z nich v práci nebrání. Ani oni ale nechtějí riskovat své zdraví a respektují doporučení. A tak si u vás nejspíš předem ověří, zda nejste v karanténě, aby ji svojí prací u vás neporušovali.
Přesto řemeslníkům zakázky odpadají kvůli obavě veřejnosti z nakažení.

Ale to může být dobrá zpráva pro vás. Za běžných okolností byste si na spolehlivého řemeslníka museli počkat i několik měsíců. Sehnat takového, který si na vás udělá čas, je teď ale mnohem snazší. Dohodnout zakázku a konzultovat nabídky a možnosti řešení můžete v dnešní době online nebo po telefonu a i na realizaci se dá domluvit tak, že se nemusíte osobně vůbec potkat – smlouvy se dají oskenovat a poslat, klíče se dají nechat pod rohožkou, vše je o komunikaci. A z nakažení strach mít nemusíte, protože řemeslníci nosí respirátory.

Reference řemeslníků a průměrné ceny zakázek přehledně.

CHCI SE PODÍVAT

Nejlepší čas na plánování

Chystali jste se letos na rekonstrukci, fasádu, pergolu nebo novou podlahu? Doporučujeme poohlížet se po řemeslníkovi už teď, než se situace uklidní a zase budou mít plné kalendáře. Řada firem a řemeslníků myslí dopředu a nabírá zakázky na pozdější dobu, až se vše vrátí do starých kolejí.

Řemeslníci často říkají, že na komunikaci nemají čas a odpovídají zákazníkům krátce nebo jednoslovně. Konzultovat s některými řemeslníky svoji představu je proto obvykle téměř nemožné. Pokud plánujete například stavbu nebo rekonstrukci, ale potřebujete se poradit s odborníkem, teď je ta nejlepší chvíle. Řemeslníci mají momentálně čas komunikovat, plánovat, poradit a v klidu se domluvit na budoucím provedení.

Je to větší věda, než jste čekali?
Klikněte a nechte to na zkušeném řemeslníkovi.

POPTAT ŘEMESLNÍKA VČAS

Zachraňme české řemeslo

Řemeslníků je v posledních letech nedostatek a jejich kalendář je běžně plný na několik měsíců dopředu. Vláda a úřady jim život často neulehčují a současný stav jejich situaci rozhodně nepomohl. Nenechme české řemeslo umřít!

Pokud jste měli na letošní rok v plánu pustit se do nějaké realizace a shánět řemeslníka, není důvod to odkládat. Naopak se dá říct, že teď je nejvhodnější doba – začíná sezóna a řemeslníci mají čas a zájem o nové zakázky.

 

Sdílet článek
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Vladimír Diatka
Host
Vladimír Diatka

JIŽ DVAKRÁT JSEM ZADÁVAL A DVAKRÁT NIC.
Tak nevím, jestli má smysl se pokoušet potřetí. Potřebuji schody do prvního patra.
Jestli má někdo zájem ať se ozve na mail, nebo na tlf 607188441.Schody je třeba navhnout
dřevěné, nebo svařované.

Jiří Doležal
Host
Jiří Doležal

Nabízím rekonstrukci bytu. Bytové jádro za ytong, postaveni, příčky, podhled, novou koupelnu….. A mnoho dalších

Jalna 2020
Host
Jalna 2020

Hledám zámečníka, který by opravil plot – svařit jednotlivá pole, protože panty zrezivěly

Marie Rechová
Host
Marie Rechová

Dobrý den.
Potřebuji sušák na prádlo, do okna,Najde se prosím někdo,kdo mi ho udělá?Typ, dle dohody.

Lepa
Host
Lepa

Dobrý den, zachraňme české řemeslo – to bylo ještě nedávno i moje motto. Jen do doby než jsem si domluvila řemeslníky. Naprosto zpackaná práce, stála mě dvakrát tolik peněz než bylo domluveno a ještě si ji musím dokončit sama. Nepotřebuji zachraňovat řemeslníky! Ať se svým uměním zachraňují sami! Já se taky ve svém zaměstnání musím snažit abych v krizi neskončila bez peněz. Každý sklízí co zasadil!!!

dubina stanislav
Host
dubina stanislav

před cca týdnem jsem poslal poptávku na 10 m gabionové zdi.
zatím bez žádné odezvy

Jana Prchalová
Host
Jana Prchalová

Poptávala jsem opravu prasklé zřejmě litinové pumpy a nic. V obchodě s čerpadly mi řekli, že to jde spravit. Třeba to opravit nejde, ale nerozumím tomu, takže bych byla ráda, kdyby se nějaký odborník vyjádřil.