Tesař, klempíř, zedník i pokrývač –⁠ to je pohodář Jan Novák, který se svou firmou Dřevonov působí nedaleko Křivoklátu. Zakázek má dost, sezóna je v plném proudu a Jan Novák je spokojenost sama.

Překvapuje mě šíře Vašich aktivit – tesařské, podlahářské, pokrývačské, sádrokartonářské nebo zednické práce. Neplatí, že desatero řemesel a jedenáctá je nouze?

Neplatí – a je to dobře. Zajišťuji výstavbu a rekonstrukci domů a bytů pro soukromý i pro veřejný sektor, stavím a rekonstruuji dřevostavby a pergoly. Taky provádím klempířské a pokrývačské práce, pokládku plovoucích podlah, koberců apod… Mám mnohaletou zkušenost v oblasti stavebnictví a realizoval jsem desítky zakázek, na jejichž konci byli vždy spokojení zákazníci. Je pro mě samozřejmostí realizovat díla v kvalitě odpovídající představám investora a splňující požadavky patřičných norem, předpisů i moderních technologií.

Kdo Vás přivedl k řemeslu, které nyní vykonáváte?

Už od 11 let jsem chodil s otcem po střechách. Inspiroval mě otec a ta práce je prostě super. Neměnil bych a chtěl bych u toho vydržet tak dlouho, dokud mi bude sloužit zdraví.

Kde a jak se vzděláváte a učíte novinkám ve svém oboru?

Učím se sám nebo si nechám poradit od známých tesařů.

Osvědčila se Vám spolupráce s NejŘemeslníky?

Portál NejŘemeslníci je super. Bylo těžké na nich začínat, když jsem neměl žádnou referenci, ale teď už je to pohoda. Nic bych jim nevytýkal.

Co pro Vás ocenění Kozlova pečeť poctivosti znamená?

Pro mě osobně to znamená hodně.

Jaký dopad na Vaši práci měl strmý růst vstupů?

Ale jo, byl s tím problém. Ale zákazníci to chtěli, potřebovali a vydrželi. Takže nakonec super.

Máte svůj oblíbený velkoobchod, kde nakupujete materiál?

Rozhoduju se většinou podle místa zakázky. Je jich mnoho: Dektrade, Woodstore…

Co Vás v současné době těší, a co naopak štve?

Těší mě, že sezóna je v plném proudu a zakázky se jenom hrnou, a momentálně mě naštve nic.

Máte velkou zahradu a rádi trávíte čas venku? Pergola nebo altán vám rozhodně zpříjemní život, každý z nich má ale trochu jinou funkci. V našem článku jsme pro vás sepsali vše potřebné, co vám celou akci ulehčí. Anebo u nás rovnou poptejte řemeslníka či firmu. Zadání poptávky je zdarma.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Přidejte svůj názor.x
()
x