DSC_6583

„Kdo dosud nestihl zateplit svůj dům, technologie naší provětrávané fasády mu to umožní a může tak šetřit za topení již tuto zimu. Nespoléhejme na to, že letos bude zima mírná stejně jako loni. Systém Lifebrick therm je navíc registrovaný v dotačním programu Nová zelená úsporám. Pozitivní je to, že byla výzva pro podávání žádostí prodloužena až do konce roku. Takže, kdo ještě váhá, má letos poslední šanci“, říká Petra Dvořáková ze společnosti Lifebrick.

3

Na trhu je množství všemožných způsobů realizace fasády a všechny slibují zateplení, následně úsporu energií a estetické vylepšení. V čem je Lifebrick jiný?
Lifebrick je navíc výjimečný v tom, že se jedná o odvětranou fasádu montovanou suchou cestou, jejíž životnost je minimálně 30 let. Pomocí tohoto způsobu zateplení získáte skutečnou fasádu, nikoliv jen několika milimetrovou povrchovou úpravu na tepelné izolaci, která může být náchylná k mechanickému poškození a popraskání.

1

Jako laik musím položit otázku na vzlínání vlhkosti. Když přeci na fasádu něco nalepím, kudy asi pronikne vzlínající vlhkost, která je třeba u starších domů nekonečným příběhem?
Takto fungují kontaktní zateplovací systémy, nikoliv odvětrané fasády. Lifebrick se montuje na vymezovací konstrukci bez použití malty a lepidla.Je proto vhodný na jakýkoliv typ stavby, ať se jedná o starou chalupu, nebo novostavbu postavenou z nejnovějších technologií. Nejsme ani omezeni výškou budovy, montujeme i na panelové domy. Rozlišovat musíme především to, zda potřebujete pouze fasádu, nebo fasádu se zateplením. Pak doporučíme buď Lifebrick standard (aktivně provětrávanou fasádu z betonu), nebo Lifebrick therm (tepelně-izolační difúzně otevřenou fasádu z perlit-betonu). Oba typy umožňují odvádět vlhkost ze zdiva.




