Když mužům velí žena…

Bytexpert PeškováO rozhovor jsem tentokrát požádala jednatelku společnosti BYTEXPERT paní Hanu Peškovou. Zajímalo mě mimo jiné i to, jaké to je, když žena šéfuje řemeslníkům…
Na vašem webu jsem našla větu „Všichni naši pracovníci jsou vstřícní a ochotni naslouchat veškerým přáním, námětům a v mnoha případech snům, které převádějí do reálných rozměrů.“ To zní jako pohádka z řemeslnického nebe. Je to opravdu vždycky tak jednoduché a reálné?
S čistým svědomím mohu říci, že všichni naši zaměstnanci dělají skutečně maximum, aby každý náš zákazník byl 100 % spokojený. Je pravdou, že vždy to nelze jednoduše, ovšem pak nám je odměnou kladná reference, doporučení, které zaručuje v dnešní konkurenci nejlepší reklamu.
A vůbec, jaká jsou přání, náměty a sny vašich zákazníků?
Přání a sny zákazníků jsou v mnoha případech různorodé. Technologie, designy, odstíny a materiály jdou stále dopředu, ale vždy je pro zákazníka priorita skvěle odvedená práce, ať se jedná o rekonstrukci koupelny, bytového jádra nebo rekonstrukci celého bytu. A na to jsme tu my, naše firma BYTEXPERT s.r.o.!
Obkladové panely ABITIBI jsou vaším stěžejním produktem…
Ano, naším nejvíce nabízeným produktem jsou obkladové panely ABITIBI. Jsou na tuzemském trhu již delší dobu a my více než 17 let tuto technologii provádíme. Jedná se o celoplošné desky v různých designech. Největší obliby se právě těší dekory kachliček, které se používají na rekonstrukci bytových jader. Výhodou je rychlá a bezprašná instalace, která netrvá déle než 3 dny a provádí se za běžného chodu domácnosti. Doporučujeme tam, kde nechce zákazník měnit dispozice koupelny. Tyto obkladové panely se dováží ze zámoří, kde mají dlouholetou tradici.
Ovšem jako firma dále nabízíme a provádíme veškeré řemeslné práce v interiérech. Vyzdívání bytových jader, rekonstrukce koupelen, celkové rekonstrukce bytů, vlastně vše spojené s bydlením. V naší firmě máme stálé, dlouholeté pracovníky, kteří jsou odborníci v daném oboru a tak není problémem zakázku udělat kompletně na klíč, což je jedna z výhod naší firmy a zákazník nemusí shánět více firem.
Jste jednatelkou firmy. Není moc obvyklé, aby řemeslníkům šéfovala žena. Jak to zvládáte? Jak to pánové snášejí?
rekonstrukce-koupelny_foto_reference_Bytexpert_008Já osobně vytvářím zázemí firmy, jednání s dodavateli, personalistiku, marketing. Odborné a technické zázemí zajišťuje můj kolega a zároveň spolumajitel firmy. Nejdůležitější součástí firmy jsou řemeslnici, kteří pracují pod naším vedením. Jako žena musím říci, že nemám nejmenší problém pracovat s muži, naopak spolupráce je rychlejší a pozitivnější. I v tomto oboru je potřeba se podívat na věci očima ženy. A troufám si říci, že za posledních řadu let, kdy se v tomto oboru pohybuji,  zkušenosti mám a mohla bych leckdy nahradit nejednoho řemeslníka. Toto vše by se ale nemohlo uskutečnit, kdybych neměla velikou podporu ve své rodině, manželovi, mých synech.
Jak se tak vytížená žena připravuje na Vánoce? Stíháte třeba péct cukroví?
Pravda, Vánoce se blíží a mě čeká pečení cukroví, úklid, nákupy dárků a prostě běžný předvánoční maratón. A když všechny tyto přípravy zvládnu a sedím se svojí rodinou na Štědrý den u rozsvíceného stromečku s dojetím, jak nám ten rok zase rychle utekl.  Takže vlastně jsem nejšťastnější z každého společného okamžiku. To jsou pro mě ty pravé Vánoce! Už se těším!
Sváteční čas ale práci ani podnikání nezastaví, je to tak?
Ještě pracujeme. Stále máme napilno. Zakázek máme řadu a je to  také zásluhou vašeho portálu Nejřemeslníci, kde se naše firma prezentuje. Zakázky získáváme jako většina konkurence inzercí v médiích a hlavně na internetu v podobě našeho webu a zároveň nově vytvořeného e-shopu, na na který jsme pyšní.  Samozřejmě úplně nejlepší reklamou je reference od spokojeného zákazníka.  Což vítáme právě na vašem portále, kde je možné reference získávat. Dají se tak rozpoznávat spolehlivé a slušné firmy od těch, které se tak pouze tváří. Skvělé!

rekonstrukce-skolky_foto_reference_Bytexpert_025Ve vašich referencích jsem viděla vaši práci v rodinném centru Honzík. Ty malby na zdech jsou opravdu velmi povedené. Čí to vlastně byl nápad?
V této školičce jsme realizovali celkovou rekonstrukci, vybudování koupelny pro děti a výmalby stěn dětskými motivy.  Návrhy jsem vytvářela já společně s jedním ze zaměstnanců, který je vyobrazoval na stěny. Myslím, že se dětem moc líbí a o to nám šlo. Vlastně proto si velice cením vlastních zaměstnanců, pro jejich kreativitu a ochotu naslouchat, i když jim šéfuje žena.
Děkuji za rozhovor.

Dana Říhová

Sdílet článek

Autor příspěvku: NejŘemeslníci

nejnovější nejstarší
Upozornit na
Miroslav
Host
Miroslav

Mam zajem o výstavbu RD v Olomouci ,chci poradit .
Chtel bych to zladnout za jeden rok 2012

HANA
Host

dobrý den
přijímám vaší nabídku.