6. 6. 2019, aktualizováno 14. 12. 2021

Teplo stoupá vzhůru a v případě nezateplené podlahy se nám hromadí v půdním prostoru. Pokud tento prostor využíváme k bydlení, máme izolaci ve střešní rovině a není nutné podlahu půdy izolovat. Jestliže ale půdu nevyužíváme, nebo nám slouží pouze jako sklad běžně nepoužívaných věcí v domě, měli bychom tuto podlahu dostatečně odizolovat.

Úsporným řešením při zachování tepelně izolačních, odkladových a zároveň pochozích vlastností půdy je kombinace minerální vaty s pěnovým polystyrenem. Nový systém Isover Step Cross využívá pevnosti EPS trámců v kombinaci s tepelnou účinností měkčích desek z minerálních vláken. Dalšími výhodami jsou jednoduchá aplikace bez tepelných mostů, minimální přitížení stropu a cena systému.

Minimální tloušťka tepelné izolace pod nevytápěnou půdou je 140 mm. Dnes doporučené (v brzké době však základní) tloušťky izolací začínají na 200 mm. Na této tloušťce začínají i skladby systému Isover Step Cross. EPS kříže ze speciálního tvrzeného polystyrenu a i nosné trámky jsou k dispozici v tloušťkách 200 – 300mm.

Aplikace systému je velice jednoduchá. Na parotěsnou zábranu se připraví nosná část z tvrzeného pěnového polystyren a vzájemně se slepí PUR lepidlem. Do takovéhoto roštu se následně klade minerální tepelná izolace, která se na závěr přiklopí pochozími OSB deskami, které se šroubují do montážního prkna lepeného na EPS rošt.

0 0 Počet hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Honza Skala
Honza Skala
4 let před

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jak byla půda vysoko nebo respektive v kolikátém patře? Taky jsme s firmou dělali krovy asi v 15m a materiál jsme si tam museli dopravovat jeřábem, který jsme si museli půjčit od firmy, protože tahat všechno 5 pater po schodech, to bychom tu střechu dělali ještě dneska 😀

1
0
Přidejte svůj názor.x