Za 10 let se z našeho start-upu NejŘemeslníci stala jednička na tuzemském řemeslném trhu. Za tímto suchým konstatováním se toho skrývá spousta – pečlivá a zodpovědná práce našeho týmu, více než 34 tisíc registrovaných a prověřených řemeslníků a přes 450 tisíc realizovaných zakázek, desítky tisíc spokojených zákazníků, ale také řada problémů a nepříjemností, které jsme řešili.

Spojujeme obě strany nabídky a poptávky, aby to dobře dopadlo. Po deseti letech jsme ale i mnohem víc. Překročili jsme původní stín a stali se partnery, inspirací i zdrojem informací pro všechny, kteří své služby nabízejí i pro ty, kteří řemeslné služby hledají.

S řemeslníky jsme v každodenním kontaktu a vnímáme jejich potřeby a postřehy. Nechceme, aby diskuse o živnostnících a řemeslech sklouzla jen do roviny daňových paušálů a zdravotních či sociálních odvodů. Snažíme se připomínat, že řemeslo stále žije a že jde o profese spojené s novými technologiemi. Tvrzení o zlatých českých ručičkách a perspektivě už dnes nestačí. Je nutné podívat se na to jinak a začít nejlépe už u vzdělávání v technických oborech učňovského a středního typu. 

Jedním z našich cílů je ukázat zákazníkům, že řemeslník není ten, kdo je přišel ošidit, ale ten, kdo jim dokáže pomoci a odvést kvalitní práci. A zároveň laickou veřejnost přesvědčit, že řemeslo si zaslouží větší respekt. Zdá se to jako příliš smělé cíle? Dnes možná ano, ale uvidíme za dalších deset let. A možná to tak dlouho nebude ani trvat.

Kulaté výročí nebereme na lehkou váhu. Místo, abychom dárky dostávali, budeme je rozdávat. Uděláme vám radost třeba narozeninovou soutěží. A kromě obvyklých článků plných řemeslné inspirace se navíc můžete těšit i na “nahlédnutí pod pokličku” – sérii článků plnou zajímavých informací nejen o tom, kam se posunuli NejŘemeslníci, ale i celý řemeslný trh.

Sdílet článek