Petr Vizi

Hodinový manžel. Když jsem název této profese slyšela poprvé, napadalo mě leccos. Představuji vám Petra Viziho, který mi vysvětlil, že jeho práce je o menších opravách a úpravách téměř všeho, co potřebujete ve svém bytě, od elektroniky po odpady.
Nemůžu se nezeptat: co vás vedlo k tomu stát se hodinovým manželem?
Odpověď je jednoduchá, špatní řemeslníci. V předchozím období jsem si i já zval řemeslníky na různé opravy a úpravy v bytě. Když jsem pak často viděl výsledek, nejednou jsem se zděsil. A pak jsem po „profesionálovi a specialistovi“ raději vše předělal, a nebo jsem to musel dokonce dodělat sám, protože on od své nezdařené práce i utekl.
Snažím se proto vyvarovat tomu všemu, co se mě samotnému u některých řemeslníků nelíbilo i když byli zruční. Snažím se realizovat služby tak, jak si myslím, že by měly vypadat.


Jste vlastně všestranný kutil..
Jsem rád, když věci fungují a slouží svému uživateli tak, jak mají, to jest bez omezení. A pokud se podaří zdařilou opravou ušetřit peníze zákazníkovi za nový výrobek, často pochybné kvality s minimální životností, mám z toho upřímnou radost.
Hodinovým manželem (řemeslníkem) jsem vlastně odjakživa, jen s tím rozdílem, že jsem tuto činnost vykonával pro jiný sektor, s velmi vysokými nároky na spolehlivost a kvalitu odvedené práce.
O kvalitní servisní službě pro domácnosti jsem přemýšlel už po revoluci, vždyť každému se časem něco doma rozbije nebo potřebuje předělat.
A poradíte si opravdu se vším?
Snažím se být flexibilní. Kdysi se mi podařilo opravit lustr s halogenkami, který měl mít dle sdělení zákazníka v sobě zabudované trafo, ale trafo zde nebylo. Příčinou byl porouchaný měnič napětí, který je mnohem složitější, a který ještě k tomu nebyl konstruován na opravy. Podařilo se mi ho opravit bez předchozí potřebné přípravy, pravděpodobně jen díky předchozím zkušenostem z oboru.
Jste všestranný odborník na domácnost. A co ve volném čase, jak odpočíváte?
Máte pravdu, odpočívat se musí. Někdy se to daří někdy ne, mám mnoho zájmů, hudba, fotografování, příroda, světové i domácí dění. V podstatě to střídám a vždy si od něčeho odpočinu.
Nakupujete v hobby marketech?
Pomalu přestává být jiná možnost. Malé obchůdky pro řemeslníky zanikají. V Praze tedy určitě, jak vím z vlastní zkušenosti. Pro každý šroubek specifické velikosti musím jezdit do obchoďáku na okraji Prahy. A to nemluvím o času, který to spolkne.
A dostat se pak k zákazníkovi přes ucpanou Prahu, to je kapitola sama pro sebe. Často dá víc práce zaparkovat a odstěhovat potřebné věci k zákazníkovi než vlastní práce.
Ráda bych vám pomohla, ale na pražskou dopravu jsou i NejŘemeslníci krátcí…
To chápu… NejŘemeslníci mi i přesto vyhovují..(smích). Na váš portál jsem narazil víceméně náhodou, když jsem začal pátrat, jak fungují řemeslné služby na internetu. Přiznám se, že mě portál NejŘemeslníků ihned oslovil. Bylo to přesně to, co jsem hledal. Seriozní portál, na který je spolehnutí a co je ještě důležité, ani po roce jsem nezměnil názor.
Děkujeme. A co jste tedy tehdy hledal?
Atraktivní a seriózní portál s možností vlastní prezentace. Co se mi opravdu libí je nestrannost při řešení případných sporů „zákazník – řemeslník“. Zákazník i řemeslník má na NejŘemeslnících rovné šance se obhájit a uvést věc na pravou míru. To je věc, kterou hodnotím velice pozitivně.
A ještě více by se mi líbilo, kdyby když napíši do vyhledávače „řemeslníci“ nebo přímo některý řemeslný obor, vyskočili by NejŘemeslníci na prvním místě, nebo alespoň na první stránce.
Zkuste to! Heslo „řemeslníci“ už google vyhledá na první pozici, ale na těch oborech ještě zapracujeme… Jinak jste spokojený?
NejŘemeslníci mi přináší nejen vynikající spolupráci pro získávání nových zákazníků, ale i mi rozšiřují obzory.  Zajímá mě, co vše dokážou realizovat ostatní řemeslníci v různých oborech.
A rada na závěr?

Nekupujte ani nevybírejte nejlevnější zboží či služby.
…po kolikáté už tohle naši čtenáři čtou….
No jasně! To, že něco hezky vypadá, neznamená, že je lepší než to původní. Dnes se šetří na všem a jde to až do extrémů. Mám na mysli třeba dveře, které jsou prakticky celé jen z papíru, ale imitují solidní provedení, prodlužovačky které mají problém i s napájením počítače, lustry, které jsou celé z plastu také asi moc dlouho nevydrží, o nábytku už tu řeč byla. No a ani řemeslné služby nemohou být lacinější,  pokud mají být profesionální a ne amatérské.
Zákazník by měl byt spokojen i po odchodu řemeslníka a nelitovat, že si ho na danou činnost pozval.
Přeji spokojenost vám i vašim zákazníkům. Děkuji za rozhovor.

Dana Říhová

Sdílet článek
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Tomáš
Host

Hlavně pro ženy bez muže ideální služba, nebo pokud mají doma nemehlo co nezatluče ani hřebík. 🙂