18. 10. 2022, aktualizováno 4. 11. 2022

„Práce prý šlechtí, ale nejlépe odvedená je ta, kterou za vás udělá někdo jiný,“ říká se smíchem Jiří Slezák, který na zakázku vyrábí nábytek z lamina, dýhy a masivu. Kromě toho taky montuje kuchyně (Oresi, IKEA) nábytek (Möebelix, IKEA). Jeho firma sídlí ve Zlíně.

V rámci série rozhovorů představujeme řemeslníky napříč obory, kterým spokojení zákazníci udělili Kozlovu pečeť poctivosti. Pro řemeslníky to znamená nejen ocenění práce navíc, ale i pivo zdarma od Kozla a zvýhodněné nakupovaní ve Stavebninách DEK.

Kdo Vás přivedl k řemeslu, které nyní vykonáváte? Kdo Vás inspiruje?

Byl to postupný vývoj a došel jsem si k tomu sám. Nikdo v rodině se žádným řemeslem neživil. Vystudoval jsme slaboproudou elektroniku, ale v oboru jsem nikdy nedělal. Asi 12 let jsme dělal obchodního zástupce a pak přišlo na to, že by to chtělo změnu a tak jsme se nechal zaměstnat v jedné místní stolárně. Tam jsem se naučil postupy ohledně výroby nábytku.

Kde a jak se vzděláváte a učíte novinkám ve svém oboru?

Aktuálně vše nové čerpám během své práce (skoro na každé kuchyni člověk objeví něco, co ještě předtím nedělal) anebo při spolupráci s kolegou, který montuje německé kuchyně.

Osvědčila se Vám spolupráce s NejŘemeslníky?

Každá pochvala potěší. Spolupráce se mi osvědčila, i když ne vždy je tam tolik práce kolik bych potřeboval. Pochválil bych je za rychlost a ochotu řešit různé situace. Co bych zlepšil je grafické rozhraní webu, přijde mi docela nepřehledné a i teď (po více než roce) tam občas tápu a hledám kde co je.

Co pro Vás znamená ocenění Kozlova pečeť poctivosti ?

Znamená to, že svou práci odvádím dobře a poctivě – je to takový odznáček jak ve skautu, za to, že člověk něco zvládne i za cenu obětí.

Jaký dopad na Vaši práci měl strmý růst vstupů?

Prakticky minimální, nekupuji a neprodávám materiál, takže v tomhle směru není dopad žádný. Jediné co se zdražilo, je cena pohonných hmot a to jsem promítl do ceny za dopravu.

Pomohlo Vám vládní zastropování cen energií ?

Jelikož nic nevyrábím, tak je mi to jedno. Energie spotřebovávám v místě montáže, takže to jde na vrub zákazníka, ale pravdou je, že já toho moc nepropálím.

Můžete jmenovat svůj oblíbený velkoobchod, kde nejčastěji nakupujete materiál?

Nejčastěji v BMK a UNI HOBBY – když není zbytí.

Co Vás v současné době těší a co naopak štve?

Těší mě, že konečně přibývá zakázek mého typu. Neštve mě asi nic, teda krom politiků (hlavně těch populistických).

Plánujete novou kuchyň, ale netroufáte si na rekonstrukci svépomocí, pomůžeme vám. Známe celou řadu šikovných řemeslníků a firem, které si u nás navíc můžete ověřit. K nahlédnutí jsou jejich ukázky prací i hodnocení předchozích zákazníků. S námi máte jistotu, že si domů nepozvete fušery. Zadejte si poptávku zdarma a pak už jen počkejte, až se vám ozvou první dodavatelé s nabídkou.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x