Co všechno bych si měla rozmyslet, než se pustím do zateplování domu vaším systémem? A za jak dlouho jste schopni fasádu realizovat?
Než se rozhodnete pro realizaci fasády Lifebrick, je důležité uvědomit si, zda potřebujete dům zateplit, nebo řešíte jen estetickou stránku domu. S tím vám pomůže náš technický poradce, který na základě specifik domu doporučí vhodné opatření. Dále je dobré si rozmyslet, jak budou řešeny dodatečné úpravy, které nejsou součástí fasády jako takové. Tedy ostění prostupů oken a dveří, kdy můžete zvolit klasické štukové, nebo použít špaletové pásky Lifebrick. Dále, v jakém provedení budete chtít parapetní desky. To vše samozřejmě zajišťujeme v případě dodávky na klíč také. Co se týká úprav na domě před samotnou montáží, nejsou třeba. Fasádu lze montovat přímo do stávajícího podkladu. Výjimkou jsou zvětralé a opadávající části omítky, které musíme napřed odstranit. Průměrně velkou fasádu o rozsahu 120 m2 jsme schopni zrealizovat za 10 až 14 dní.
A stihneme to ještě do Vánoc?
U fasády Lifebrick nejste nijak omezována technologickými přestávkami, ani mokrým procesem při montáži. Lifebrick je možné montovat celoročně, takže ano, do Vánoc bude hotovo.
Pořád se mi to nějak nezdá, fasáda v zimě. Dáte mi na to záruku? A jaká bude životnost takové fasády?
Často se stává, že se pojmy životnost a záruka zaměňují. U mnohých produktů je to významově jeden a týž pojem, ne ale u nás. Na výrobky Lifebrick poskytujeme automaticky záruku 30 let. Výrobek je z betonu, který, jak všichni víme, vydrží několik desítek let. Při správném provedení je životnost fasády srovnatelná s životností stavby. Nejdůležitější funkcí fasády je schopnost odvětrávat vlhkost ze zdiva, což zamezuje vzniku plísní uvnitř domu. Dále je to zateplovací funkce, mechanická odolnost. Fasáda není náročná na údržbu a opakované opravy, odpadají starosti s natíráním fasády. Šikovný stavebník si ji navíc dokáže namontovat sám.
Ani tak není fasáda levná záležitost. Jak je to s návratností?
Návratnost investice do zateplení systémem Lifebrick je velice individuální, záleží na několika faktorech dané nemovitosti. Přesto ráda zmíním jeden příklad za všechny, a tím je zateplení rodinného domu ve Vejprnicích. Nadšená majitelka domu nám po první zimě psala, že se jejich náklady na vytápění snížily o 42%. Mají zatepleno systémem Lifebrick therm, dům je postaven z plynosilikátových tvárnic. Takže odhadují, že se jim investovaná částka vrátí zhruba za 9 let. Musíme vzít v úvahu také to, že tento systém je absolutně nenáročný na údržbu a opravy, takže šetří na více úrovních.
Dobře tedy, mám na domě fasádu Lifebrick, ale za pár let zjistím, že v ložnici nutně potřebuji větší okno. Co teď?
V malém rozsahu několika cihliček je možné opravu fasády provést v ploše, aniž byste musela celou fasádu demontovat. Poškozené cihly vysekáte a vložíte nové, přivrtáte ke konstrukci a poslední cihlu dolepíte. Oprava většího rozsahu, kdy se například rozhodnete pro nějaké dodatečné stavební úpravy na domě, si již vyžádá fasádu v dané části domu rozebrat a znovu poskládat. I tak je to ale značná výhoda oproti jiným fasádám, u Lifebricku nemusíte dělat fasádu na celém domě znovu. Základní barvy jsou stále stejné. Bude-li potřeba doobjednat určitou barvu, není problém. Barevné pigmenty jsou odolné rozmarům počasí. Cihly jsou navíc probarvovány v celé své tloušťce.
Ve vedení vaší firmy je to samý Dvořák – jste rodinná firma?
Ano, jsme rodinná firma. Má to spoustu výhod, protože se vzájemně dobře doplňujeme v jednotlivých oborech důležitých pro naše podnikání. Firmu samozřejmě tvoří další lidé, kteří mají nemalý podíl na jejím vývoji a úspěchu. Největší posun byl pro nás rok 2011, kdy jsme se odpojili od dlouholetého obchodního partnera kvůli rozdílným pohledům na budoucí strategii vývoje. To mělo a má pozitivní efekt na celý pracovní tým.
Jaké byly vaše začátky? Vzali jste to skutečně z gruntu, komponenty na fasády sami vyrábíte.
Ve stavebnictví působíme 20 let, později jsme se zaměřili právě na výrobu a montáž odvětraných fasád. Ale už to není jako v úplných začátcích, tedy koncem 90. let, kdy jsme vyráběli tvarově odlišné fasádní obklady ručně jako v manufaktuře, míchali beton a čistili formičky. Čekala nás ještě dlouhá cesta, než jsme vyvinuli tvar cihly Lifebrick, který je průmyslově chráněn po celé EU. V současnosti jsme největším českým výrobcem betonových fasádních obkladů, které vyrábíme na nejmodernější automatizované technologii.

Děkuji za rozhovor.

Dana Říhová

Sdílet článek
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Karel
Host
Karel

A cena pro malý patrový RD o podlahové ploše 120M2 ??

Petra Dvořáková
Host

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro stanovení ceny pro Váš dům bychom potřebovali přece jen trochu více údajů. Fasáda Lifebrick standard se pohybuje od 890,- Kč, Lifebrick therm od 1 100,- Kč za m2.

