13. 12. 2022, aktualizováno 28. 12. 2022

Těší mě můj okruh blízkých jak v práci, tak v osobním životě. Vše běží směrem, jenž jsem si vysnil. V tom je základ bytí a spokojenosti, řádně a bez zbytečných chyb si vysnít svůj sen, a pak už jen počkat a vše přijde samo. Nic mě neštve. Vše je v dokonalém procesu našich snů. To, co chceme dostaneme,“ říká nejspokojenější malíř a štukatér Josef Ocelák ze Světlé Hory.

V rámci série rozhovorů představujeme řemeslníky napříč obory, kterým spokojení zákazníci udělili Kozlovu pečeť poctivosti. Pro řemeslníky to znamená nejen ocenění práce navíc, ale i pivo od Kozla zdarma a zvýhodněné nakupovaní ve Stavebninách DEK.

Kdo Vás přivedl k řemeslu?

Pracuji jako designový štukatér, k práci jsem se přivedl sám. Léta jsem maloval obrazy a cestoval po světě. Můj strýc byl malíř a je pohřben na Vyšehradě. Vykonávám svou vysněnou práci a kdyby mi někdo nabízel něco jiného, rozhodně bych odmítnul.

Kde a jak se vzděláváte a učíte novinkám ve svém oboru?

Vzdělávám se průběžně. Mám výhodu, že jsem obklopen spoustu houževnatých lidí, kteří sdílejí mé hodnoty. Vykonávám velice kreativní práci. Navíc vlastním dům z roku 1803 a stále jej opravuji. Čímž se v tomto dost obšírném řemesle dále zdokonaluji. Je to práce s hmotou, za kterou jsem odměněn zpětnou vazbou.

Josef Ocelák: „S pozdravem a přáním příjemného
prožití zimního slunovratu s vašimi blízkými“

Osvědčila se Vám spolupráce s NejŘemeslníky?

V době propojení mé osoby s Nejřemeslníci.cz jsem žil v Praze. Tato firma je dobrá pro velkoměsta jako Brno, Praha, či střední Čechy, kde je život neosobní a chladný. Velice oceňuji tuto firmu, jež mi rozhodně pomohla se rozjet a upevnit na místním trhu. Po přestěhování jsem začal používat afirmace (krátké a posilující věty, které záměrně opakujeme buď nahlas, nebo v myšlenkách, abychom ovlivnili svůj život k lepšímu), čímž se spolupráce dosti upozadila. Lidé si mne začali všímat spíše za vykonanou práci, u jejich blízkých. Začal jsem praktikovat i výměny, práce za dřevo apod.

A co bych Nej Řemeslníkům doporučil? Šel bych patrně víc do terénu přímo k řemeslníkům. Navštívil bych setkání cechů řemesel. Šel bych do škol k závěrečným ročníkům a snažil bych si je podchytit v rámci budoucí spolupráce.

Co pro Vás znamená ocenění Kozlova pečeť poctivosti?

Každé ocenění je pozitivní součástí zpětné vazby. Děkuji za něj.

Jaký dopad na Vaši práci měl strmý růst vstupů?

Pro mě tyto věci nemají vliv. Po procestování spousty zemí jsem se vždy musel propracovat od píky, tudíž daný princip beru jako poznání sebe sama. Je to cesta ke zlepšení stavu bytí. 

Pomohlo Vám vládní zastropování cen energií?

O energie se toliko nestarám. U sebe doma nemám v provozu ani vodu ani elektřinu. Vodu beru z lesa, mnohem kvalitnější, jinak mám v domě studnu.

Můžete jmenovat svůj oblíbený velkoobchod, kde nejčastěji nakupujete materiál?

Samozřejmě mám okruhy svých obchůdků. Ale ve spádových aglomeracích mám rád Hornbach, přímo v Chuchli, když jezdím do Prahy. Zdejší pracovníky znám řadu let, jsou již dnes mí blízcí. Preferuji tedy kontakt v srdci.

Potřebujete malíře nebo štukatéra? Zadejte si u nás bezplatnou poptávku. Kromě Josefa máme v databázi celou řadu dalších řemeslníků a firem.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x