Začínáte mít problém s tím, že už vám docházejí ve vašem domě nebo bytě úložné prostory? Pokud ano, je vhodným řešením vestavěná skříň. Jak takovou vybrat? Zde jsou rady, na co byste se měli při jejím výběru zaměřit primárně.

+ Hlavní jsou rozměry. Tento typ skříně by měl plně odpovídat prostoru, kam má patřit. A to do posledního centimetru. Pokud máte například v chodbě výklenek, nebo v ložnici pevně daný prostor, může být ideálním řešením právě vestavěná skříň. To proto, že její rozměry se mohou přizpůsobit danému místu a tím prostor využít na stoprocentní maximum.

+ Myslete na vzhled. Vestavěná skříň je sice primárně praktická záležitost, ale měla by nabídnout i zajímavý vzhled. Je hned několik směrů, kterými se můžete vydat. Roli by měl váš vkus, ale i to, jak vypadá váš interiér. Co tedy zohlednit: konkrétní vybraný dekor; odstín zvoleného dekoru a dekorační prvky v podobě zrcadel a lišt.

+ Jak bude otevírána? Klasické křídlové otevírání je dávno minulostí. Primárně proto, že u skříně vyžaduje prostor, což je celkem nepraktické. Mnohem lepším řešením je to, když je skříň s posuvnými křídly. Nevyžadují ani centimetr místa navíc a nadchnou svou praktičností. Při výběru se doporučujeme zaměřit i na to, že využijete dojezdů, které křídlo před uzavřením zpomalí. Eliminujete velké nárazy a také prodloužíte životnost skříně. Navíc jednotlivá křídla chráníte před možným poškozením.

+ Jak na vnitřní uspořádání? Je třeba si ujasnit, co do budete do takové skříně dávat. Ideální je rozdělit ji na tři segmenty. Prvním je klasická šatní část s ramínky. Druhým segmentem jsou police na složené věci. Segmentem číslo tři je technická část, kam můžete schovat třeba vysavač, nebo zde lze umístit také sezonní a nepoužívané věci. Takové řešení vás nadchne svou všestranností, jelikož budete mít možnost ukrýt do skříně vše, co by nemělo být vidět.


Každou zakázku je lepší podložit smlouvou o dílo a předávacím protokolem. Pokud si nejste jisti co a jak, můžete využít dokumenty ke stažení ZDARMA.


Sdílet článek