Libor
Host
Libor

Krásné. . . ale :
– těžké – neskutečně těžké. . .
– drahé. . . .
efekt ? ? Nic moc

Petra Dvořáková
Host

Vážený pane Libore, zátěž na m2 je pouze 36 kg u cihly Lifebrick therm. U betonové varianty Lifebrick standard se dostaneme na 115 kg. Ať je zátěž jakákoliv, hmotnost se vždy rovnoměrně rozloží do plochy, což u domů, které mají základy není absolutně žádný problém. Váha působí na základové pasy domu. Mnohem důležitější je správné kotvení dle doporučení výrobce – tedy do jakého povrchu vymezovací konstrukci kotvím a v jakých vertikálních a horizontálních vzdálenostech. Pokud je vše dodrženo, pak můžete i betonovou fasádu použít na výškovou budovu. Drahá fasáda určitě není – poměr cena – výkon. U nás jedna z… Číst vice »

Felis
Host
Felis

Dobrý den, prosím můžete mi udělat zdarma cenovou nabídku na Rodinný dům ?

Petra Dvořáková
Host

Dobrý den, nabídku Vám rádi zpracujeme, poskytujeme také bezplatné a nezávazné poradenství přímo na místě stavby. Kontaktujte nás na tel. 461 312 795 nebo emailem lifebrick@lifebrick.cz. Děkuji.

Chmelířová
Host
Chmelířová

Dobrý den,
přečetla jasem si Vaši nabídku na zateplení fasády domku. Vypočítáváte zde výhody, ale na dotaz pánů, kteří se ptali na cenu, jste zřejmě neodpověděla. Samozřejmě nás také zajímá cena. Můžete prosím sdělit cenu za m2?
Děkuji. Ch.

Petra Dvořáková
Host

Dobrý den paní Chmelířová, jak bylo zmíněno v předešlých komentářích, cena je u fasády Lifebrick standard od 890,- Kč, Lifebrick therm od 1 100,- Kč za m2.

Ján Garaj
Host
Ján Garaj

Prosím Vás urobili by ste zateplenie aj na Slovensku? V Kremnických horách.Stredné Slovensko.Dom je zo syporexu,ale časť je železobetón-Severná stena.Rozmery pre zateplenie-orientačné: Južná stena 10*4m=40m2(treba odpočítať okná na prízemí I.NP 4okná a poschodí II.NP 4okná a dvere 1x na prízemí cca 8-9m2. Východná stena I.NP je v garáži – netreba zateplovať, II.NP = 10*2,5m(ale časť už štít) + podkrovie štít 45stupňov 7*2,5m.Z II.NP treba odpočítať dve okná a dvere 2x cca 5m2. Severná stena 10*1,5m=15m2. Západná stena I.NP10*2,5m=25m2, II.NP už časť štít 10×2,5m Odpočítať 2okná cca 4m2.Podkrovie -štít 45stupňov 7*2,5m. Neviem či som to všetko popísal správne.Môj telefon je +420603705333… Číst vice »

Michal
Host
Michal

Když to tak čtu, musím dát za pravdu panu Liborovi. Krásné,těžké, drahé a izolovat to asi moc nebude. Nechápu, jak někdo může tímto systémem ušetřit na vytápění 42 %. Takový systém bych chtěl na baráku taky, ale určitě nepůjde vyrobit z materiálu na bázi betonu, který moc neizoluje.

Petra Dvořáková
Host

Vážený pane Michale,
máte pravdu, že beton neizoluje. Pro řešení tepelně-izolační fasády nabízíme tepelně-izolační variantu cihly, a to je Lifebrick therm (perlit-beton), jehož součinitel tepelné vodivosti je 0,09 W/mK. V kombinaci s vloženou difúzně otevřenou tepelnou izolací vám zajistí požadované zateplení domu. A co se týká hmotnosti takové fasády, pak zátěž je pouze 36 kg na m2. Zjistěte si, jaká je zátěž na m2 u kontaktního zateplení.
Pěkný den.

Gabriel Badi
Host
Gabriel Badi

Dobrý den chtěl bych nezávaznou kalkulaci lifebricku.Děkuji.