27. 11. 2019, aktualizováno 28. 7. 2023

Vše začíná u vypínače

Unica je známá zejména jako značka kvalitních vypínačů a zásuvek. V poslední době však společnost Schneider Electric stále více reaguje na aktuální požadavky zákazníků a vyvíjí a dodává na trh speciální produkty umožňující ovládání světla, vytápění, klimatizace, ale i hlídání spotřeby elektrické energie či dokonce počasí. 

Nejnovějším „řídícím“ prvkem moderní domácnosti je termostat pro regulaci podlahového vytápění. Novému  designu přístroje dominuje ergonomický otočný regulátor, kterým je možné regulovat teplotu v širokém rozsahu (5-45 °C). Montuje se stejně jako všechny prvky ze sortimentu Unica do kovových montážních rámečků. Je připraven pro umístění do jedno i vícenásobných krycích rámečků všech designových řad Unica (tedy Basic, Colors, Plus, Top, Allegro a System).

Postarat se o příjemnou teplotu v bytě, ale i úsporu elektrické energie dokáží i ostatní termostaty Unica, z nichž nejkomfortnější a nejsofistikovanější je digitální termostat s týdenním programem. Jeho jedinečnost spočívá v tom, že je jednoduchý na ovládání, díky svému procesoru však umí uhlídat požadovanou teplotu v domácnosti za krutého mrazu i nesnesitelného vedra – dokáže totiž ovládat jak vytápění, tak klimatizaci. Uživatel si přitom může naprogramovat teplotu na jednotlivé dny podle toho, kdy bude v domácnosti přítomen. 

Uspořit náklady za elektřinu umějí také detektory pohybu, které zachycují pohyb člověka v hlídaném prostoru a podle toho rozsvěcují či vypínají světlo, nebo jiné spotřebiče (např. ventilátory). Detektory mají dosah až 9 metrů v rozsahu 180 stupňů a jejich spojením lze snadno a úsporně spínat osvětlení i na dlouhých chodbách či schodištích. Samozřejmostí je možnost nastavení detektorů tak, aby nespínaly osvětlení během dne.

Stále častěji si zákazníci v rámci nových elektroinstalací pořizují i zabudované meteorologické stanice. Meteostanice z řady Unica měří nejen teplotu a vlhkost v místnosti, ale i atmosférický tlak včetně jeho tendence. Díky tomu dokáže předpovědět pravděpodobný vývoj počasí až na 24 hodin dopředu.

Z velmi široké nabídky elektronických a speciálních prvků ještě stojí za zmínku několik typů stmívačů (otočné i tlačítkové), které umožňují ovládaní osvětlení i ventilátorů. Světelnou atmosféru můžete doladit u klasických žárovek, „halogenek“ nebo i zářivek. Mezi přístroji Unica najdete i kartové a otočné spínače, spínače pro ovládání žaluzií, časové spínače či digitální hodiny s budíkem. Všechny prvky existují ve čtyřech barevných variantách – polar (polární bílá), marfil (slonová kost), aluminium a grafit – a po doplnění krycími a dekorativními rámečky v různých barvách získá uživatel pestrou nabídku kombinací.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů
0
Přidejte svůj názor.x