Fotovoltaika je nezbytností

Fotovoltaika je metoda výroby elektrické energie pomocí solárních panelů. Solární panel se skládá z tzv. článků, které jsou tvořeny polovodičovými nebo organickými prvky a přeměňují sluneční energii na elektřinu. Fotovoltaické moduly PREFA mají vynikající kvalitu a dlouhou životnost. Při přeměně sluneční energie na elektrický proud dosahují vysoký energetický zisk díky inovativnímu speciálnímu sklu. Jsou stabilní, spolehlivé a odolávají těžkému mechanickému zatížení. Podle způsobu montáže rozlišujeme dva základní systémy – Prefa Fotovoltaik Ps.13 madstřešní A Prefa Fotovoltaik Ps.13 integrovaný.

Pokud máte na domě již stávající střechu PREFA a chcete ji vylepšit o řešení orientované na úsporu a budoucnost, pak lze zvolit nadstřešní fotovoltaický systém PREFA PS.13. Systém je namontovaný přímo na střeše pomocí solárního upevňovacího systému pro uchycení na různé typy střešních krytin PREFA. Rozměry modulu jsou 1620 x 992 x 46 mm (d x š x v). Záruka na materiál montážního systému je 40 let a záruka na výkon je 25 let. Nadstřešní moduly díky inovativnímu speciálnímu sklu a spodnímu odvětrávání přinášejí vyšší energetický zisk a neruší estetický dojem. Jsou vysoce stabilní a spolehlivé pro mechanické zatížení do 800 kg/m2 (do 8000 Pa).

Pro ty, kteří staví dům nebo rekonstruují starou střechu na domě, je vhodný integrovaný fotovoltaický systém PREFA PS.13, který se montuje přímo do střechy. Fotovoltaické moduly nahrazují část střešní krytiny s osvědčenou kvalitou PREFA. Rozměr jednotlivých modulů je 1496 mm délka, 983 šířka a 6 mm výška. Záruka na výkon je rovněž 25 let. Zadní skleněná strana má navíc vysokou požární odolnost. Mechanické zatížení u tohoto modulu může dosáhnout přes 700 kg/ m2 (do 7700 Pa).

Před realizací prvního nebo druhého projektu je dobré si rozmyslet, za jakým účelem chceme energii z fotovoltaických modulů využívat. Na výběr jsou prakticky dvě možnosti. První je, že veškerá vyrobená elektrická energie z vašeho solárního systému bude odebrána do distribuční sítě. Druhou je varianta, tzv. „Zelený bonus“, kdy můžete část energie využít pro své potřeby a do distribuční sítě dodávat pouze přebytky energie, kterou sami nevyužijete. 

S fotovoltaickými produkty pokryjete již na 34 m2 průměrnou roční spotřebu čtyřčlenné rodiny (5 kWp výkonu). Zvláště v době, kdy ceny oleje, plynu a dalších fosilních paliv jsou vystaveny cenovým výkyvům, je důvod proč zvolit právě toto řešení. A na co byste neměli zapomenout? Aby byla splněna všechna potřebná povolení a abyste nezapomněli na některý z potřebných dokumentů, je lepší obrátit se na renomovanou společnost, která je schopna klientovi doporučit konkrétní systém fotovoltaických článků i zajistit komplexní řešení na klíč.

Tabulka názorně zobrazuje návratnost vložených investic do fotovoltaického systému  PREFA PS.13. Platí zde základní kritérium: v čase cena elektřiny roste a cena technologií klesají.

Sdílet článek