20. 2. 2024, aktualizováno 21. 2. 2024

Čistý design, promyšlené uspořádání a tmavé odstíny. Přesně to najdete v katalozích kuchyňských studií pro rok 2024. Potřeba mít prostor uspořádaný tak, aby bylo vaření co nejpohodlnější, jasně určila nové trendy. K těm patří navíc i chytré spotřebiče, udržitelné materiály a prvky inspirované přírodou. 

Styly kuchyně označné jako ‚‚rustikální‘‘ nebo ‚‚provence‘‘ jsou sice pořád k dostání, nicméně pomalu ustoupily jednodušším designům. Nejde přitom jen o vzhled, ale také o funkční řešení kuchyně. 

Méně úchytek, víc úložného prostoru

Trend minimalismu se projevuje v zabudovaných úložných prostorech, skrytých zásuvkách a sjednocených barvách. Na minimalistické kuchyňské lince nenajdete madla nebo úchytky. Takové řešení totiž šetří prostor. A ještě víc místa získáte, když využijete šikovné systémy přihrádek a víceúčelové kuchyňské ostrovy, které zároveň vylepšují funkčnost kuchyně.

Tyto multifunkční prvky nabízejí nejen úložný prostor, ale taky extra pracovní plochu a zabudované spotřebiče. Kuchyňský ostrov se tak v domácnosti stává nezbytným centrem pro vaření, jezení i společenské aktivity.

Černá, nebo pastelová mentolová? Teď frčí obojí 

Asi nejžhavějším trendem jsou černé kuchyňské linky. Své o tom ví i Michal Koutský z firmy Kouda Interiéry, která se zabývá výrobou nábytku na míru: „Dnes zákazníci běžně volí černou kuchyň, často s matnými povrchy. Pokud jde o design, chtějí co nejjednodušší provedení, ale zároveň takové, které chytře využije celý prostor.“

Kromě černé jsou populární taky pastelové barvy v odstínech šedé, světlé modré a mentolové Ke slovu se dostává i barva roku 2024 – „peach fuzz“, která by se dala popsat jako mix oranžové a růžové.

Kuchyňský design se inspiruje v přírodě

Napříč kuchyňskými studii najdete všemožné přírodní materiály.  A to u moderních i tradičnějších kuchyňských stylů. V nabídce převládá dřevo, mramor nebo různorodé doplňky z keramiky, a dokonce živé rostliny.  

Ukázka práce z našeho portálu, víc informací najdete v detailu.

Přírodní prvky vnášejí do prostoru pocit klidu, pohody a navíc se dají skvěle skloubit s populárním minimalismem. Kuchyně pak působí útulnějším a hřejivým dojmem. 

S prací v kuchyni pomůžou chytré spotřebiče

Kuchyňská zařízení jsou snad každým rokem chytřejší. Spoustu z nich vám zjednoduší práci díky dálkovému ovládání. K technologickým novinkám patří chytré lednice s integrovanými kamerami, které vám umožní sledovat obsah ledničky přes mobilní aplikaci. Stejně tak můžete na dálku regulovat teplotu chlazení a mrazení. 

Ovládání přes smartphone se týká i některých myček nádobí nebo trub. Stačí, když takové spotřebiče připojíte k domácí Wi-Fi síti.  

Moderní kuchyně šetří přírodu

V kuchyňském designu, stejně jako všude jinde, roste důraz na udržitelnost a zdraví. Do popředí se dostávají materiály, které mají menší dopad na životní prostředí, jako je třeba bambusové dřevo a recyklované sklo. Stále populárnější jsou také kuchyňské spotřebiče s nízkou spotřebou energií. Ty s vrcholnou energetickou třídou (označení A, B) přitom nejsou o tolik dražší než jejich neúsporní předchůdci. Na lince nesmí chybět ani šetřivé vodovodní baterie, které omezují plýtvání vodou.  

Chystáte se vybavit kuchyni podle nejnovějších trendů? Aby správně vynikla atmosféra minimalismu, je potřeba udělat rekonstrukci opravdu precizně. S tím vám pomůžou kvalitní řemeslníci. Najdete je na našem portále, od šikovných truhlářů až po instalatéry. Vybírat z nich můžete podle ověřených referencí a fotek předchozích realizací. Stačí zadat bezplatnou poptávku.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x